Grand Prix Gryfina 2018 T-5 WYNIKI

Grand Prix Gryfina 2018

Edycja XX /1999-2017/

Turniej 5. (7-rund P’15) GDK Pałacyk pod Lwami

Sobota 21.04.2018r

Wyniki:

  1. Turek Mikołaj Gryfino SP-2 2004 6,0p.

  2. Szpura Bartosz Gryfino SP-2 2005 5,5p.

  3. Mróz Nikodem Gryfino SP-2 2004 5,0p.

  4. Nędzarek Bartosz Gryfino SP-3 2003 5,0p.

  5. Hajdaś Adam Gryfino SP-2 2004 5,0p.

  6. Mróz Dominik Gryfino SP-2 2009 5,0p.

  7. Jazukiewicz Gabriel Gryfino SP-3 2003 5,0p.

  8. Soszka Szymon Gryfino SP-3 2003 4,5p.

  9. Podfigurny Ziemek Gryfino SP-2 2007 4,0p.

  10. Biercewicz Krystian Gryfino SP-3 2006 4,0p.

  11. Kuryło Martyna Gryfino SP-3 2005 4,0p.

  12. Gągoliński Przemek Gryfino SP-2 2009 4,0p.

  13. Olszewski Wojciech Gryfino SP-2 2008 4,0p.

  14. Sztylke Wojciech Gryfino SP-2 2007 4,0p.

  15. Kucharczyk Ola Gryfino SP-2 2006 4,0p.

  16. Jędraszczyk Kajetan Gryfino SP-1 2004 4,0p.

  17. Pabiniak Paweł Gryfino SP-1 2008 3,5p.

  18. Lewandowski Filip Gryfino SP-3 2010 3,0p.

  19. Radomska Nikola Gryfino SP-2 2006 3,0p.

  20. Piątek Alan Gryfino SP-2 2006 3,0p.

  21. Sokołowski Jakub Gryfino SP-2 2008 3,0p.

  22. Wieligórka Szymon Gryfino ZSO 2003 3,0p.

  23. Dejewski Jan Gryfino SP-2 2008 3,0p

  24. Kaliński Aleks Gryfino SP-3 2010 3,0p.

  25. Jankowski Patryk Gryfino SP-2 2008 3,0p.

  26. Grabowska Hania Gryfino SP-3 2009 2,5p.

  27. Pawlicz Marzena Szczecin 2010 2,0p.

  28. Ślusarczyk Oliwier Gryfino SP-3 2010 2,0p.

  29. Pawlicz Paulina Szczecin 2013 2,0p.

  30. Kowalczuk Jakub Gryfino SP-1 2010 2,0p.

  31. Sztylke Hania Gryfino SP-2 2010 2,5p.

MTSz Gryfino-Open 2018 KOMUNIKAT

Otwarte Międzynarodowe

Turnieje Szachowe

100 Turniejów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”

XX GRYFINO-OPEN 2018

XI Gryfino-Open Junior 2018”

Z Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Pana Mieczysława Sawaryna

KOMUNIKAT

1. ORGANIZATORZY I PARTNERZY

  • Uczniowski Klub Sportowy „Biały Pion” 74-100 Gryfino PO box 10

Kontakt: Krzysztof Rudnicki 509 820 510 e-mail: gdk.lwy@wp.pl

* Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie

* Gryfiński Dom Kultury

* PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

* Urząd Marszałkowski Woj. Zachodniopomorskiego

* IDEE Szczecin

2. TERMIN I MIEJSCE

1 V 2018r. godz. 10.00

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gryfinie ul. Łużycka 22

3. SYSTEM GIER – ZGŁOSZENIA

Turnieje indywidualne rozgrywane niezależnie,swiss-9-rund; P-15’

* Zgłoszenia www.chessarbiter.com

* UWAGA! Ograniczona ilość miejsc – do 140 os. w obu turniejach łącznie!

  1. – „GRYFINO-OPEN” – otwarty bez ograniczeń wiekowych

Zgłoszenia:http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1337/

  1. – „GRYFINO-OPEN Junior” – do lat 15 (najstarszy rocznik 2003)

Zgłoszenia:http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1338/

W zawodach obowiązują przepisy FIDE

4. UCZESTNICY

Wszyscy amatorzy gry w szachy, bez względu na umiejętności, posiadaną kategorię szachową i przynależność klubową – po opłaceniu wpisowego do turnieju

Uwaga! Uczestnicy zawodów ubezpieczają się we własnym zakresie

5. WPISOWE (w całości przeznaczone na fundusz nagród i część organizacyjną turniejów)

Wpisowe wynosi: Dorośli 20,- PLN (5 є.); Juniorzy, emeryci 15,- PLN (4 є.)

Członkowie UKS”Biały Pion”(składki 2018) – zwolnieni z wpisowego

6. NAGRODY

PUCHARY Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

GRYFINO-OPEN Finansowe

*Im. 750zł; *IIm. 500zł; *IIIm. 350zł; IVm. 300zł; Vm. 250zł;

VIm. 200zł; VIIm. 150zł. VIIIm. 100zł; IXm. 50zł; Xm. 50zł.

