Wiosenno-Świąteczny 2015 WYNIKI

Szachy w Pałacyku”

 

Wiosenno Świąteczny

☺!☺!☺!☺!☺!☺!☺!☺!

 

TURNIEJ SZACHOWY

z „handicap’em”

(bk-10; V-8; IV-7; III,II-6)

28.03.2015(sobota) g.10.00

GDKPałacyk pod Lwami”

Wesoło i z humorem, przywitali rozpoczynającą właśnie Wiosnę i zbliżające się Święta Wielkanocne nasi młodzi pasjonaci „Królewskiej Gry”. Jak to jest od lat w tradycji Białego Piona – oczywiście turniejem szachowym!!! Do zawodów przystąpiło 28 zawodników. Rozegrano pięć pasjonujących, zaciętych i niekiedy bardzo emocjonujących rund.

Całe „zamieszanie” i dużo śmiechu, spowodowane zostało… „lekką zmianą przepisów” w postaci tzw. handicapu.. . Na początku każdej rundy, zawodnicy nie posiadający kategorii szachowej ustawiali zegary na 10 min. Szachiści posiadający już kategorię musieli od tego czasu odjąć: V kat.-2 min.; IV kat.- 3 min.; III.II kat. 4 min. itd. Mniej doświadczeni zyskiwali szansę na pokonanie starszych kolegów a ci z kolei, mocno musieli się starać aby czas nie zadecydował o porażce. Wiele się działo…

Zwyciężył ze 100% wynikiem Adrian Paździor 5,0p. – brawo! Tuż za zwycięzcą uplasowali się Mikołaj Turek; Michał Nowaliński i Bartosz Nędzarek (wszyscy po 4,0p.). Wśród dziewcząt najwyżej sklasyfikowano Kingę Dejewską 3,0p. a jej młodszy brat Jaś Dejewski – rocznik 2008, odebrał pamiątkowy medal dla najmłodszego zawodnika turnieju.

GRATULUJEMY!!!

Wyniki końcowe

5 rund P’10

1 IV Paździor, Adrian 1400 5.0 8.00 13.00 5
2 V Turek, Mikołaj 1200 4.0 9.00 16.00 4
3 V Nowaliński, Michał 1200 4.0 8.00 12.50 4
4 V Nędzarek, Bartosz 1200 4.0 7.00 13.00 4
5 Jędraszczyk, Kajetan 1000 3.5 8.50 13.50 3
6 IV Szpura, Bartosz 1400 3.0 9.50 14.50 3
7 IV Howil, Kornel 1400 3.0 9.50 14.50 3
8 IV Dejewska, Kinga 1250 3.0 9.00 16.00 3
9 Ossoliński, Łukasz 1000 3.0 9.00 14.00 3
10 V Jankowski, Dawid 1200 3.0 7.50 13.50 3
11 IV Olias, Karol 1400 3.0 7.00 12.50 3
11 V Wieligórka, Szymon 1200 3.0 7.00 12.50 3
13 Kurlej, Dorian 1000 3.0 6.00 10.00 3
14 V Kuryło, Martyna 1100 2.5 7.00 11.50 2
15 Korsak, Dawid 1000 2.5 6.50 10.50 2
16 IV Kurlej, Oliwia 1250 2.5 5.00 8.50 2
17 Jazukiewicz, Gabriel 1000 2.0 9.00 16.00 2
18 Iskra, Michał 1000 2.0 8.50 13.50 2
19 Nowak, Wiktoria 1000 2.0 8.00 13.00 2
20 Jędraszczyk, Hubert 1000 2.0 8.00 12.00 2
21 Kucharczyk, Ola 1000 2.0 6.50 11.50 2
22 Kożan, Kacper 1000 2.0 4.00 8.00 2
23 Piątek, Alan 1000 1.0 8.50 14.50 1
24 V Kupińska, Julia 1100 1.0 6.50 13.50 1
25 Felska, Julia 1000 1.0 6.00 10.50 0
26 Helpa, Weronika 1000 1.0 5.50 11.50 0
27 Dejewski, Jaś 1000 1.0 5.50 10.50 0
28 Królak, Natalia 1000 1.0 5.50 9.50 0

Turniej Wiosenno & Świąteczny 2015  – sala gry

„Trofea” turniejowe

Najlepsi w turnieju od lewej: M.Turek IIm. A.Paździor Im. K.Dejewska i J.Dejewski – najmłodszy; M.Nowaliński IIIm. B.Nędzarek IVm.

