GP-2019 Turniej-10 WYNIKI

XXI GRAND PRIX

GRYFINA 2019

T-10. 23.11.2019  GDK Pałacyk pod Lwami

Zakończyliśmy eliminacje GP Gryfina 2019.

Od stycznia do listopada odbyło się 10 turniejów. Podsumowanie całego cyklu – wkrótce!!!

Grand Prix 2019 Turniej-10

WYNIKI:

  1. Soszka Szymon Gryfino 6,5p.

  2. Hury Tymoteusz Szczecin 6,0p.

  3. Nędzarek Bartosz Gryfino 5,0p.

  4. Bury Maksymilian Szczecin 5,0p.

  5. Kuryło Martyna Gryfino 5,0p.

  6. Tokarek Hanna Pniewo 5,0p.

  7. Hermanowicz Jakub Choszczno 4,0p.

  8. Drychinicz Karol Szczecin 4,0p.

  9. Kucharczyk Aleksandra Gryfino 4,0p.

  10. Mróz Dominik Gryfino 4,0p.

  11. Tokarek Franciszek Pniewo 4,0p.

  12. Paździor Adrian Gryfino 4,0p.

  13. Ragan Szymon Goleniów 4,0p.

  14. Bury Marcel Szczecin 4,0p.

  15. Chęś Krzysztof Gryfino 4,0p.

Sklasyfikowano 30 zawodników

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_6538/

Zdjęcia: Justyna Pejska-Babińska

Grand Prix Gryfina 2019 po 10. turniejach

  1. Soszka Szymon Gryfino 60,5p
  2. Nędzarek Bartosz Gryfino 53,5p
  3. Tokarek Hanna Pniewo 51,0p
  4. Kuryło Martyna Gryfino 44,0p
  5. Tokarek Franciszek Pniewo 44,0p
  6. Mróz Dominik Gryfino 37,0p
  7. Lewandowski Filip Gryfino 35,5p
  8. Bury Maksymilian Szczecin 34,0p
  9. Szpura Bartosz Gryfino 33,0p
  10. Bury Miłosz Szczecin 33,0p
  11. Kucharczyk Aleksandra Gryfino 33,0p
  12. Kaliński Aleksander Gryfino 30,5p
  13. Ragan Szymon Goleniów 30,0p
  14. Pawlicz Filip Szczecin 29,0p
  15. Tokarek Antoni Pniewo 28,5p
  16. Olszewski Wojciech Gryfino 28,5p
  17. Wawrzyniak Paulina Gryfino 28,5p
  18. Ślusarczyk Oliwier Gryfino 27,5p
  19. Bury Marcel Szczecin 27,5p
  20. Gagoliński Przemysław Gryfino 27,0p
  21. Chęś Krzysztof Gryfino 24,5p
  22. Hermanowicz Jakub Choszczno 21,5p
  23. Dejewski Jan Gryfino 21,0p
  24. Lesiak Nina Gryfino 19,0p
  25. Babińska Liwia Gryfino 19,0p
  26. Zabadała Tomasz Gryfino 18,5p
  27. Dryhinicz Karol Szczecin 17,5p
  28. Ragan Zosia Goleniów 17,0p
  29. Pawlicz Paulina Szczecin 16,0p
  30. Paźdior Adrian Gryfino 16,0p
  31. Piec Gustaw Gryfino 16,0p
  32. Jankowski Patryk Gryfino 15,5p
  33. Olias Karol Gryfino 15,0p
  34. Straszkiewicz Kamil Gryfino 14,5p
  35. Dejewska Kinga Gryfino 13,5p
  36. Lewek Jakub Gorzów 13,0p.
  37. Zaręba Piotr Szczecin 13,0p
  38. Pawlicz Marzena Szczecin 11,0p
  39. Wieligórka Szymon Gryfino 10,0p
  40. Podfigurny Ziemowit Gryfino 9,5p
  41. Zaręba Michał Szczecin 9,0p
  42. Gałek Dominik Gryfino 8,5p
  43. Grabowska Hanna Gryfino 8,5p
  44. Jankowska Hanna Gryfino 7,5p
  45. Babińska Ida Gryfino 7,5p
  46. Łabędzki Kuba Gryfice 7,0p
  47. Guzek Cyprian Choszczno 6,5p
  48. Pawlicz Zuzanna Szczecin 6,5p
  49. Jazukiewicz Gabriel Gryfino 6,0p
  50. Dziechciarewicz Maciej Choszczno 6,0p
  51. Hury Tymoteusz Szczecin 6,0p
  52. Xu Pei Yang Goleniów 5,5p
  53. Pasierbik Patryk Szczecin 5,0p
  54. Hermanowicz Nela Choszczno 5,0p
  55. Łabędzki Kamil Gryfice 5,0p
  56. Bielicka Lidia Gryfino 4,5p
  57. Kalita Amelia Choszczno 4,0p
  58. Turek Mikołaj Gryfino 4,0p
  59. Pasierbik Daniel Szczecin 4,0p
  60. Balcerkiewicz Kuba Gryfino 4,0p
  61. Piec Basia Gryfino 4,0p
  62. Grabowska Julia Gryfino 3,5p
  63. Nowicki Mateusz Szczecin 3,0p
  64. Nowicki Krzysztof Szczecin 3,0p
  65. Biercewicz Krystian Gryfino 3,0p
  66. Tokarek Zofia Pniewo 3,0p
  67. Jędraszczyk Kajetan Gryfino 3,0p
  68. Zgobik Kryspin Gryfino 2,5p
  69. Chomont Antonina Goleniów 2,0p
  70. Wojtaś Wiktor Gryfino 2,0p
  71. Zatyracz Nikola Gryfino 1,0p

