Eberswalde WYNIKI

 

09.IV.2016r.

 

Eberswalde /Niemcy/

Międzynarodowy Turniej Szachowy

„10. Jahre Schachfreunde Gross Schonebeck”

Turniej z okazji 10-lecia Klubu

SV Motor Eberswalde

Gross Schonebeck

Groß Schönebeck, Berliner Str. 24, 16244 Schorfheide

 

Świetna gra naszych szachistów!!!

 

Kategorie do lat 8; 12 i 14 dla Gryfina!!!

* Oskar Paździor I miejsce do lat 8 !!!

* Karol Olias I miejsce do lat 12 !!!

* Bartosz Nędzarek I miejsce do lat 14 !!!

 

Miejsca na podium:

* Adrian Paździor IIm. do lat 12

* Szymon Soszka IIIm. do lat 14

* Mikołaj Turek IIIm do lat 12

 

Gryfiniacy wśród najlepszych !!!

Doskonale zaprezentowali się nasi szachiści w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Gross Schonebeck, rozegranym z okazji 10 loecia klubu SV Motor Eberswalde e. V.

W zawodach wystartowało ponad 60 zawodników z 14 klubów i ośrodków szachowych Niemiec i Polski. Na sali gry zameldowali się reprezentanci min. Berlina, Zehdenick, Potsdamu, Erkner, Ruderersdorf, Wandlitz. Lowenberg, Angermunde, Bergen,… a także Gryfina.

Szachiści UKS Biały Pion zagrali bardzo dobre zawody. Wyróżniali się na salach turniejowych nie tylko z racji charakterystycznych zielonych koszulek klubowych, ale też z solidnej i efektywnej gry. Od pierwszej do ostatniej rundy, młodzi gryfiniacy bez cienia respektu dla rywali, dzielnie walczyli przy szachownicach. Widok zawodnika z Gryfina grającego na pierwszej szachownicy, wielokrotnie pojawiał się podczas turniejowych rund. Stąd pewno świetne wyniki…i sześciu naszych reprezentantów którzy wrócili do domu z pucharami.

W klasyfikacji najmłodszych do lat 8, zwyciężył Oskar Paździor a Janek Dejewski był piąty. Imponująco wyglądała rywalizacja chłopców do lat 12. W klasyfikacji końcowej wszystkie miejsca na podium zajęli nasi szachiści. Wygrał, nie dając szansy żadnemu przeciwnikowi !! Karol Olias 7,0p. (100% wynik!!!) Drugi był Adrian Paździor 5,0p. a trzeci Mikołaj Turek 4,5p. Nie mniej okazale wyglądało podium do lat 14. Zwyciężył Bartosz Nędzarek 4,5p. a na trzecim stopniu stanął Szymon Soszka 4,0p.

W nieoficjalnej klasyfikacji dziewcząt: (do lat 12) Martyna Kuryło 4,0p. zajęła pierwsze miejsce a Kinga Dejewska 3,5p. była druga. Dobrze wypadły także ich młodsze koleżanki do lat 10. Nikola Radomska była trzecia a Ola Kucharczyk piąta.

Miejsca pozostałych gryfinian: Bartosz Szpura IVm do lat 12; Gabriel Jazukiewicz IVm do lat 14; Michał Nowaliński Vm (12); Dawid Zasada VIm; Wojtek Sztylke VIIm; Alan Piątek IXm. (do lat 10) oraz Kajetan Jędraszczyk IXm i Adam Janik Xm (do lat 12)

To był bardzo udany wyjazd, także pod względem szkoleniowym!

Wiele elementów gry turniejowej zostało wprowadzonych w realia bezpośredniej walki z przeciwnikiem. Zmagania ze stresem i odpowiednia reakcja na szybko zmieniające się sytuacje na szachownicy, stanowiły także doskonały bodziec do rozwoju umiejętności szachowych. Ponadto, obserwacja rywali i ich zachowania ale też i własna postawa, ukazywała najważniejsze przesłanie tej gry – ponadczasowe FAIR PLAY, szacunek dla przeciwnika bez względu na jego narodowość, przynależność klubową czy umiejętności szachowe.

 

Bardzo dziękuję rodzicom-opiekunom, którzy pomagali podczas wyjazdu.

 

SUPER GRATULACJE !!!

☺!☺!☺!☺!☺!☺!☺!☺!☺!