Uczestnicy turnieju


 

Zdrowych, Pogodnych

i Szachowych…

ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

w Magicznym Rodzinnym Kręgu

Przyjaciół i Najbliższych

 

życzy:

 

UKS Biały Pion

Grand Prix 2015 Turniej – 3 WYNIKI

Szachowe

 

Grand Prix

 

Gryfina 2015

 

Edycja XVII /1999-2015/

Turniej – 3 (7-rund P’15)

 

Sobota: 14.03.2015 r. g.10.00

 

GDK „Pałacyk pod Lwami”

Zwycięstwem Justyny Kruszewskiej, zakończył się rozegrany w ostatni weekend, trzeci turniej Grand Prix Gryfina w szachach na rok 2015. Tryumfatorka ubiegłorocznych zmagań, zaliczyła nieobecność w poprzednim turnieju i teraz pieczołowicie odrabia straty w klasyfikacji generalnej. Z pierwszego miejsca spadła na dwudzieste pierwsze, teraz zajmuje ósme… a jak dalej?

Wszystko jak najbardziej możliwe! Zwłaszcza, że do głosu coraz częściej, i do tego bardzo skutecznie, dochodzą młodsi szachiści. Doskonały występ w sobotę zaliczyli: Dawid Jankowski, który zajął drugie miejsce /5,5p./ oraz trzeci i czwarty, Karol Olias i Nikodem Mróz /obaj po 5,0p./.  Szymon Krech, lider po trzech turniejach musiał zadowolić się szóstym miejscem w grupie zawodników: A.Hajdaś; N.Tarczyńska; M.Turek; M.Kuryło /wszyscy po 4,5p./. Warto także podkreślić wysokie miejsca dziewcząt, Nel i Martyny które dzielnie powalczyły z czołówką.

W turnieju uczestniczyło 30 zawodników /w tym aż 20 z kategoriami szachowymi!!!/

Najmłodszymi uczestnikami sobotnich zmagań w Pałacyku byli: Jaś Dejewski /rocznik 2008/ oraz Patrycja Misiak i Wojtek Sztylke /oboje rocznik 2007/.


W Y N I K I:

1 II Kruszewska, Justyna 1600 6.5 21.00 28.50 6
2 V Jankowski, Dawid 1200 5.5 20.50 28.50 5
3 IV Olias, Karol 1400 5.0 23.00 32.50 5
4 IV Mróz, Nikodem 1400 5.0 19.00 25.50 5
5 IV Hajdaś, Adam 1400 4.5 24.00 32.00 4
6 IV Krech, Szymon 1400 4.5 20.00 29.00 4
7 IV Tarczyńska, Nel 1400 4.5 19.50 27.50 4
8 V Turek, Mikołaj 1200 4.5 18.50 25.50 4
9 V Kuryło, Martyna 1100 4.5 17.50 23.50 4
10 IV Howil, Kornel 1400 4.0 21.00 26.50 3
11 IV Duda, Miłosz 1400 4.0 20.00 28.50 3
12 IV Szpura, Bartosz 1400 4.0 20.00 27.00 3
13 IV Paździor, Adrian 1400 4.0 18.00 27.00 3
14 V Nędzarek, Bartosz 1200 4.0 17.50 26.00 4
15 Iskra, Michał 1000 4.0 17.00 24.00 4
16 IV Sokołowski, Konrad 1400 3.5 18.50 26.50 3
17 V Nowaliński, Michał 1200 3.0 18.00 25.50 3
18 IV Dejewska, Kinga 1250 3.0 17.00 24.00 2
19 V Wieligórka, Szymon 1200 3.0 16.00 23.50 3
20 Jędraszczyk, Kajetan 1000 3.0 15.50 21.50 3
21 V Kupińska, Julia 1100 3.0 14.00 20.50 2
22 IV Kurlej, Oliwia 1250 2.5 22.50 30.50 2
23 Kurlej, Dorian 1000 2.5 15.00 20.50 2
24 Janik, Adam 1000 2.5 14.00 19.50 2
25 Piątek, Alan 1000 2.5 11.50 17.00 2
26 Kożan, Kacper 1000 2.0 15.50 21.00 2
27 Jazukiewicz, Gabriel 1000 2.0 15.50 20.50 2
28 Dejewski, Jaś 1000 1.5 12.50 18.00 1
29 Sztylke, Wojtek 1000 1.5 11.00 16.50 1
30 Misiak, Patrycja 1000 1.0 12.00 18.50 1

Sala gry GP-2015 T-3

Wojtek Sztylke i Patrycja Misiak – oboje mają razem 14 lat 🙂

Zwycięzcy i najmłodsi w turnieju – od lewej:

W.Sztylke; N.Mróz; P.Misiak; D.Jankowski; M.Kuryło; J.Kruszewska; J.Dejewski; K.Olias; N.Tarczyńska.