GRATULACJE!!!

GP-2019 Turniej-9 WYNIKI

 

XXI Grand Prix

Gryfina 2019 Turniej 9.

16.11.2019r.  GDK Pałacyk pod Lwami

WYNIKI:

  1. Nędzarek Bartosz Gryfino 6,5p.

  2. Soszka Szymon Gryfino 5,5p.

  3. Olias Karol Gryfino 5,0p.

  4. Lewek Jakub Gorzów 5,0p.

  5. Lewandowski Filip Gryfino 5,0p.

  6. Drychinicz Karol Szczecin 4,5p.

  7. Tokarek Hanna Pniewo 4,0p.

  8. Mróz Dominik Gryfino 4,0p.

  9. Szpura Bartosz Gryfino 4,0p.

  10. Babińska Liwia Gryfino 4,0p.

Sklasyfikowano 28 zawodników

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_6240/

                           

Klasyfikacja Grand Prix 2019

po IX turniejach

  1. Soszka Szymon Gryfino 54,0p
  2. Nędzarek Bartosz Gryfino 48,5p
  3. Tokarek Hanna Pniewo 46,0p
  4. Tokarek Franciszek Pniewo 40,0p
  5. Kuryło Martyna Gryfino 39,0p
  6. Lewandowski Filip Gryfino 35,5p
  7. Mróz Dominik Gryfino 33,0p
  8. Bury Miłosz Szczecin 33,0p
  9. Szpura Bartosz Gryfino 30,0p
  10. Bury Maksymilian Szczecin 29,0p
  11. Kucharczyk Aleksandra Gryfino 29,0p
  12. Kaliński Aleksander Gryfino 27,5p
  13. Gagoliński Przemysław Gryfino 27,0p
  14. Ragan Szymon Goleniów 26,0p
  15. Tokarek Antoni Pniewo 25,5p
  16. Olszewski Wojciech Gryfino 25,5p
  17. Wawrzyniak Paulina Gryfino 25,5p
  18. Pawlicz Filip Szczecin 25,5p
  19. Ślusarczyk Oliwier Gryfino 24,5p
  20. Bury Marcel Szczecin 23,5p
  21. Dejewski Jan Gryfino 21,0p
  22. Chęś Krzysztof Gryfino 20,5p
  23. Babińska Liwia Gryfino 19,0p
  24. Lesiak Nina Gryfino 19,0p
  25. Zabadała Tomasz Gryfino 18,5p
  26. Hermanowicz Jakub Choszczno 17,5p
  27. Piec Gustaw Gryfino 16,0p
  28. Jankowski Patryk Gryfino 15,5p
  29. Olias Karol Gryfino 15,0p
  30. Straszkiewicz Kamil Gryfino 14,5p
  31. Ragan Zosia Goleniów 14,0p
  32. Dryhinicz Karol Szczecin 13,5p
  33. Dejewska Kinga Gryfino 13,5p
  34. Pawlicz Paulina Szczecin 13,0p
  35. Zaręba Piotr Szczecin 13,0p
  36. Lewek Jakub Gorzów 13,0p.
  37. Paźdior Adrian Gryfino 12,0p
  38. Pawlicz Marzena Szczecin 11,0p
  39. Wieligórka Szymon Gryfino 10,0p
  40. Podfigurny Ziemowit Gryfino 9,5p
  41. Zaręba Michał Szczecin 9,0p
  42. Gałek Dominik Gryfino 8,5p
  43. Grabowska Hanna Gryfino 8,5p
  44. Jankowska Hanna Gryfino 7,5p.
  45. Łabędzki Kuba Gryfice 7,0p
  46. Guzek Cyprian Choszczno 6,5p
  47. Dziechciarewicz Maciej Choszczno 6,0p
  48. Jazukiewicz Gabriel Gryfino 6,0p
  49. Pawlicz Zuzanna Szczecin 5,5p.
  50. Babińska Ida Gryfino 5,5p
  51. Xu Pei Yang Goleniów 5,5p
  52. Łabędzki Kamil Gryfice 5,0p
  53. Pasierbik Patryk Szczecin 5,0p
  54. .Pasierbik Daniel Szczecin 4,0p
  55. Balcerkiewicz Kuba Gryfino 4,0p
  56. Piec Basia Gryfino 4,0p
  57. Kalita Amelia Choszczno 4,0p
  58. Turek Mikołaj Gryfino 4,0p
  59. Grabowska Julia Gryfino 3,5p
  60. Jędraszczyk Kajetan Gryfino 3,0p
  61. Nowicki Krzysztof Szczecin 3,0p
  62. . Biercewicz Krystian Gryfino 3,0p
  63. Nowicki Mateusz Szczecin 3,0p
  64. Hermanowicz Nela Choszczno 3,0p
  65. Zgobik Kryspin Gryfino 2,5p
  66. . Bielicka Lidia Gryfino 2,5p
  67. Wojtaś Wiktor Gryfino 2,0p
  68. Chomont Antonina Goleniów 2,0p
  69. Zatyracz Nikola Gryfino 1,0p
  70. Tokarek Zofia Pniewo 1,0p

