GP 2016 Turniej-4 WYNIKI

Szachowe

 

Grand Prix

 

Gryfina 2016

 

Edycja XVIII /1999-2016/

Turniej – 4. (7-rund P’15)

 

Sobota: 16.04.2016 r.

 

GDK „Pałacyk po Lwami”

 

Zawody Grand Prix 2016

…bez porażki w Eberswalde i Gryfinie

Gryfino-Open 2016” już za dwa tygodnie!!!

Po pięknej wygranej w Eberswalde, także w Gryfinie 16.04, zwycięstwo w czwartym turnieju eliminacyjnym Grand Prix 2016, padło łupem Karola Oliasa (6,5p.). Młody szachista, kolejny swój turniej zakończył bez porażki, błyszcząc rozwagą i spokojem przy szachownicy oraz stałą zwyżką formy. Niewiele gorsi od lidera byli następni zawodnicy, którzy stoczyli w sobotę zaciętą walkę o podium i kolejne miejsca w czołówce. Drugą pozycję wywalczył Bartosz Szpura a trzecią Mikołaj Turek (obaj po 5,5p.). Tylko pół punkta mniej zdobyli: Bartosz Nędzarek (IVm); Szymon Soszka (Vm) i Alan Piątek (VIm) wszyscy po 5,0p. Najlepsze miejsca wśród dziewcząt zajęły: Nel Tarczyńska i Martyna Kuryło (obie po 4,0p.). Wyróżniono także dzielnie radzących sobie ze starszymi, najmłodszych uczestników: Liwię Babińską;Hanię Grabowską i Dominika Mroza (rocznik 2009). W turnieju wzięło udział 34 szachistów.

Ciekawie wygląda klasyfikacja generalna Grand Prix po czterech turniejach. Lideruje Karol Olias (23p.) który o jeden punkt wyprzedza Bartosza Nędzarka i Mikołaja Turka. Kolejne miejsca w czołówce zajmują: Adrian Paździor (19p.); Adam Hajdaś i najlepsza dziewczyna Martyna Kuryło (oboje po 18,5p.) W zawodach sklasyfikowano do tej pory 40 szachistów w tym 9 dziewcząt

Pełną parą, trwają przygotowania do największego szachowego święta w Gryfinie w 2016 roku, Otwartych Międzynarodowych Turniejów Szachowych „Gryfino-Open” oraz „Gryfino-Open Junior”. Zawody odbędą się 01. maja 2016r. w sali gimnastycznej SP-1 w Gryfinie przy ul. Łużyckiej 22 jako impreza towarzysząca, podczas Dni Gryfina. Wśród już potwierdzonych zgłoszeń, na liście startowej zapisani są szachiści z międzynarodowymi tytułami: mistrza międzynarodowego i mistrza FIDE oraz zawodnicy z wysokimi rankingami FIDE. Z gości zza granicy, na uwagę zasługuje młody talent niemieckich szachów, 14-letni Christian Maetzkow z Eberswalde, srebrny medalista młodzieżowych mistrzostw Europy.

 

 

WYNIKI:

 

1 IV Olias, Karol 1400 6.5 22.00 31.00 6
2 IV Szpura, Bartosz 1400 5.5 20.50 30.00 5
3 V Turek, Mikołaj 1200 5.5 20.00 29.50 5
4 V Nędzarek, Bartosz 1200 5.0 18.50 25.50 5
5 Soszka, Szymon 1000 5.0 17.00 24.00 5
6 Piątek, Alan 1000 5.0 15.00 19.50 5
7 IV Tarczyńska, Nel 1250 4.0 23.00 31.50 3
8 V Nowaliński, Michał 1200 4.0 21.50 30.00 2
9 IV Paździor, Adrian 1400 4.0 20.50 29.00 4
10 IV Kuryło, Martyna 1250 4.0 20.50 27.00 3
11 Tokarek, Franciszek 1000 4.0 19.50 29.00 4
12 IV Mróz, Nikodem 1400 4.0 19.00 27.00 4
13 IV Hajdaś, Adam 1400 4.0 19.00 27.00 3
14 Jędraszczyk, Kajetan 1000 4.0 19.00 26.50 3
15 Jazukiewicz, Gabriel 1000 4.0 18.50 25.50 4
16 V Mróz, Dominik 1200 4.0 17.50 26.00 4
17 IV Dejewska, Kinga 1250 3.5 19.00 28.00 3
18 V Jankowski, Dawid 1200 3.5 18.50 27.00 2
19 Serafin, Szymon 1000 3.5 17.00 24.00 3
20 Janik, Adam 1000 3.0 20.00 27.00 3
21 IV Tokarek, Hanna 1250 3.0 19.50 27.50 3
22 V Wieligórka, Szymon 1200 3.0 17.00 24.50 3
23 Kucharczyk, Ola 1000 3.0 15.50 21.50 3
24 Orszulak, Amadeusz 1000 3.0 15.50 20.50 3
25 Sztylke, Wojciech 1000 3.0 15.00 23.00 3
26 Radomska, Nikola 1000 3.0 15.00 21.00 3
27 Paździor, Oskar 1000 3.0 13.00 17.50 3
28 Dejewski, Jan 1000 3.0 11.50 17.00 3
29 Zasada, Dawid 1000 2.5 15.00 19.50 2
30 Kubiś, Kacper 1000 2.5 12.00 16.50 2
31 Babińska, Liwia 1000 2.0 15.50 20.00 2
32 Misiak, Patrycja 1000 1.0 17.50 23.00 1
33 Grabowska, Hania 1000 0.5 15.00 20.50 0
34 Jankowski, Patryk 1000 0.5 11.50 17.00 0