*Nagrody specjalne (Senior, Junior do lat 18; Kobieta, Zaw. z Gryfina; Zaw. zagraniczny)

*Dyplomy, pamiątki szachowe.

Gryfino-Open Junior PUCHARY Burmistrza Gryfina

Nagrody rzeczowe (dla wszystkich juniorów obecnych na zakończeniu turnieju)

Dyplomy, pamiątki szachowe, słodycze

7. UWAGI OGANIZACYJNE

Na miejscu bufet, grill oraz Kawiarenka „Biały Pion”

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora

Zapraszamy do Gryfina

Wesołych Świąt Wielkanocnych 2018

Zdrowych i Pogodnych

ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

w Magicznym Rodzinnym Kręgu

Przyjaciół i Najbliższych

życzy: UKS Biały Pion

* Międzynarodowe Turnieje Szachowe – ZAPISY!!!

* Gryfino 01.05.2018r. g.10.00

  1. – „GRYFINO-OPEN” – turniej otwarty bez ograniczeń wiekowych

Zgłoszenia online: : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1337/

  1. „GRYFINO-OPEN Junior” – do lat 15 (najstarszy rocznik 2003)

Zgłoszenia online: : http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1338/

      

Grand Prix Gryfina 2018 T-4 WYNIKI

Grand Prix Gryfina 2018

Edycja XX /1999-2017/

Turniej 4. (7-rund P’15)

GDK Pałacyk pod Lwami  Sobota 24.03.2018r.

Ponad cztery i pół godziny emocji oraz wiele zaciętych pojedynków to krótkie podsumowanie kolejnych zawodach eliminacyjnych Grand Prix Gryfina 2018. W turnieju numer 4, wystartowało 43 szachistów. Zwyciężył Miłosz Bury z Pałacu Młodzieży Szczecin 6,5p. przed Nikodemem Mrozem Biały Pion Gryfino 5,5p. i Patrykiem Pasierbikiem PM Szczecin. Tuż za podium uplasowali się Mikołaj Turek i Adam Hajdaś BP Gryfino, obaj po 5,5p. Wśród dziewcząt najlepsze miejsce wywalczyła Martyna Kuryło BP Gryfino 4,5p. przed Hanną Tokarek, Kingą Dejewską i Aleksandrą Kucharczyk – wszystkie po 4,0p.

W klasyfikacji generalnej po 4 turniejach na prowadzeniu Mikołaj Turek 24,5p. przed Adamem Hajdasiem 20,5p. i Bartoszem Nędzarkiem 19,5p. Klasyfikacji dziewcząt przewodzi Martyna Kuryło 18,5p. przed Nikolą Radomską 16,5p. i Olą Kucharczyk 16,0.

Kolejne spotkanie przy szachownicach po świętach.

WYNIKI:

Grand Prix 2018 Turniej-4

  1. Bury Miłosz Szczecin PM 6,5p.

  2. Mróz Nikodem Gryfino SP-2 BP 5,5p.

  3. Pasierbik Patryk Szczecin PM

  4. Turek Mikołaj Gryfino SP-2 BP 5,5p.

  5. Hajdaś Adam Gryfino SP-3 BP 5,5p.

  6. Pasierbik Daniel Szczecin PM 5,0p.

  7. Nędzarek Bartosz Gryfino SP-3 BP 5,0p.

  8. Tokarek Franciszek Gryfino SP-1 5,0p.

  9. Biercewicz Krystian Gryfino SP-3 BP 4,5p.

  10. Lewek Jakub Goleniów 4,5p.

  11. Kuryło Martyna Gryfino SP-3 BP. 4,5p.

  12. Mróz Dominik Gryfino SP-2 BP 4,0p.

  13. Pawlicz Filip Szczecin 4,0p.

  14. Tokarek Hanna Pniewo SP-1 4,0p.

  15. Szpura Bartosz Gryfino SP-2 BP 4,0p.

  16. Sztylke Wojciech Gryfino SP-2 BP 4,0p.

  17. Dejewska Kinga Gryfino SP-2 BP 4,0p.

  18. Kucharczyk Aleksandra Gryfino SP-2 BP 4,0p.

  19. Jazukiewicz Gabriel Gryfino SP-3 BP 4,0p.

  20. Piątek Alan Gryfino SP-2 BP 4,0p.

  21. Jędraszczyk Kajetan Gryfino SP-1 BP 3,5p.

  22. Wieligórka Szymon Gryfino ZSO BP 3,5p.

  23. Radomska Nikola Gryfino SP-2 BP 3,5p.

  24. Podfigurny Ziemowit Gryfino SP-2 BP 3,5p.

  25. Zabadała Tomasz Gryfino SP-2 BP 3,0p.

  26. Piec Gustaw Gryfino SP-2 BP 3,0p.

  27. Babiński Liwia Gryfino SP-3 BP 3,0p.

  28. Sokołowski Jakub Gryfino SP-2 BP 3,0p.

  29. Gągoliński Przemek Gryfino SP-2 BP 3,0p.

  30. Olszewski Wojciech Gryfino SP-2 BP 3,0p.

  31. Lewandowski Filip Gryfino SP-3 3,0p.

  32. Kopija Hubert Chwarstnica SP BP 3,0p.

  33. Pawlik Mateusz Gryfino SP-3 BP 3,0p.

  34. Tokarek Antoni Pniewo SP-1 3,0p.

  35. Dejewski Jan Gryfino SP-2 BP 2,5p.

  36. Lesiak Nina Gryfino SP-2 BP 2,5p.

  37. Grabowska Hania Gryfino SP-3 BP 2,0p.

  38. Jankowski Patryk Gryfino SP-2 BP 2,0p.

  39. Kaliński Aleksander Gryfino SP-3 BP 2,0p.

  40. Kowalczuk Jakub Gryfino SP-1 2,0p.

  41. Sztylke Hania Gryfino SP-2 BP 2,0p.

  42. Pawlicz Paulina Szczecin 1,0p.

  43. Ślusarczyk Oliwier Gryfino SP-3 BP 1,0p.

Zdjęcia: Justyna Pejska-Babińska i KR

Grand Prix 2018 po 4 turniejach:

1. Turek Mikołaj Gryfino 2004 24,5p.

2. Hajdaś Adam Gryfino 2004 20,5p.

3. Nędzarek Bartosz Gryfino 2003 19,5p.

4. Kuryło Martyna Gryfino 2005 18,5p.

5. Radomska Nikola Gryfino 2006 16,5p.

6. Kucharczyk Ola Gryfino 2006 16,0p.

7. Piątek Alan Gryfino 2006 15,5p.

8. Biercewicz Krystian Gryfino 2006 15,5p.

9. Pasierbik Daniel Szczecin 2002 15,5p

10. Pasierbik Patryk Szczecin 2004 15,5p.

11. Mróz Nikodem Gryfino 2009 15,0p

12. Jazukiewicz Gabriel Gryfino 2003 15,0p

13. Pawlicz Filip Szczecin 2012 15,0p

14. Tokarek Franciszek Pniewo 2007 15,0p.

15. Tokarek Hanna Pniewo 2005 15,0p.

16.Olszewski Wojciech Gryfino 2008 14,5p.

17. .Sztylke Wojciech Gryfino 2007 14,5p

18. Jędraszczyk Kajetan Gryfino 2004 14,5p.

19. Wieligórka Szymon Gryfino 2003 14,5p.

20. Zabadała Tomasz Gryfino 2009 13,0p.

21. Dejewska Kinga Gryfino 2004 13,0p.

22. Szpura Bartosz Gryfino 2005 13,0p.

23. Mróz Dominik Gryfino 2009 12,5p.

24. Piec Gustaw Gryfino 2009 12,5p

25. Grabowska Hania Gryfino 2009 12,0p

26. Lesiak Nina Gryfino 2008 11,0p.

27. Podfigurny Ziemowit Gryfino 2007 10,5p

28.Jankowski Patryk Gryfino 2008 10,0p.

29. Soszka Szymon Gryfino 2003 9,5p.

30. Kaliński Aleks Gryfino 2010 9,5p.

31. Dejewski Jan Gryfino 2008 9,5p.

32.Kowalczuk Jakub Gryfino 2010 9,0p.

33.Tokarek Antoni Pniewo 2009 9,0p.

34. Gągoliński Przemek Gryfino 2009 9,0p.

35.Lewek Jakub Goleniów 2011 9,0p.

36. Kopija Hubert Chwarstnica 2009 8,0p.

37. Sztylke Hania Gryfino 2010 7,5p.

38. Ślusarczyk Oliwier Gryfino 2010 7,0p

39. Bury Miłosz Szczecin 2006 6,5p.

40. Sokołowski Jakub Gryfino 2008 6,0p.

41. Babińska Liwia Gryfino 2009 6,0p

42. Łabędzki Kamil Gryfice 2005 6,0p.

43. Pabiniak Paweł Gryfino 2008 5,0p.

44.Łabędzki Kuba Gryfice 2009 4,0p.

45. Brus Bartosz Nowe Czarnowo 2009 4,0p.

46. Iskra Michał Gryfino 2006 3,0p.

47. Zborowski Kacper Myślibórz 2006 3,0p.

48. Pawlik Mateusz Gryfino 2010 3,0p.

49. Lewandowski Filip 2010 3,0p.

50. Szuster Michał Staffelde 2008 3,0p.

51. Pawlicz Paulina Szczecin 2013 2,0p

52. Szuster Zosia Staffelde 2011 1,0p

MARZEC, KWIECIEŃ 2018 plan turniejów i zajęć szkoleniowych

Marzec – 2018

Turnieje i zajęcia szkoleniowe

*Grand Prix Gryfina 2018

Turniej 4. Sobota 24.03.2018r. Godz. 10.00

GDK „Pałacyk pod Lwami

**Zebranie informacyjne przed „Gryfino-Open”

*Zajęcia szkoleniowe:

Środa, czwartek 21-22.03.2018r. SP-2 /pawilon/

 

 

Kwiecień – 2018

Turnieje i zajęcia szkoleniowe

*Grand Prix Gryfina 2018

Turniej 5. Sobota 21.04.2018r. Godz. 10.00

GDK „Pałacyk pod Lwami

**Zebranie informacyjne przed „Gryfino-Open

*Zajęcia szkoleniowe:

Środy, czwartki 04-19.04.2018r.  SP-2 /pawilon

MTSz „Gryfino-Open 2018”

Wtorek 01.05.2018r. Godz. 10.00

Sala gimnastyczna SP-1 w Gryfinie ul. Łużycka 22

Grand Prix Gryfina 2018 T-3 WYNIKI

Grand Prix Gryfina 2018

Edycja XX /1999-2018/

Turniej 3. (7-rund P’15)

GDK Pałacyk pod Lwami  03.03.2018r.

