WOŚP-2017 Orkiestrowy Blitz WYNIKI

19. Błyskawiczny

 

Orkiestrowy

 

Turniej Szachowy

 

WOŚP 2017

* IV Gryfińska wystawa

Kompletów do gry w SZACHY

* Mini-licytacja

pamiątek WOŚP i gadżetów szachowych

 

14.01.2017r.

GDK „Pałacyk pod Lwami

WYNIKI !!!

Po raz dziewiętnasty, „w szachowe nuty” zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gryfinie. W sobotni poranek 14 stycznia w Pałacyku pod Lwami odbył się turniej szachów błyskawicznych w ramach ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka. Jak zawsze, kiedy organizatorem jest UKS Biały Pion a okazja niezwykła, na uczestników czekała pięknie udekorowana sala gry oraz góry przepysznych ciast, upieczonych przez mamy młodych szachistów.

Do zawodów przystąpiło 24 zawodników a wśród grających trzech odważnych ojców. Rozegrano 7 rund w iście błyskawicznym, 5 minutowym tempem. Z tego też powodu, u każdego z graczy mającego na rozegranie całej partii tak mało czasu, trwało nieustanne zapotrzebowanie na skupienie oraz koncentrację uwagi od pierwszej do ostatniej rundy.

Zwycięzców wyłoniono po blisko trzech godzinach zmagań. Wygrał będący  ostatnio w wybornej formie Adam Hajdaś 6,5p. przed Mikołajem Turkiem; Szymonem Soszką i Bartkiem Nędzarkiem (wszyscy po 5,0p.)p. Pucharami wyróżniono również Kingę Dejewską – najlepszą dziewczynę turnieju oraz najmłodszych zawodników Hanię Grabowską i Huberta Kopiję. Każdy grający zawodnik otrzymał pamiątkowy medal oraz certyfikat uczestnictwa w orkiestrowym blitzu. Wyniki poniżej.

Cały dochód z wpisowego powędrował do puszki WOŚP. Ponadto, odbyła się trzecia w historii tych turniejów, mini-aukcja „orkiestrowo-szachowych” gadżetów. Wśród licytowanych przedmiotów między innymi, pamiątki szachowe ufundowane przez – firmę SILVER Trofea Sportowe p. Jarka Warchoła ze Szczecina i Biały Pion oraz oryginalne drobiazgi ze Sztabu Głównego WOŚP. Krótka i dynamicznie przeprowadzona licytacja przyniosła nadspodziewane wyniki. Ogółem z aukcji, do puszki wpłynęło grubo ponad pół tysiąca złotych.

Warto również wspomnieć miłej tradycji turniejów orkiestrowych – wystawie kompletów szachowych z całego świata. Podczas rozgrywek mogliśmy podziwiać szachy z drewna, metalu, plastiku czy kamienia. Z Polski, Węgier, Czarnogóry, Niemiec, Egiptu oraz Kanady, Meksyku i USA a nawet Peru.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i fundatorom nagród. Dziękujemy mamom szachistów za ciasta i opiekę organizacyjną a grającym ojcom za odwagę. Dziękujemy wszystkim którzy z nami byli. SIE MA !!!

UWAGA! Zebraliśmy… 831,00 zł

BRAWO ☺!☺!

Klasyfikacja indywidualna:

7 rund P’5

 1. Hajdaś Adam 6,5pkt.

 2. Turek Mikołaj 5,0pkt.

 3. Soszka Szymon 5,0pkt.

 4. Nędzarek Bartosz 5,0pkt.

 5. Olias Karol 4,5pkt.

 6. Jędraszczyk Grzegorz 4,5pkt.

 7. Dejewska Kinga 4,5pkt.

 8. Nowaliński Michał 4,0pkt.

 9. Szpura Bartosz 4,0pkt.

 10. Jazukiewicz Gabriel 4,0pkt.

 11. Wieligórka Szymon 4,0pkt.

 12. Kuryło Martyna 3,5pkt.

 13. Jędraszczyk Kajetan 3,5pkt.

 14. Dejewski Jan 3,0pkt.

 15. Kucharczyk Ola 3,0pkt.

 16. Radomska Nikola 3,0pkt.

 17. Jankowski Patryk 3,0pkt.

 18. Grabowska Hania 3,0pkt.

 19. Jędraszczyk Hubert 2,5pkt.

 20. Olszewski Michał 2,5pkt.

 21. Olszewski Wojtek 2,0pkt.

 22. Kuś Jakub 2,0pkt.

 23. Kopija Hubert 2,0pkt.

 24. Nowaliński Mariusz 1,0pkt.

 

!!!!!!!!