GP-2019 Turniej-8 WYNIKI

XXI GRAND PRIX GRYFINA 2019

Turniej 8.

26.10.2019 GDK Pałacyk pod Lwami

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5593/

WYNIKI: 

  1. Guzek Cyprian Choszczno 6,5p.

  2. Dziechciarewicz Maciej Choszczno 6,0p.

  3. Soszka Szymon Gryfino 5,5p.

  4. Tokarek Hanna Pniewo 5,0p.

  5. Tokarek Franciszek Pniewo 5,0p.

  6. Nędzarek Bartosz Gryfino 5,0p.

  7. Kuryło Martyna Gryfino 5,0p.

  8. Olias Karol Gryfino 5,0p.

  9. Ślusarczyk Oliwier Gryfino 4,5p.

  10. Szpura Bartosz Gryfino 4,0p.

  11. Paździor Adrian Gryfino 4,0p.

  12. Lewandowski Filip Gryfino 4,0p.

  13. Olszewski Wojciech Gryfino 4,0p.

  14. Chęś Krzysztof Gryfino 4,0p.

  15. Mróz Dominik Gryfino 4,0p.

  16. Hermanowicz Jakub Choszczno 4,0p.

  17. Kalita Amelia Choszczno 4,0p.

  18. Wawrzyniak Paulina Gryfino 4,0p.

  19. Kucharczyk Aleksandra Gryfino 3,5p.

  20. Xu, Pei Yang Goleniów 3,5p.

Sklasyfikowano 38 zawodników

Zdjęcia: Justyna Pejska-Babińska i K.R.