W trzecim turnieju GP Gryfina 2018 zwyciężył Mikołaj Turek  6,0p. przed braćmi Danielem i Patrykiem Pasierbik ze Szczecina (obaj po 5,5p) oraz Adamem Hajdasiem 5,5p i Nikodemem Mrozem 5,0p. Wśród dziewcząt Hanna Tokarek przed Kingą Dejewską (obie po 5,0p.) i Martyną Kuryło 4,5p. W turnieju wzięło udział 39 zawodników. Nagrodę specjalną wręczono także, najmłodszej zawodniczce turnieju 5-letniej Paulince Pawlicz ze Szczecina (rocznik 2013!)

W klasyfikacji generalnej Grand Prix po trzech turniejach w czołówce Mikołaj Turek 19,0p. Adam Hajdaś 15,0p. i Bartosz Nędzarek 14,0p. wśród dziewcząt Martyna Kuryło 14,0 przed Nikolą Radomską 13,0p.

GP-2018 T-3 Wyniki końcowe:

  1. Turek Mikołaj Gryfino SP-2 2004 6,0p.

  2. Pasierbik Daniel Szczecin PM 2002 5,5p.

  3. Pasierbik Patryk Szczecin PM 2004 5,5p.

  4. Hajdaś Adam Gryfino SP-2 2004 5,5p.

  5. Mróz Nikodem Gryfino SP-2 2004 5,0p.

  6. Tokarek Hanna Gryfino SP-1 2005 5,0p.

  7. Tokarek Franciszek Gryfino SP-1 2007 5,0p.

  8. Dejewska Kinga Gryfino SP-2 2004 5,0p.

  9. Olszewski Wojciech Gryfino SP-2 2008 4,5p.

  10. Kuryło Martyna Gryfino SP-3 2005 4,5p.

  11. Piątek Alan Gryfino SP-2 2006 4,5p.

  12. Szpura Bartosz Gryfino SP-2 2005 4,0p.

  13. Pawlicz Filip Szczecin 2012 4,0p.

  14. Mróz Dominik Gryfino SP-2 2009 4,0p.

  15. Nędzarek Bartosz Gryfino SP-3 2003 4,0p.

  16. Radomska Nikola Gryfino SP-2 2006 4,0p.

  17. Jazukiewicz Gabriel Gryfino SP-3 2003 4,0p.

  18. Grabowska Hania Gryfino SP-3 2009 4,0p.

  19. Kucharczyk Ola Gryfino SP-2 2006 4,0p.

  20. Sztylke Wojciech Gryfino SP-2 2007 3,5p.

  21. Podfigurny Ziemek Gryfino SP-2 2007 3,5p.

  22. Piec Gustaw Gryfino SP-2 2009 3,5p.

  23. Jędraszczyk Kajetan Gryfino SP-1 2004 3,0p.

  24. Biercewicz Krystian Gryfino SP-3 2006 3,0p.

  25. Zabadała Tomasz Gryfino SP-2 2009 3,0p.

  26. Gągoliński Przemek Gryfino SP-2 2009 3,0p.

  27. Jankowski Patryk Gryfino SP-2 2008 3,0p.

  28. Wieligórka Szymon Gryfino SP-2 2003 3,0p.

  29. Kaliński Aleks Gryfino SP-3 2010 3,0p.

  30. Dejewski Jan Gryfino SP-2 2008 3,0p.

  31. Pabiniak Paweł Gryfino SP-1 2008 3,0p.

  32. Lesiak Nina Gryfino SP-2 2008 2,5p.

  33. Sztylke Hania Gryfino SP-2 2010 2,5p.

  34. Kopija Hubert Chwarstnica SP  2009 2,0p.

  35. Brus Bartosz Gryfino SP-1 2009 2,0p.

  36. Kowalczuk Jakub Gryfino SP-1 2010 2,0p.

  37. Ślusarczyk Oliwier Gryfino SP-3 2010 1,5p.

  38. Tokarek Antoni Gryfino SP-1 2009 1,0p.

  39. Pawlicz Paulina Szczecin 2013 1,0p.

Grand Prix 2018

Klasyfikacja po 3 turniejach:

1. Turek Mikołaj Gryfino 2004 19,0p.

2. Hajdaś Adam Gryfino 2004 15,0p.

3. Nędzarek Bartosz Gryfino 2003 14,5p.

4. Kuryło Martyna Gryfino 2005 14,0p.

5. Radomska Nikola Gryfino 2006 13,0p.

6. Kucharczyk Ola Gryfino 2006 12,0p.

7.Olszewski Wojciech Gryfino 2008 11,5p.