 

Klasyfikacja po 3 turniejach

  1. Krech Szymon Gim-1/2000 16,0 pkt.

  2. Szpura Bartosz SP-2/2005 14,0 pkt.

  3. Paździor Adrian SP-2/2005 14,0 pkt.

  4. Duda Miłosz Gim-1/2001 13,5 pkt.

  5. Olias Karol SP-2/2005 13,5 pkt.

  6. Jankowski Dawid SP-2/2005 13,0 pkt.

  7. Mróz Nikodem SP-2/2004 13,0 pkt.

  8. Kruszewska Justyna Gim-1/1999 12,5 pkt.

  9. Turek Mikołaj SP-2/2004 11,5 pkt.

  10. Hajdaś Adam SP-1/2004 11,5 pkt.

  11. Sokołowski Konrad Gim-1/2001 11,5 pkt.

  12. Nowaliński Michał SP-2/2005 11,0 pkt.

  13. Kuryło Martyna SP-2/2005 11,0 pkt.

  14. Wieligórka Szymon SP-2/2003 10,5 pkt.

  15. Dejewska Kinga SP-2/2004 10,0 pkt.

  16. Jędraszczyk Kajetan SP-1/2004 10,0 pkt.

  17. Howil Kornel Gim-1/2001 10,0 pkt.

  18. Krech Jan LO/1998 9,5 pkt.

  19. Makarewicz Piotr Sz-n/1997 9,5 pkt.

  20. Kurlej Oliwia Gim-1/2001 9,5 pkt.

  21. Jazukiewicz Gabriel SP-2/2003 9,0 pkt.

  22. Kupińska Julia SP-2/2004 9,0 pkt.

  23. Nędzarek Bartosz SP-3/2003 8,0 pkt.

  24. Tarczyńska Nel SP-1/2004 8,0 pkt.

  25. Kurlej Dorian SP-2/2004 7,5 pkt.

  26. Kożan Kacper SP-2/2006 7,0 pkt.

  27. Ossoliński Łukasz SP-2/2004 6,5 pkt.

  28. Kucharczyk Ola SP-2/2006 5,0 pkt.

  29. Jędraszczyk Hubert Gim-2/2000 5,0 pkt.

  30. Mróz Dominik PP/2009 5,0 pkt.

  31. Sztylke Wojciech SP-2/2007 5,0 pkt.

  32. Piątek Alan SP-2/2006 4,5 pkt.

  33. Iskra Michał SP-2/2006 4,0 pkt.

  34. Janik Adam SP-1/2005 4,0 pkt.

  35. Korsak Dawid SP-2/2003 2,0 pkt.

  36. Dejewski Jaś SP-2/2008 1,5 pkt.

  37. Misiak Patrycja SP-2/2007 1,0 pkt.

  38. Pieczyńska Wiktoria SP-2/2004 1,0 pkt.

 


Plan turniejowy – Marzec – Kwiecień 2015

Marzec – Kwiecień 2015

Plan turniejów:

 

*Grand Prix

Gryfina 2015

Turniej 3

Sobota 14.03.2015r. Godz. 10.00

GDK „Pałacyk pod Lwami

 

*Wiosenno – Świąteczny !!!

TURNIEJ SZACHOWY

z Handicapem i Niespodziankami

Sobota 28.03.2015r. Godz. 10.00

GDK „Pałacyk pod Lwami”

 

*Grand Prix

Gryfina 2015

Turniej 4

Sobota 11.04.2015r. Godz. 10.00

GDK „Pałacyk pod Lwami

 

*‚Rodzina przy Szachownicy’

„Profilaktyka na Szachowo”

Turniej Otwarty !!!

Sobota 18.04.2015r. Godz. 10.00

Sala OPS „Pod Platanem”