Klasyfikacja Grand Prix Gryfina 2019 po VIII turniejach

  1. Soszka Szymon Gryfino 48,5p.
  2. Nędzarek Bartosz Gryfino 42,0p.
  3. Tokarek Hanna Pniewo 42,0p.
  4. Tokarek Franciszek Pniewo 36,0p.
  5. Kuryło Martyna Gryfino 35,5p.
  6. Bury Miłosz Szczecin 33,0p.
  7. Lewandowski Filip Gryfino 30,5p.
  8. Bury Maksymilian Szczecin 29,0p.
  9. Mróz Dominik Gryfino 29,0p.
  10. Kucharczyk Aleksandra Gryfino 26p.
  11. Szpura Bartosz Gryfino 26,0p.
  12. Pawlicz Filip Szczecin 25,5p.
  13. Kaliński Aleksander Gryfino 25,0p.
  14. Gagoliński Przemysław Gryfino 24,0p.
  15. Bury Marcel Szczecin 23,5p.
  16. Tokarek Antoni Pniewo 23,5p.
  17. Wawrzyniak Paulina Gryfino 23,0p.
  18. Olszewski Wojciech Gryfino 22,5p.
  19. Ragan Szymon Goleniów 22,0p.
  20. Ślusarczyk Oliwier Gryfino 21,5p.
  21. Dejewski Jan Gryfino 21,0p.
  22. Lesiak Nina Gryfino 19,0p.
  23. Zabadała Tomasz Gryfino 18,5p.
  24. Hermanowicz Jakub Choszczno 17,5p.
  25. Chęś Krzysztof Gryfino 16,5p.
  26. Piec Gustaw Gryfino 16,0p.
  27. Jankowski Patryk Gryfino 15,5p.
  28. Babińska Liwia Gryfino 15,0p.
  29. Straszkiewicz Kamil Gryfino 14,5p.
  30. Dejewska Kinga Gryfino 13,5p.
  31. Zaręba Piotr Szczecin 13,0p.
  32. Ragan Zosia Goleniów 11,0p.
  33. Wieligórka Szymon Gryfino 10,0p.
  34. Pawlicz Paulina Szczecin 10,0p.
  35. Olias Karol Gryfino 10,0p.
  36. Podfigurny Ziemowit Gryfino 9,5p.
  37. Dryhinicz Karol Szczecin 9,0p.
  38. Zaręba Michał Szczecin 9,0p
  39. Gałek Dominik Gryfino 8,5p.
  40. Grabowska Hanna Gryfino 8,5p.
  41. Lewek Jakub Gorzów 8,0p.
  42. Pawlicz Marzena Szczecin 8,0p.
  43. Paźdior Adrian Gryfino 8,0p.
  44. Jankowska Hanna Gryfino 7,5p.
  45. Łabędzki Kuba Gryfice 7,0p.
  46. Guzek Cyprian Choszczno 6,5p.
  47. . Dziechciarewicz Maciej Choszczno 6,0p.
  48. . Jazukiewicz Gabriel Gryfino 6,0p.
  49. . Pawlicz Zuzanna Szczecin 5,5p.
  50. Łabędzki Kamil Gryfice 5,0p.
  51. . Pasierbik Patryk Szczecin 5,0p.
  52. Babińska Ida Gryfino 5,0p.
  53. Turek Mikołaj Gryfino 4,0p.
  54. . Pasierbik Daniel Szczecin 4,0p.
  55. Balcerkiewicz Kuba Gryfino 4,0p.
  56. . Piec Basia Gryfino 4,0p.
  57. Kalita Amelia Choszczno 4,0p.
  58. . Xu Pei Yang Goleniów 3,5p.
  59. Grabowska Julia Gryfino 3,5p .
  60. Jędraszczyk Kajetan Gryfino 3,0p.
  61. Nowicki Krzysztof Szczecin 3,0p.
  62. . Biercewicz Krystian Gryfino 3,0p.
  63. Nowicki Mateusz Szczecin 3,0p.
  64. Hermanowicz Nela Choszczno 3,0p.
  65. Zgobik Kryspin Gryfino 2,5p.
  66. . Bielicka Lidia Gryfino 2,0p.
  67. Wojtaś Wiktor Gryfino 2,0p.
  68. Chomont Antonina Goleniów 2,0p.
  69. Zatyracz Nikola Gryfino 1,0p. 
  70. Tokarek Zofia Pniewo 1,0p.

GP-2019 T-8 Zapisy

XXI Grand Prix Gryfina 2019 Turniej 8.

Sobota 26.10.2019r. godz. 10.00

GDK „Pałacyk pod Lwami

Ilość uczestników ograniczona do 40 zawodników!

Zapisy w dniu turnieju – tylko w przypadku wolnych miejsc

Zgłoszonych 40. zawodników

ZAPISY ZAKOŃCZONE  Pt. g.21.55

Zapisy jutro w przypadku rezygnacji z listy startowej.

ZAPRASZAMY

Turnieje – Październik 2019+Torgelow

 

Październik 2019 + Torgelow

5. Turniej Klasyfikacyjny na IV i V kat.

Sobota 12.10.2019r. godz. 9.00

GDK „Pałacyk pod Lwami”

WYNIKI:

Adres: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5438/

KATEGORIE SZACHOWE ZDOBYLI:

• Drychinicz Karol   IV kat   r. 1400

• Jadach Łukasz   IV kat.   r. 1315

• Chęś Krzysztof   V kat.   r. 1171

• Jankowski Patryk   V kat.   r. 1143

• Kaliński Radosław   V kat.   r. 1100

• Piec  Gustaw   V kat.    1071

• Wawrzyniak Paulina V kat.   r. 1029

XXI Grand Prix Gryfina 2019 Turniej 8.