8. Piątek Alan Gryfino 2006 11,5p.

9. Biercewicz Krystian Gryfino 2006 11,0p.

10. Wieligórka Szymon Gryfino 2003 11,0p.

11. Jędraszczyk Kajetan Gryfino 2004 11,0p.

12. Jazukiewicz Gabriel Gryfino 2003 11,0p

13. Pawlicz Filip Szczecin 2012 11,0p

14. Tokarek Hanna Pniewo 2005 11,0p.

15. .Sztylke Wojciech Gryfino 2007 10,5p.

16. Pasierbik Daniel Szczecin 2002 10,5p

17. Zabadała Tomasz Gryfino 2009 10,0p.

18. Grabowska Hania Gryfino 2009 10,0p

19. Pasierbik Patryk Szczecin 2004 10,0p.

20. Tokarek Franciszek Pniewo 2007 10,0p.

21. Soszka Szymon Gryfino 2003 9,5p.

22. Mróz Nikodem Gryfino 2009 9,5p

23. Piec Gustaw Gryfino 2009 9,5p

24. Dejewska Kinga Gryfino 2004 9,0p.

25. Szpura Bartosz Gryfino 2005 9,0p.

26. Mróz Dominik Gryfino 2009 8,5p.

27. Lesiak Nina Gryfino 2008 8,5p.

28.Jankowski Patryk Gryfino 2008 8,0p.

29. Kaliński Aleks Gryfino 2010 7,5p.

30.Kowalczuk Jakub Gryfino 2010 7,0p.

31. Dejewski Jan Gryfino 2008 7,0p.

32. Podfigurny Ziemowit Gryfino 207 7,0p

33. Łabędzki Kamil Gryfice 2005 6,0p.

34.Tokarek Antoni Pniewo 2009 6,0p.

35. Ślusarczyk Oliwier Gryfino 2010 6,0p.

36. Gągoliński Przemek Gryfino 2009 6,0p.

37. Sztylke Hania Gryfino 2010 5,5p.

38. Kopija Hubert Chwarstnica 2009 5,0p.

39. Pabiniak Paweł Gryfino 2008 5,0p.

40.Lewek Jakub Goleniów 2011 4,5p.

41.Łabędzki Kuba Gryfice 2009 4,0p.

42. Brus Bartosz Nowe Czarnowo 2009 4,0p.

43. Sokołowski Jakub Gryfino 2008 3,0p.

44. Babińska Liwia Gryfino 2009 3,0p.

45. Iskra Michał Gryfino 2006 3,0p.

46. Zborowski Kacper Myślibórz 2006 3,0p.

47. Szuster Michał Staffelde 208 3,0p.

48. Szuster Zosia Staffelde 2011 1,0p

49. Pawlicz Paulina Szczecin 2013 1,0p.

Grand Prix Gryfina 2018 T-2 WYNIKI

Grand Prix

Gryfina 2018

Edycja XX /1999-2018/

Turniej 2. (7-rund P’15)

GDK Pałacyk pod Lwami  10.02.2018r.

      Przepiękna, biała zimowa pogoda za oknami Pałacyku pod Lwami, doskonale wpisała się w szachową atmosferę sobotniego, drugiego turnieju eliminacyjnego Grand Prix Gryfina 2018. Do gry zasiadło 35 szachistów, a w każdej z siedmiu rozegranych rund zanotowano niemałe emocje. I chociaż komplet zwycięstw (100%) oraz skuteczna forma Mikołaja Turka nie pozostawiła żadnych złudzeń, kto w tym dniu jest najlepszy, to na pozostałych szachownicach walka była bardzo zacięta. Zarówno na pierwszych, gdzie oprócz gryfińskiej czołówki solidnie zagrali goście ze szczecińskiego Pałacu Młodzieży. Ale i też na tych końcowych gdzie rywalizowali szachiści początkujący, rozpoczynający swoją sportową karierę. ‚

      W czołówce sobotnich zawodów oprócz Mikołaja Turka znaleźli się: Bartosz Nędzarek 5,5p, Adam Hajdaś, Daniel Pasierbik oraz najlepsza w tym dniu dziewczyna Nikola Radomska, wszyscy po 5,0p. Wśród zwycięzców turnieju wyróżniono także najmłodszego uczestnika Filipa Pawlicza, 6-latka ze Szczecina. Komplet wyników poniżej, W klasyfikacji generalnej po dwóch turniejach przewodzi zwycięzca ubiegłorocznego GP Mikołaj Turek 13,5p. przed Bartoszem Nędzarkiem 10,5p. oraz Szymonem Soszką, Adamem Hajdasiem i Martyną Kuryło (wszyscy po 9,5p.). W rozgrywkach sklasyfikowano już 48 zawodników.

