MTSz Gryfino-Open 2016 WYNIKI

 

Otwarte Międzynarodowe

Turnieje Szachowe

90 Turniejów na 90-lecie PZSzach”

 

XVIII GRYFINO-OPEN 2016”

IX Gryfino-Open Junior 2016”

Z Honorowym Patronatem

Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Pana Mieczysława Sawaryna

 

XVIII  M.T.Sz. GRYFINO-OPEN 2016

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1599/

IX M.T.Sz. GRYFINO-OPEN JUNIOR 2016

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1600/

Jak co roku na początku maja, gryfińscy szachiści na sportowo uświetniają dni swojego miasta. Ponad 110 zawodników z Polski i Niemiec , uczestniczyło w rozegranych 01.05 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gryfinie, Międzynarodowych Turniejach Szachowych „XVIII Gryfino-Open 2016” oraz „IX Gryfino-Open Junior 2016”.

Turnieje rozegrane zostały w ramach jubileuszu Polskiego Związku Szachowego „90 Turniejów na 90-lecie PZSzach”.

Wśród startujących gości, reprezentanci min. Szczecina, Warszawy, Gdańska, Białegostoku, Słupska, Koszalina, Kołobrzegu, Stargardu, Świnoujścia, Choszczna, Kostrzyna, Krosna Odrzańskiego, Gorzowa Wlkp. oraz Torgelow, Angermunde, Eberswalde, Berlina, Frankfurtu (Oder), Schwedt, Gross Schonebeck. W turnieju „Open”, szachiści z międzynarodowymi tytułami i wysokimi rankingami FIDE. Frekwencja dopisała także wśród reprezentantów naszego miasta. W obu turniejach wystąpiło 29 gryfinian – w tym aż 22 szachistów z UKS Biały Pion.

Udział znakomitych zawodników w turnieju głównym, („Gryfino-Open”) sprawił, że pojedynki stały na bardzo wysokim poziomie. Wśród uczestników min:  mistrzowie FIDE Robert Kula ze Szczecina, Hendrik Reichmann z Berlina, Julia Antolak z Kołobrzegu czy młody talent niemieckich szachów Maximilian Maetzkow z Eberswalde, ubiegłoroczny medalista młodzieżowych mistrzostw Europy.  O dobry poziom turnieju młodzieżowego zadbali min: Aaron Bress z Torgelow, Piotr Budny z Warszawy, Agnieszka Polakowska z Koszalina, Felix Reichmann z Berlina czy będący ostatnio w bardzo dobrej formie gryfinianin Karol Olias.

Rozegrano dziewięć, bardzo zaciętych i pasjonujących rund oraz ponad pół tysiąca partii szachowych,. Szachiści starsi, zapewne z racji doświadczenia, grali często „do ostatnich sekund”. Co ciekawe, sporo takich partii można było zaobserwować również na szachownicach juniorów, wielu z nich także, zaliczyło swoją pierwszą „międzynarodową grę”.

Zwycięzcy w turnieju głównym otrzymali puchary ufundowane i wręczane osobiście przez Burmistrza Gryfina P. Mieczysława Sawaryna.

Miejsca na podium „Gryfino-Open 2016” wywalczyli: Im Robert Kula, IIm  Adam Czuchnicki  (obaj ze Szczecina), IIIm  Sebastian Kesten ze Schwerina.

Nagrody specjalne:

* Władysław Królik (Gorzów Wlkp) – Najstarszy zawodnik turnieju (86 lat!!!)