Sobota 26.10.2019r. godz. 10.00

ZAPRASZAMY

Togelow – wyjazd…

Uwaga!  Zapisy!

Torgelow /Niemcy (rund 7; P’20)

Sobota 09.11.2019r.

GRUPY WIEKOWE:

do lat 10 (r.2009 i młodsi); do lat 16 (r.2003-08);

ZGŁOSZENIA! Do 31.10.2019 (SMS-em)

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona

16+6+1 (opiekun-komplet!)

                         

XXI GP 2019 T-7 Wyniki – relacja

Młode, stare Grand Prix

W siódmym, eliminacyjnym turnieju Grand Prix Gryfina 2019 wystartowało 33 szachistów, reprezentantów wszystkich gryfińskich szkół oraz gości ze Szczecina i Goleniowa. Wśród grających, co warto podkreślić, bardzo młodzi zawodnicy. Szachiści 5-6 letni: Ida Babińska i Zuzia Pawlicz rocznik 2014 oraz Julia Grabowska, Zosia Ragan, Paulina Pawlicz i Marcel Bury wszyscy rocznik 2013. Wspaniałe odmłodzenie starego, 21-letniego już Grand Prix… A w turnieju, zgodnie z regulaminem odbyło się siedem pasjonujących rund w przepisowym czasie gry. Zawodnik, na rozegranie całej partii miał dziesięć minut a dodatkowo za każdy wykonany ruch otrzymywał pięciosekundowy bonus. Było bardzo ciekawie i nie obyło się też bez sporych emocji, zwłaszcza w końcówkach. Zawody wygrała, będąca ostatnio w dobrej formie Hanna Tokarek 6,0p. przed Szymonem Soszką i Filipem Pawliczem obaj po 5,0p. Wśród dziewcząt w czołówce znalazły się także Martyna Kuryło i Paulina Wawrzyniak obie po 4,0p

Wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_5065/

W klasyfikacji generalnej Grand Prix 2019 sklasyfikowano już 64 zawodników. Na czele z dużą przewagą Szymon Soszka 43.0p. i Bartosz Nędzarek z Hanną Tokarek oboje po 37,0poraz spora grupa pościgowa: Miłosz Bury 33,0p. Franciszek Tokarek 31,0p. i Martyna Kuryło 30,5p

Miłym akcentem sobotniego turnieju było także krótkie podsumowanie ostatnich występów reprezentantów UKS Biały Pion. Nasi zawodnicy grali w mistrzostwach Polski w szachach szybkich i błyskawicznych w Rzeszowie (Szymon Soszka) oraz w półfinale MP – strefa wielkopolska w szachach klasycznych (Liwia Babińska.) Gratulujemy! Szachowe życie w Gryfinie nabiera tempa. Ruszyły zajęcia szkoleniowe w grupie początkującej i turniejowej. W październiku rozegrane zostaną dwa turnieje. 12 X zawody klasyfikacyjne na IV i V kategorię szachową oraz 26 X kolejny, ósmy turniej eliminacyjny Grand Prix 2019.

Grand Prix 2019 Klasyfikacja po VII turniejach

  1. Soszka Szymon Gryfino 43,0p.

  2. Nędzarek Bartosz Gryfino 37,0p.

  3. Tokarek Hanna Pniewo 37,0p.

  4. Bury Miłosz Szczecin 33,0p.

  5. Tokarek Franciszek Pniewo 31,0p.

  6. Kuryło Martyna Gryfino 30,5p.

  7. Bury Maksymilian Szczecin 29,0p.

  8. Lewandowski Filip Gryfino 26,5p.

  9. Pawlicz Filip Szczecin 25,5p.

  10. Mróz Dominik Gryfino 25,0p.

  11. Bury Marcel Szczecin 23,5p.

  12. Kucharczyk Aleksandra Gryfino 22,5p.

  13. Szpura Bartosz Gryfino 22,0p.

  14. Kaliński Aleksander Gryfino 22,0p.

  15. Gagoliński Przemysław Gryfino 21,0p.

  16. Tokarek Antoni Pniewo 20,5p.

  17. Lesiak Nina Gryfino 19,0p

  18. Wawrzyniak Paulina Gryfino 19,0p.

  19. Ragan Szymon Goleniów 19,0p.

  20. Olszewski Wojciech Gryfino 18,5p.

  21. Dejewski Jan Gryfino 18,0p.

  22. Ślusarczyk Oliwier Gryfino 17,0p.