Ogromnie cieszymy się w klubie formą i poziomem gry czołówki, cieszymy się również faktem, że do grona szachistów turniejowych dołączają wciąż nowi. Jednak w dalszym ciągu podczas gry, powtarzają się stare podstawowe błędy turniejowe. Wielu zawodników w swojej partii nie koncentruje się na grze tak, jak potrzeba. Często, pojawia się także bardzo niedobre przyzwyczajenie zanim pomyśli głowa, ręka już wykonuje ruch, co kończy się najczęściej pomyłką. A błąd to błąd i zwykle na nic późniejsze skupienie i starania. Kiedy gra się nawet z przeciętnie utalentowanym przeciwnikiem, wystarcza to niestety… do porażki. Warto więc wiedzieć, że teorię można znać w stopniu nawet bardzo dobrym, lecz do zrealizowania tego w praktyce, potrzebna jest pełna koncentracja oraz wytrwałość. Od pierwszego posunięcia na szachownicy, nic nie powinno burzyć planu gry. Dla początkujących czy najmłodszych szachistów to oczywiście jedno z najtrudniejszych zadań. Z czasem jednak, wszystko jest do osiągnięcia.

Trzymamy kciuki i kibicujemy wszystkim! Powodzenia!

WYNIKI:

Grand Prix 2018 Turniej-2

WYNIKI:

  1. Turek Mikołaj GryfinoBP 7,0p.

  2. Nędzarek Bartosz GryfinoBP 5,5p.

  3. Hajdaś Adam GryfinoBP 5,0p.

  4. Pasierbik Daniel Szczecin 5,0p.

  5. Radomska Nikola GryfinoBP 5,0p.

  6. Mróz Nikodem Gryfino 4,5p.

  7. Soszka Szymon GryfinoBP 4,5p.

  8. Kuryło Martyna GryfinoBP. 4,5p.

  9. Jędraszczyk Kajetan GryfinoBP 4,5p.

  10. Pasierbik Patryk Szczecin 4,5p.

  11. Mróz Dominik Gryfino 4,0p.

  12. Kucharczyk Aleksandra GryfinoBP 4,0p.

  13. Biercewicz Krystian GryfinoBP 4,0p.

  14. Jazukiewicz Gabriel GryfinoBP 4,0p.

  15. Pawlicz Filip Szczecin 4,0p.

  16. Sztylke Wojciech GryfinoBP 4,0p.

  17. Piątek Alan GryfinoBP 4,0p.

  18. Wieligórka Szymon GryfinoBP 4,0p.

  19. Iskra Michał Gryfino 3,0p.

  20. Olszewski Wojciech GryfinoBP 3,0p.

  21. Zabadała Tomasz GryfinoBP 3,0p.

  22. Lesiak Nina GryfinoBP 3,0p.

  23. Grabowska Hania GryfinoBP 3,0p.

  24. Jankowski Patryk GryfinoBP 3,0p.

  25. Piec Gustaw GryfinoBP 3,0p.

  26. Zborowski Kacper Myślibórz 3,0p.

  27. Tokarek Antoni Pniewo 3,0p.

  28. Kowalczuk Jakub Gryfino 3,0p.

  29. Kaliński Aleksander GryfinoBP 2,5p.

  30. Ślusarczyk Oliwier GryfinoBP 2,5p.

  31. Brus Bartosz Nowe Czarnowo 2,0p.

  32. Pabiniak Paweł Gryfino 2,0p.

  33. Sztylke Hania GryfinoBP 2,0p.

  34. Szuster Michał Staffelde 2,0p.

  35. Szuster Zosia Staffelde 1,0p.

Grand Prix 2018

Klasyfikacja po 2 turniejach:

1. Turek Mikołaj GryfinoBP 13,0p.

2. Nędzarek Bartosz GryfinoBP 10,5p.

3. Soszka Szymon GryfinoBP 9,5p.

4. Hajdaś Adam GryfinoBP 9,5p.

5. Kuryło Martyna GryfinoBP 9,5p.

6. Radomska Nikola GryfinoBP 9,0p.

7. Kucharczyk AleksandraBP Gryfino 8,0p.

8. Biercewicz KrystianBP Gryfino 8,0p.

9. Wieligórka SzymonBP Gryfino 8,0p.

10. Jędraszczyk KajetanBP Gryfino 8,0p.

11.Olszewski WojciechBP Gryfino 7,0p.

12. Zabadała TomaszBP Gryfino 7,0p.

13. Jazukiewicz GabrielBP Gryfino 7,0p

14. Pawlicz Filip Szczecin 7,0p.

15. Piątek Alan GryfinoBP 7,0p.

16. .Sztylke WojciechBP Gryfino 7,0p.

17. Łabędzki Kamil Gryfice 6,0p.

18. Tokarek Hanna Pniewo 6,0p.

19. Grabowska HaniaBP Gryfino 6,0p

20. Lesiak Nina GryfinoBP 6,0p.

21. Piec Gustaw GryfinoBP 6,0p.

22. Szpura Bartosz GryfinoBP 5,0p.

23. Tokarek Franciszek Pniewo 5,0p.

24. Pasierbik Daniel Szczecin 5,0p.

25.Jankowski Patryk GryfinoBP 5,0p.

26.Kowalczuk Jakub Gryfino 5,0p.

27.Tokarek Antoni Pniewo 5,0p.

28. Mróz Nikodem Gryfino 4,5p.

29. Pasierbik Patryk Szczecin 4,5p.

30.Lewek Jakub Goleniów 4,5p.