* Hendrik Reichmann (Schwerin) – Najlepszy zawodnik zagraniczny

* Zbigniew Bundyra – Najlepszy zawodnik z Gryfina

* Julia Antolak (Kołobrzeg) – Najlepsza kobieta w turnieju

* Maximilian Maetzkow (Eberswalde) – Najlepszy Junior do lat 18

Turniej juniorów, to popis młodziutkiego, 11-letniego reprezentanta SAV Torgelow Aarona Bressa. Szachista z Niemiec wygrał wszystkie partie i ze 100% skutecznością ukończył zawody. W czołówce znaleźli się również: Cyprian Guzek (Choszczno)  Jules Beck (Torgelow) oraz Piotr Budny (Warszawa), Agnieszka Polakowska (Koszalin), Felix Reichmann (Berlin), Oliwia Musin (Krosno Odrzańskie), Karol Olias (Gryfino), Wiktor Raczyński (Stargard).

Puchary i nagrody w turnieju młodzieżowym ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Turnieje, zakończyły się po ponad sześciogodzinnych zmaganiach


GRYFINO-OPEN 2016

Wyniki Końcowe (9 rund P’15)

1. Kula Robert 8,5p. (Szczecin)

2. Czuchnicki Adam 7,0p. (Szczecin)

3. Kesten Sebastian 6,5p. (Schwerin)

4. Śmieszek Wojciech 6,5p. (Białystok)

5. Zentgraf Robert 6,5p. (Torgelow)

6. Szyszyło Rafał 6,5p. (Szczecin)

7. Dzhuguryan Tigran 6,0p. (Szczecin)

8. Maj Andrzej 6,0p. (Szczecin)

9. Reichmann Hendrik 6,0p. (Schwerin)

10.Roehel Rainer 6,0p. (Schwerin)

11.Maetzkow Maximilian 6,0p..(Eberswalde)

12.Antolak Julia 6,0p. (Kołobrzeg)

13.Czuchnicki Jan 6,0p. (Szczecin)

14.Badsung Radosław 5,0p. (Choszczno)

15.Zoll Detlef 5,0p. (Eberswalde)

Zawody ukończyło 53 zawodników

GRYFINO-OPEN JUNIOR 2016

Wyniki Końcowe (9 rund P’15)

1. Bress Aaron 9,0p. (Torgelow)

2. Guzek Cyprian 8,0p. (Choszczno)

3. Beck Jules 7,0p. (Torgelow)

4. Budny Piotr 6,0p. (Warszawa)

5. Polakowska Agnieszka 6,0p. (Koszalin)

6. Reichmann Felix 6,0p. (Berlin)

7. Musin Oliwia 6,0p. (Krosno Odrz.)

8. Olias Karol 6,0p. (Gryfino)

9. Raczyński Wiktor 6,0p. (Stargard)

10.Świerc Damian 6,0p. (Krosno Odrz.)

11.Wolfgramm Egon (Torgelow)

12.Muller Friedrich 6,0p. (Gross Schonebeck)

13.Hamkało Paweł 6,0p. (Szczecin)

14.Nędzarek Bartosz 5,0p. (Gryfino)

15.Cerowski Piotr 5,0p. (Słupsk)

16.Kuczyńska Katarzyna 5,0p. (Gorzów Wlkp.)

17.Lampa Szymon 5,0p. (Kołobrzeg)

18.Soszka Szymon 5,0p. (Gryfino)

Zawody ukończyło 59 zawodników

 

Miejsca pozostałych zawodników UKS Biały Pion:

· Turek Mikołaj (21m.)

· Tarczyńska Nel (24m.)

· Kuryło Martyna (26m.)

· Jazukiewicz Gabriel (28m.)

· Paździor Adrian (30m.)

· Szpura Bartosz 33m.)

· Kucharczyk Aleksandra (34m.)

· Dejewska Kinga (36m.)

· Piątek Alan (38m.)

· Wieligórka Szymon (41m.)

· Paździor Oskar (47m.)

· Nowaliński Michał (48m.)

· Jędraszczyk Kajetan (51m.)

· Dejewski Jan (53m.)

· Sztylke Wojciech (55m.)

· Radomska Nikola (56m.)

· Babińska Liwia (58m.)

· Grabowska Hania (59m.)