  23. Zabadała Tomasz Gryfino 16,0p.

  24. Jankowski Patryk Gryfino 15,5p.

  25. Babińska Liwia Gryfino 15,0p.

  26. Straszkiewicz Kamil Gryfino 14,5p.

  27. Dejewska Kinga Gryfino 13,5p.

  28. Hermanowicz Jakub Choszczno 13,5p.

  29. Zaręba Piotr Szczecin 13,0p.

  30. Piec Gustaw Gryfino 13,0p.

  31. Chęś Krzysztof Gryfino 12,5p.

  32. Wieligórka Szymon Gryfino 10,0p.

  33. Zaręba Michał Szczecin 9,0p.

  34. Dryhinicz Karol Szczecin 9,0p.

  35. Ragan Zosia Goleniów 9,0p.

  36. Gałek Dominik Gryfino 8,5p.

  37. Lewek Jakub Gorzów 8,0p.

  38. Jankowska Hanna Gryfino 7,5p.

  39. Łabędzki Kuba Gryfice 7,0p.

  40. Pawlicz Paulina Szczecin 7,0p.

  41. Podfigurny Ziemowit Gryfino 6,5p.

  42. Jazukiewicz Gabriel Gryfino 6,0p.

  43. Grabowska Hanna Gryfino 5,5p

  44. Pawlicz Zuzanna Szczecin 5,5p.

  45. Olias Karol Gryfino 5,0p.

  46. Łabędzki Kamil Gryfice 5,0p.

  47. Pasierbik Patryk Szczecin 5,0p.

  48. Pawlicz Marzena Szczecin 5,0p.

  49. Paźdior Adrian Gryfino 4,0p.

  50. Turek Mikołaj Gryfino 4,0p.

  51. Pasierbik Daniel Szczecin 4,0p.

  52. Balcerkiewicz Kuba Gryfino 4,0p.

  53. Babińska Ida Gryfino 4,0p.

  54. Jędraszczyk Kajetan Gryfino 3,0p.

  55. Nowicki Krzysztof Szczecin 3,0p.

  56. Biercewicz Krystian Gryfino 3,0p.

  57. Nowicki Mateusz Szczecin 3,0p.

  58. Zgobik Kryspin Gryfino 2,5p.

  59. Grabowska Julia Gryfino 2,5p.

  60. Chomont Antonina Goleniów 2,0p.

  61. Piec Basia Gryfino 2,0p.

  62. Wojtaś Wiktor Gryfino 2,0p.

  63. Hermanowicz Nela Choszczno 2,0p.

  64. Zatyracz Nikola Gryfino 1,0p. 

XXI GP-2019 T-6 WYNIKI

XXI GRAND PRIX GRYFINA 2019

Turniej 6.

SZACHOWE PODSUMOWANIE

Roku Szkolnego 2018/19

15.06.2019r. GDK Pałacyk pod Lwami

Turniejem eliminacyjnym numer 6, gryfińscy pasjonaci „Królewskiej Gry” zakończyli szachowy rok szkolny 2018/19 w Gryfinie. W zawodach wystartowało 37 zawodników a wśród nich najmłodsza szachistka w historii gryfińskich rozgrywek, niespełna 4,5 letnia gryfinianka Ida Babińska! Trzymamy kciuki i mocno będziemy kibicować rozwojowi kariery młodziutkiej szachistki. Na podium sobotnich rozgrywek stanęli: Miłosz Bury ze Szczecina 6,5p. przed Szymonem Soszką z Gryfina 6,0p. oraz Hanną Tokarek z Pniewa 5,0p. Pełne wyniki turnieju oraz klasyfikacja generalna, poniżej,

Zawody zakończyło krótkie podsumowanie mijającego roku szkolnego 2018/19. Wspominając roczne zmagania, uznano zgodnie:   To był dobry rok! Szachiści UKS Biały Pion grali promując klub i miasto na wielu arenach turniejowych, prestiżowych mistrzostw rangi powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Nie zabrakło również młodych gryfinian w turniejach otwartych, zarówno w Niemczech – Torgelow, jak i tych rozgrywanych w Polsce. We Wrocławiu, Kłodzku, Szczecinie, Choszcznie, Koszalinie… czy naszym Gryfinie.