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia: JUSTYNA PEJSKA http://jp-gryfino.blogspot.com/


Klasyfikacja Generalna GP-2016

 

po 4.turniejach

 

1. Olias Karol SP-2/2005 23,0 p.

2. Nędzarek Bartosz SP-3/2005 22,0 p.

3. Turek Mikołaj SP-2/2004 22,0 p.

4. Paździor Adrian SP-2/2005 19,0 p.

5. Hajdaś Adam SP-2/2004 18,5 p.

6. Kuryło Martyna SP-2/2005 18,5 p.

7. Soszka Szymon SP-3/2003 17,0 p.

8. Jankowski Dawid SP-2/2005 16,5 p.

9. Jazukiewicz Gabriel SP-2/2003 16,5 p.

10. Dejewska Kinga SP-2/2004 16,0 p.

11. Nowaliński Michał SP-2/2005 16,0 p.

12. Jędraszczyk Kajetan SP-1/2004 16,0 p.

13. Piątek Alan SP-2/2006 15,0 p.

14. Wieligórka Szymon SP-2/2003 14,5 p.

15. Tokarek Franciszek SP-1/2007 14,0 p.

16. Tarczyńska Nel SP-1/2004 13,5 p.

17. Szpura Bartosz SP-2/2005 13,5 p.

18. Sztylke Wojciech SP-2/2007 13,0 p.

19. Janik Adam SP-2/2005 13,0 p.

20. Tokarek Hanna SP-1/2005 12,5 p.

21. Kucharczyk Ola SP-2/2006 12,0 p.

22. Paździor Oskar SP-2/2008 12,0 p.

23. Radomska Nikola SP-2/2006 12,0 p.

24. Zasada Dawid SP-2/2006 11,5 p.

25. Dejewski Jan SP-2/2008 10,0 p.

26. Mróz Nikodem SP-2/2004 9,5p.

27. Mróz Dominik SP-2/2009 8,0p.

28. Jędraszczyk Hubert Gim-2/2000 7,0 p.

29. Jankowski Patryk SP-2/2008 6,0 p.

30. Orszulak Amadeusz SP-2/2006 6,0 p.

31. Serafin Szymon SP-2/2008 5,5 p.

32. Kubiś Kacper SP-2/2008 5,0 p.

33. Babińska Liwia SP-3/2009 4,5 p.

34. Ragan Hubert SP-2/2008 4,0 p.

35. Misiak Patrycja SP-2/2007 4,0 p.

36. Matusiak Kamil SP-1/2008 4,0 p.

37. Grabowska Hania SP-3/2009 3,5 p.

38. Kożan Kacper SP-2/2006 3,0 p.

39. Kopija Hubert SP-Chw./2009 2,0 p.

40. Wasilewski Michał SP-2/2008 2,0 p.

 

DIAMENTOWA LIGA GP 2016 (4)

Chłopcy

1. Olias Karol 5757

2. Turek Mikołaj 5732

3. Nędzarek Bartosz 5619

4. Paździor Adrian 5181

5. Hajdaś Adam 5176

6. Nowaliński Michał 4957

7. Soszka Szymon 4825

8. Jędraszczyk Kajetan 4814

9. Jankowski Dawid 4813

10. Jazukiewicz Gabriel 4701

Sklasyfikowano 31 zawodników

 

DIAMENTOWA LIGA GP 2016 (4)

Dziewczęta

1. Kuryło Martyna 5094

2. Dejewska Kinga 4841

3. Tokarek Hanna 4156

4. Kucharczyk Ola 4059

5. Radomska Nikola 3937

6. Tarczyńska Nel 3918

7. Misiak Patrycja 2443

8. Babińska Liwia 2376

9. Grabowska Hania 2210

 

Gratulacje!!!