31. Mróz Dominik Gryfino 4,5p.

32. Kaliński Aleks GryfinoBP 4,5p.

33. Ślusarczyk Oliwier GryfinoBP 4,5p.

34.Łabędzki Kuba Gryfice 4,0p.

35. Dejewska Kinga GryfinoBP 4,0p.

36. Dejewski Jan GryfinoBP 4,0p.

37. Podfigurny Ziemowit GryfinoBP 3,5p.

38. Sokołowski Jakub GryfinoBP 3,0p.

39. Gągoliński Przemek GryfinoBP 3,0p.

40. Kopija Hubert ChwarstnicaBP 3,0p.

41. Babińska Liwia GryfinoBP 3,0p.

42. Sztylke Hania GryfinoBP 3,0p.

43. Iskra Michał GryfinoBP 3,0p.

44. Zborowski Kacper Myślibórz 3,0p.

45. Szuster Michał StaffeldeBP 3,0p.

46. Brus Bartosz Nowe Czarnowo 2,0p.

47. Pabiniak Paweł Gryfino 2,0p.

48. Szuster Zosia StaffeldeBP 1,0p.

Grand Prix 2018 Turniej-1 WYNIKI

Grand Prix Gryfina 2018

Edycja XX /1999-2018/

Turniej 1. (7-rund P’15)

GDK Pałacyk pod Lwami 03.02.2018r.

WYNIKI:

Grand Prix Gryfina 2018 – wystartowało!

Młodzi gryfińscy szachiści powrócili do turniejowych szachownic. Po orkiestrowym blitzu i krótkiej feryjnej przerwie, w miniony weekend zainaugurowali rozgrywki Grand Prix 2018. Najważniejszy cykl gryfińskich młodzieżowych rozgrywek szachowych ma już w naszym mieście dwudziestoletnią tradycję! Pierwsze zawody odbyły się w 1999 roku i zawsze zacięta rywalizacja towarzyszyła każdemu turniejowi.
Nie inaczej było w sobotę…

Do zawodów zgłosiło się aż 39 zawodników! I choć na liście startowej zdecydowana większość to gryfiniacy, wśród grających oglądaliśmy także reprezentantów Gryfic, Goleniowa, Szczecina oraz niemieckiego Staffelde.
Aż troje szachistów w czołówce turnieju, ukończyło zawody z takim samym dorobkiem punktowym. Kamil Łabędzki z Gryfic, Mikołaj Turek Gryfino oraz najlepsza dziewczyna, Hanna Tokarek z Pniewa
(wszyscy po 6,0p.). O kolejności na podium zdecydować musiała punktacja pomocnicza. Kolejne miejsca zajęli: Szymon Soszka, Bartosz Szpura, Matyna Kuryło, Franciszek Tokarek i Bartosz Nędzarek (wszyscy po 5,0p.)

Pierwszym liderem Grand Prix został Kamil Łabędzki z Gryfic – gratulujemy!
Szczegółowe wyniki poniżej.

Każdy zawodnik otrzymał nagrodę oraz słodycze. Pamiątkową statuetką wyróżniono także najmłodszego zawodnika turnieju, sześciolatka ze Szczecina Filipa Pawlicza rocznik 2012!  Na kolejne rozgrywki z cyklu Grand Prix, zapraszamy już w następną sobotę 09 lutego, do Pałacyku pod Lwami.

Dziękujemy wszystkim rodzicom młodych szachistów za pomoc i obecność na zawodach.

WYNIKI:
1
. Łabędzki Kamil Gryfice 6,0p

2. Turek Mikołaj Gryfino 6,0p.

3. Tokarek Hanna Pniewo 6,0p.

4. Soszka Szymon Gryfino 5,0p.

5. Szpura Bartosz Gryfino 5,0p.

6. Kuryło Martyna Gryfino 5,0p.

7. Tokarek Franciszek Pniewo 5,0p.

8. Nędzarek Bartosz Gryfino 5,0p.

9. Hajdaś Adam Gryfino 4,5p.

10.Lewek Jakub Goleniów 4,5p.

11.Kucharczyk Aleksandra Gryfino 4,0p.

12.Olszewski Wojciech Gryfino 4,0p.

13.Łabędzki Kuba Gryfice 4,0p.

14.Dejewska Kinga Gryfino 4,0p.

15.Radomska Nikola Gryfino 4,0p.

16.Biercewicz Krystian Gryfino 4,0p.

17.Wieligórka Szymon Gryfino 4,0p.

18.Zabadała Tomasz Gryfino 4,0p.

19.Dejewski Jan Gryfino 4,0p.

20.Jędraszczyk Kajetan Gryfino 3,5p.

21.Podfigurny Ziemowit Gryfino3,5p.

22.Jazukiewicz Gabriel Gryfino 3,0p

23.Grabowska Hania Gryfino 3,0p.

24.Pawlicz Filip Szczecin 3,0p.

25.Piątek Alan Gryfino 3,0p.

26.Sokołowski Jakub Gryfino 3,0p.

27.Gągoliński Przemek Gryfino 3,0p.

28.Lesiak Nina Gryfino 3,0p.

29.Sztylke Wojciech Gryfino 3,0p.

30.Piec Gustaw Gryfino 3,0p.