O września 2018 do czerwca 2019 roku, szachiści gryfińscy uczestniczyli w 34 turniejach, zdobywając wiele nagród, czołowych miejsc oraz awansów na wyższe kategorie szachowe i rankingu FIDE. W samym Gryfinie rozegrano 21 turniejów w których zanotowano ponad 750 startów. Największym powodzeniem w naszym mieście, cieszą się niezmiennie od 21 lat zawody Grand Prix Gryfina, międzynarodowe turnieje szachowe „Gryfino-Open” oraz turnieje Rodzin Szachowych.

Podczas podsumowania z wielką satysfakcją podkreślano doskonałą współpracę z zarządu UKS z bardzo aktywnymi i chętnie współpracującymi rodzicami młodych szachistów. Uroczyście wręczono pamiątkowe puchary i statuetki wyróżniającym się zawodnikom:

  • Liwii Babińskiej, Martynie Kuryło i Kindze Dejewskiej srebrnym medalistkom indywidualnych mistrzostw województwa zachodniopomorskiego w szachach szybkich w Choszcznie
  • Ninie Lesiak brązowej medalistce indywidualnych mistrzostw województwa zachodniopomorskiego w szachach szybkich w Choszcznie
  • Mikołajowi Turek, Nikodemowi Mróz, Adamowi Hajdaś i Kindze Dejewskiej – reprezentantom Gryfina (SP-2) w rozgrywkach wojewódzkich drużynowych mistrzostw szkół podstawowych – medal srebrny
  • Bartoszowi Nędzarkowi, Szymonowi Soszce, Gabrielowi Jazukiewiczowi i Martynie Kuryło – reprezentantom Gryfina (SP-3) w rozgrywkach wojewódzkich drużynowych mistrzostw szkół podstawowych – medal brązowy
  • Filipowi Lewandowskiemu, Jankowi Dejewskiemu, Aleksowi Kalińskiemu, Dominikowi Mróz, Aleksandrze Kucharczyk, Przemkowi Gągolińskiemu, Wojtkowi Olszewskiemu, Paulinie Wawrzyniak, Bartoszowi Szpura, Tomkowi Zabadała, Oliwierowi Ślusarczykowi, Patrykowi Jankowskiemu za aktywność w turniejach.

GRATULACJE!!!

Grand Prix 2019 Turniej-4

WYNIKI:

  1. Bury Miłosz Szczecin 6,5p.

  2. Soszka Szymon Gryfino 6,0p.

  3. Tokarek Hanna Pniewo 5,0p.

  4. Bury Maksymilian Szczecin 5,0p.

  5. Babińska Liwia Gryfino 5,0p.

  6. Kuryło Martyna Gryfino 5,0p.

  7. Szpura Bartosz Gryfino 5,0p.

  8. Nędzarek Bartosz Gryfino 4,5p.

  9. Dejewska Kinga Pniewo 4,5p.

  10. Wieligórka Szymon Gryfino 4,0p.

  11. Tokarek Franciszek Pniewo 4,0p.

  12. Lewandowski Filip Gryfino 4,0p.

  13. Bury Marcel Szczecin 4,0p.

  14. Łabędzki Kuba Gryfice 4,0p.

  15. Gagoliński Przemysław Gryfino 4,0p.

  16. Mróz Dominik Gryfino 4,0p.

  17. Straszkiewicz Kamil Gryfino 4,0p.

  18. Olszewski Wojciech Gryfino 3,5p.

  19. Chęś Krzysztof Gryfino 3,5p.

  20. Kucharczyk Aleksandra Gryfino 3,5p.

  21. Grabowska Hanna Gryfino 3,5p.

  22. Kaliński Aleksander Gryfino 3,5p.

  23. Zabadała Tomasz Gryfino 3,0p.

  24. Piec Gustaw Gryfino 3,0p.

  25. Ślusarczyk Oliwier Gryfino 3,0p.