Składamy wielkie podziękowania wszystkim sponsorom i darczyńcom

oraz współorganizatorom naszych turniejów,

Jest nam bardzo miło że cały czas jesteście z nami…

„Szachy to wspaniała ‚Królewska Gra’

Uczą jak walczyć, jak iść na kompromis, jak się wycofać…

by potem ruszyć do ataku. Szachy uczą życia…”


ORGANIZATORZY I PARTNERZY

„Gryfino-Open 2016”

· UKS Biały Pion

· Gryfiński Dom Kultury

· UMiG w Gryfinie

· Urząd Marszałkowski Woj. Zachodniopomorskiego

· Polski Związek Szachowy

· Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gryfinie

· Albatros FLIEGEL

· Bank Spółdzielczy w Gryfinie

· Bank PEKAO w Gryfinie

· Eurobank w Gryfinie

· Starostwo Powiatowe w Gryfinie

· MediaDruk w Gryfinie

· Centrum Wodne „Laguna”

· SILVER Trofea Sportowe w Szczecinie

· OSP Radziszewo

· PSP w Gryfinie

Bardzo gorące i szczególne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych rodziców młodych szachistów UKS Biały Pion.

Za cały poświęcony czas, za przepyszne ciasta, za smacznego grilla…

oraz wszystkie piękne i pożyteczne chwile, spędzone wspólnie.

Miłe słowa także dla młodych sędziów: Justyny; Grety; Eweliny, Cezarego i Huberta,

za rzetelną i solidną pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

 

Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy!


Następne turnieje „Gryfino-Open” już za rok!

 

Zdjęcia: JUSTYNA PEJSKA http://jp-gryfino.blogspot.com/

 

Zdjęcia: JUSTYNA PEJSKA http://jp-gryfino.blogspot.com/

 

WYNIKI

 

„GRYFINO-OPEN 2016”

 