31.Kopija Hubert Chwarstnica 3,0p.

32.Babińska Liwia Gryfino 3,0p.

33.Jankowski Patryk Gryfino 2,0p.

34.Kaliński Aleks Gryfino 2,0p.

35.Ślusarczyk Oliwier 2,0p.

36.Kowalczuk Jakub 2,0p.

37.Tokarek Antoni Pniewo 2,0p.

38.Sztylke Hania Gryfino 1,0p.

39.Szuster Michał Staffelde 1,0p.

Grand Prix Gryfina 2018 REGULAMIN

XX Grand Prix Gryfina 2018

ORGANIZATOR: UKS Biały Pion

REGULAMIN

1.Cel imprezy

* Popularyzacja „królewskiej gry wśród dzieci i młodzieży”

* Organizacja zajęć dla wszechstronnego rozwoju sprawności umysłowej i psychicznej

* Kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości

* Angażowanie uczniów i ich rodziców do uczestnictwa we wszystkich formach propagujących szachy, bez względu na wiek i stopień zaawansowania w grze

* Odkrywanie gryfińskich talentów szachowych

* Wyłonienie młodzieżowych mistrzów Gryfina 2018

2. Termin i miejsce

Zawody składać się będą z:

* Dziesięciu (10) turniejów eliminacyjnych (luty – listopad 2018r.)

* oraz Wielkiego Turnieju Finałowego  (grudzień 2018r.)

Terminy rozgrywek wg osobnych komunikatów

Uwaga! W lipcu i sierpniu turnieje nie będą rozgrywane.

* Sala gry: G D K „Pałacyk pod Lwami”; SP-2 Gryfino…

3. Uczestnicy, system rozgrywek

* W zawodach Grand Prix 2018 uczestniczyć mogą wszyscy chętni bez względu na posiadane umiejętności oraz kategorię szachową.

* Klasyfikacja wg. kategorii: przedszkola, szkoły podstawowe oraz szkoły średnie

* Rozgrywki przeprowadzone będą w formule „swiss open”

* Turnieje eliminacyjne – 7 rund, P’15

* Finał GP – 5 rund P’10

4. Punktacja, ocena wyników

* Klasyfikacja w turniejach: suma zdobytych punktów (wygrana 1,0 pkt, remis 0,5 pkt, przegrana 0,0 pkt)

* Do punktacji łącznej zawodów Grand Prix 2018 zaliczane będą wszystkie punkty turniejów eliminacyjnych oraz turnieju finałowego.

Obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego

5. Nagrody

* W turniejach eliminacyjnych GP 2018 – drobne nagrody rzeczowe, pamiątki szachowe, słodycze oraz nagrody specjalne dla zwycięzców i najmłodszego uczestnika.

* Dodatkowo – losowanie niespodzianek dla co najmniej 50% uczestników

* Puchary, medale, nagrody rzeczowe, niespodzianki – Wielki Finał GP – grudzień 2018

6. Finansowanie

* Koszty turniejów pokrywa organizator

* Startowe w turniejach eliminacyjnych – 12 zł

w całości przeznaczone będzie na nagrody i organizację GP – wg celów statutowych

* Startowe nie obowiązuje szachistów UKS Biały Pion, którzy na bieżąco opłacają składki członkowskie.

* Uczniowie aktualnych klas szachowych I-III z SP-2 – 50%

(warunkiem startu jest obecność opiekuna podczas całego turnieju!!!)

7. Sędziowanie

* Sędzia główny zawodów – Krzysztof Rudnicki 509 820 510

* Lic. sędz. ZP-16300011

* Program ChessArbiter Pro 2010 (v.5.49)

8. Uwagi końcowe

*** W sprawach nie ujętych w regulaminie – decyduje organizator

20. Błyskawiczny Turniej WOŚP 2018

20. Błyskawiczny Orkiestrowy Turniej Szachowy WOŚP 2018

Sobota 13.01.2018 r. g.10.00

GDK „Pałacyk pod Lwami” 9 rund P’5

WYNIKI:

  1. Nawrocki Włodzimierz 8,5p.
  2. Pawlicz Dariusz 8,0p.
  3. Maryczkanicz Lubomir 7,0p.
  4. Turek Mikołaj 6,0p.
  5. Soszka Szymon 5,5p.
  6. Lewicki Czesław 5,0p.
  7. Lewicki Stanisław 5,0p.
  8. Biercewicz Krystian 5,0p.
  9. Nowaliński Michał 5,0p.
  10. Szpura Bartosz 5,0p.
  11. Radomska Nikola 5,0p.
  12. Hajdaś Adam 4,5p.
  13. Magdziarz Robert 4,0p.
  14. Jazukiewicz Gabriel 4,0p.
  15. Olszewski Wojciech 4,0p.
  16. Zabadała Tomasz 4,0p.
  17. Kaliński Radosław 3,5p.
  18. Gągoliński Przemek 3,0p.
  19. Faleński Rafał 3,0p.
  20. Lesiak Nina 3,0p.
  21. Kaliński Aleksander 0,5p.
  22. Ślusarczyk Oliwier 0,5p.

Zebraliśmy około 1000zł DZIĘKUJEMY !!!