  26. Wawrzyniak Paulina Gryfino 3,0p.

  27. Dejewski Jan Gryfino 3,0p.

  28. Balcerkiewicz Jakub Gryfino 3,0p.

  29. Podfigurny Ziemowit Gryfino 2,5p.

  30. Lesiak Nina Gryfino 2,5p.

  31. Jankowski Patryk Radziszewo 2,5p.

  32. Tokarek Antoni Pniewo 2,5p.

  33. Gałek Dominik Gryfino 2,0p.

  34. Wojtaś Wiktor Gryfino 2,0p.

  35. Piec Barbara Gryfino 2,0p.

  36. Babińska Ida Gryfino 1,5p.

  37. Jankowska Hanna Radziszewo 1,5p.

Grand Prix 2019

Klasyfikacja po VI turniejach

  1. Soszka Szymon Gryfino 38,0p.

  2. Bury Miłosz Szczecin 33,0p.

  3. Nędzarek Bartosz Gryfino 32,0p.

  4. Tokarek Hanna Pniewo 31,0p.

  5. Bury Maksymilian Szczecin 29,0p.

  6. Tokarek Franciszek Pniewo 27,0p.

  7. Kuryło Martyna Gryfino 26,5p.

  8. Lewandowski Filip Gryfino 22,0p.

  9. Mróz Dominik Gryfino 21,0p.

  10. Pawlicz Filip Szczecin 20,5p.

  11. Kaliński Aleksander Gryfino 20,0p.

  12. Kucharczyk Aleksandra Gryfino 19,0p.

  13. Bury Marcel Szczecin 18,5p.

  14. Gagoliński Przemysław Gryfino 18,0p.

  15. Tokarek Antoni Pniewo 17,5p.

  16. Szpura Bartosz Gryfino 17,0p.

  17. Lesiak Nina Gryfino 15,5p

  18. Olszewski Wojciech Gryfino 15,5p.

  19. Babińska Liwia Gryfino 15,0p.

  20. Ragan Szymon Goleniów 15,0p.

  21. Dejewski Jan Gryfino 15,0p.

  22. Wawrzyniak Paulina Gryfino 15,0p.

  23. Straszkiewicz Kamil Gryfino 14,5p.

  24. Dejewska Kinga Gryfino 13,5p.

  25. Hermanowicz Jakub Choszczno 13,5p.

  26. Ślusarczyk Oliwier Gryfino 13,5p.

  27. Zaręba Piotr Szczecin 13,0p.

  28. Piec Gustaw Gryfino 13,0p.

  29. Zabadała Tomasz Gryfino 13,0p.

  30. Jankowski Patryk Gryfino 11,5p.

  31. Wieligórka Szymon Gryfino 10,0p.

  32. Chęś Krzysztof Gryfino 9,5p.

  33. Zaręba Michał Szczecin 9,0p.

  34. Gałek Dominik Gryfino 8,5p.

  35. Lewek Jakub Gorzów 8,0p.

  36. Ragan Zosia Goleniów 7,0p.

  37. Łabędzki Kuba Gryfice 7,0p.

  38. Podfigurny Ziemowit Gryfino 6,5p.

  39. Jazukiewicz Gabriel Gryfino 6,0p.

  40. Jankowska Hanna Gryfino 5,5p.

  41. Grabowska Hanna Gryfino 5,5p

  42. Łabędzki Kamil Gryfice 5,0p.

  43. Pasierbik Patryk Szczecin 5,0p.

  44. Pawlicz Paulina Szczecin 5,0p.

  45. Pawlicz Zuzanna Szczecin 4,5p.

  46. Turek Mikołaj Gryfino 4,0p.

  47. Pasierbik Daniel Szczecin 4,0p.

  48. Balcerkiewicz Kuba Gryfino 4,0p.

  49. Dryhinicz Karol Szczecin 4,0p.

  50. Jędraszczyk Kajetan Gryfino 3,0p.

  51. Nowicki Krzysztof Szczecin 3,0p.

  52. Biercewicz Krystian Gryfino 3,0p.

  53. Nowicki Mateusz Szczecin 3,0p.

  54. Zgobik Kryspin Gryfino 2,5p.

  55. Chomont Antonina Goleniów 2,0p.

  56. Piec Basia Gryfino 2,0p.

  57. Wojtaś Wiktor Gryfino 2,0p.

  58. Pawlicz Marzena Szczecin 2,0p.

  59. Hermanowicz Nela Choszczno 2,0p.

  60. Babińska Ida Gryfino 1,5p.

  61. Zatyracz Nikola Gryfino 1,0p.

GP-2019 Turniej-6 KOMUNIKAT

XXI GRAND PRIX GRYFINA 2019

Turniej 6.

15.06.2019 /sobota/ g.10.00

Szachowe podsumowanie

Roku Szkolnego 2018/19

UKS Biały Pion

GDK Pałacyk pod Lwami

ADRES TURNIEJU:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_3604/

Ilość uczestników ograniczona do 40 zawodników!

Zapisy w dniu turnieju – tylko w przypadku wolnych miejsc

Zgłoszonych 34. zawodników

ZAPRASZAMY

UWAGA !!!

WOJEWÓDZKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY

Łazy k/Koszalina (rund 7; P’10’+5”)

Sobota 22.06.2019r.

ZAPISY!!! SMS 509 820 510

Zawodnicy: 8;10;12;14 lat + rodzic, opiekun!?