1 FM Kula, Rober POL 2320 2300 8.5 42.00 51.50 8
2 I+ Czuchnicki, Adam POL 2034 2100 7.0 40.50 51.00 7
3 Kesten, Sebastian GER 2260 1000 6.5 43.00 55.00 6
4 k Śmieszek, Wojciech POL 1998 2200 6.5 42.00 53.00 6
5 Zentgraf, Robert GER 2155 2155 6.5 38.50 50.50 6
6 k Szyszyło, Rafał POL 2062 2200 6.5 38.50 50.50 5
7 Dzhuguryan, Tygran POL 2000 1000 6.0 42.50 52.50 6
8 k Maj, Andrzej POL 2240 2240 6.0 41.00 53.50 5
9 FM Reichmann, Hendrik GER 2360 2360 6.0 40.00 53.00 6
10 Roehl, Rainer GER 2140 1000 6.0 37.50 48.50 6
11 k Maetzkow, Maximilian GER 2147 2147 6.0 37.00 48.00 6
12 WFM Antolak, Julia POL 2073 2100 6.0 36.50 49.00 6
13 k Czuchnicki, Jan POL 1875 2200 6.0 36.50 47.00 6
14 II Badsung, Radosław POL 0 1800 5.0 36.50 46.00 5
15 Zoll, Detlef GER 1920 1920 5.0 36.00 48.00 5
16 II Walukiewicz, Cezary POL 1870 1870 5.0 36.00 45.50 4
17 II Gregorz, Jan POL 1577 1800 5.0 35.00 44.50 5
18 II Piotrowski, Daniel POL 1602 1800 5.0 34.50 44.00 5
19 I Wilczewski, Piotr POL 0 2000 5.0 33.50 43.00 4
20 Bigalke, Steffen GER 2005 2005 5.0 33.50 42.50 5
21 II Goraj, Marek POL 0 1800 5.0 33.00 41.50 5
22 II+ Matul, Sebastian POL 1865 1900 5.0 32.00 41.00 5
23 II Gniazdowski, Marian POL 0 1800 5.0 31.00 39.50 4
24 Block, Daniel GER 1458 1000 5.0 29.00 36.00 4
25 II Królik, Władysław POL 0 1800 5.0 28.00 35.50 4
26 II+ Krzywnicka, Maria POL 1513 1700 5.0 26.00 34.50 5
27 Heinsohn, Michael GER 2016 2016 4.5 32.00 41.00 4
28 Luckian, Mario GER 1851 1851 4.5 32.00 41.00 4
29 Bundyra, Zbigniew POL 0 1800 4.5 31.00 40.00 4
30 II Dłużyński, Krzysztof POL 1450 1800 4.5 28.50 37.00 4
31 I Byliński, Grzegorz POL 0 2000 4.0 33.50 41.00 3
32 II Kowalczyk, Michał POL 0 1800 4.0 31.50 41.00 4
33 II Jemanowicz, Maciej POL 0 1800 4.0 31.00 39.00 3
34 III Andrzejewski, Jakub POL 1714 1600 4.0 30.00 38.00 4
35 Klip, Andreas GER 0 1701 4.0 30.00 36.50 4
36 Mielnik, Stanisław POL 0 1800 4.0 26.50 34.50 4
37 II Walukiewicz, Dominika POL 0 1600 4.0 26.50 34.00 4
38 II Mrozewicz, Ryszard POL 1690 1800 4.0 26.00 34.50 4
39 Schmekel, Matt GER 0 1564 4.0 25.00 31.50 4
40 Jaroni, Jarosław POL 0 1000 4.0 25.00 31.50 2
41 Maryczkanicz, Lubomir POL 0 2200 3.5 33.00 42.00 3
42 Harbach, Peter GER 1376 1376 3.5 27.50 38.50 2
43 V Kowal, Andrzej POL 0 1200 3.5 26.50 33.50 3
44 Wunsch, Eugen GER 0 1300 3.0 28.00 34.50 2
45 Wolfgramm, Theo GER 0 1291 3.0 28.00 33.50 2
46 Poszepczyński, Kamil POL 0 1600 3.0 28.00 33.50 2
47 II Raczyński, Marcin POL 0 1800 3.0 27.00 34.50 3
48 Schroder, Peter GER 0 1300 3.0 25.50 31.00 2
49 Weingardt, Tilo GER 0 1581 3.0 25.00 30.50 3
50 IV Magdziarz, Robert POL 0 1400 3.0 24.00 30.50 2
51 Jazukiewicz, Alfred POL 0 1000 2.0 24.50 31.00 1
52 IV Chełstowski, Adam POL 0 1400 2.0 24.00 28.50 1
53 II Piotrowski, Bronisław POL 1483 1800 1.0 17.50 24.00 0

 

„GRYFINO-OPEN Junior 2016”

 

1 Bress, Aaron GER 1650 1650 9.0 41.00 53.50 9
2 IV Guzek, Cyprian POL 1129 1400 8.0 42.50 56.50 8
3 Beck, Jules GER 0 1195 7.0 43.00 55.00 7
4 III Budny, Piotr POL 1206 1600 6.0 41.00 54.50 5
5 II+ Polakowska, Agnieszka POL 1168 1700 6.0 40.00 50.50 5
6 Reichmann, Felix GER 0 1000 6.0 39.00 52.00 4
7 II Musin, Oliwia POL 0 1600 6.0 39.00 50.00 5
8 IV Olias, Karol POL 0 1400 6.0 38.00 49.00 6
9 III Raczyński, Wiktor POL 0 1600 6.0 37.50 50.50 5
10 II Świerc, Damian POL 0 1800 6.0 36.00 46.00 6
11 Wolfgramm, Egon GER 0 1044 6.0 35.00 43.50 6
12 Muller, Friedrich GER 0 1000 6.0 34.50 46.50 6
13 IV Hamkało, Paweł POL 0 1400 6.0 34.00 44.50 6
14 V Nędzarek, Bartosz POL 0 1200 5.5 35.50 47.50 5
15 IV Cerowski, Piotr POL 0 1400 5.5 35.50 44.50 5
16 II Kuczyńska, Katarzyna POL 0 1600 5.5 35.00 43.00 5
17 IV Lampa, Szymon POL 0 1400 5.5 30.50 40.00 5
18 Soszka, Szymon POL 0 1000 5.0 37.50 44.50 5
19 Bast, Hannes GER 0 1000 5.0 36.50 47.00 5
20 IV Mróz, Nikodem POL 0 1400 5.0 35.50 48.00 4
21 V Turek, Mikołaj POL 0 1200 5.0 35.00 44.00 5
22 Grossmann, Piet GER 0 1126 5.0 34.00 47.00 5
23 IV Musin, Paweł POL 0 1400 5.0 32.50 41.50 5
24 IV Tarczyńska, Nel POL 0 1250 5.0 31.00 39.50 5
25 V Stochła, Bartosz POL 0 1200 5.0 30.50 39.50 5
26 IV Kuryło, Martyna POL 0 1250 5.0 29.00 37.50 5
27 IV Strawa, Jakub POL 0 1400 5.0 28.50 37.00 5
28 Jazukiewicz, Gabriel GER 0 1000 5.0 24.00 32.00 4
29 Roeseler, Dean GER 0 1000 4.5 36.50 46.00 4
30 IV Paździor, Adrian POL 0 1400 4.5 36.00 44.50 4
31 Bress, Amy GER 0 1186 4.5 34.00 42.50 4
32 Otrosenko, Robert GER 0 1000 4.5 31.00 38.00 4
33 IV Szpura, Bartosz POL 0 1400 4.5 29.00 40.50 4
34 Kucharczyk, Aleksandra POL 0 1000 4.0 33.50 42.00 4
35 Jaden, Joel Berg GER 0 1000 4.0 32.00 40.50 4
36 IV Dejewska, Kinga POL 0 1250 4.0 31.50 40.50 4
37 Tkach, Noah-Gabriel GER 0 1000 4.0 31.50 40.00 4
38 Piątek, Alan POL 0 1000 4.0 31.50 40.00 4
39 IV Tokarek, Hanna POL 0 1250 4.0 28.50 37.00 4
40 Plumpe, Leo GER 0 1000 4.0 28.50 35.00 4
41 V Wieligórka, Szymon POL 0 1200 4.0 27.50 36.00 4
42 V Mróz, Dominik POL 0 1200 4.0 25.00 33.50 4
43 Muller, Freya GER 0 1000 4.0 25.00 31.00 4
44 Wesebaum, Alexander GER 0 1000 4.0 24.50 30.50 3
45 Lipiński, Stanisław POL 0 1000 3.5 30.00 38.00 3
46 Wąsik, Michał POL 0 1000 3.5 25.50 34.00 2
47 Paździor, Oskar POL 0 1000 3.0 30.00 38.50 3
48 V Nowaliński, Michał POL 0 1200 3.0 29.50 38.00 3
49 Tokarek, Franciszek POL 0 1000 3.0 27.50 35.50 3
50 Wieczarek, Eddy GER 0 1000 3.0 26.50 34.00 2
51 Jędraszczyk, Kajetan POL 0 1000 3.0 25.50 33.50 3
52 Voigt, Kevin GER 0 1000 3.0 24.50 31.00 2
53 Dejewski, Jan POL 0 1000 3.0 23.00 30.00 2
54 Pyrek, Marcel POL 0 1000 3.0 23.00 29.00 2
55 Sztylke, Wojciech POL 0 1000 3.0 21.50 27.50 2
56 Radomska, Nikola POL 0 1000 2.5 27.00 35.00 2
57 Kalahne, Maximilian GER 0 1000 2.5 18.00 25.00 2
58 Babińska, Liwia POL 0 1000 2.0 20.50 27.50 0
59 Grabowska, Hania POL 0 1000 1.5 22.50 29.50 0