GRAND PRIX 2012 Turniej – 7 {RELACJA)

 

Szachy w Pałacyku”

GRAND PRIX

GRYFINA

2012

TURNIEJ 7

29.09.2012 (Sobota) g. 10.00

GDK„Pałacyk pod Lwami”

 

WYNIKI:

Ciepła jesienna pogoda, doskonale wpasowała się w szachową atmosferę sobotniego turnieju Grand Prix Gryfina 2012.

Gościnny ja zawsze „Pałacyk pod Lwami” wypełnił się młodymi pasjonatami „Królewskiej Gry”, którzy rozegrali siódmy turniej tegorocznej edycji.

Do gry zasiadło 30 szachistów. W każdej z siedmiu rozegranych rund zanotowaliśmy niemałe emocje.

Na pierwszych szachownicach – co zrozumiałe, bo do finału rozgrywek jeszcze sporo czasu i każdy punkt może zaważyć o końcowej pozycji, ale i na tych końcowych, gdzie najczęściej grają najmłodsi i ci początkujący, ambitnie próbujący dorównać tym zaawansowanym.

Pod nieobecność liderki, Justyny Kruszewskiej (finalistki MP 2013), pasjonujący pojedynek rozegrali: Szymon Krech, Greta Stołecka i Piotr Kos (nasi makroregionalni reprezentanci), z którego zwycięsko i w bardzo dobrym stylu wyszedł ten ostatni.

Nieczęsto zdarza się, aby w takich rozgrywkach zawodnik uzyskiwał 100% punktów. Piotr Kos w sobotę był bezkonkurencyjny, wygrał wszystko    (7p z 7 partii!), na drugiej pozycji znalazła się Greta Stołecka (6,0p.) a pięć punktów i miejscami 3-5 podzielili: Szymon Krech, Robert Magdziarz i Ewelina Kruszewska.

W klasyfikacji generalnej zmiany. Na fotel lidera powróciła Greta Stołecka (39,5p.) przed Justyną Kruszewską (37,5p.) i Piotrem Kosem (36,0p.). Sklasyfikowano 52 szachistów.

 

WYNIKI (7 turniej GP 2012) – pierwsza „10”

  1. Kos Piotr III 1600 7,0p.

  2. Stołecka Greta III 1400 6,0p.

  3. Krech Szymon IV 1400 5,0p.

  4. Magdziarz Robert IV 1400 5,0p.

  5. Kruszewska Ewelina IV 1250 5,0p.

  6. Sokołowski Konrad V 1200 4,5p.

  7. Malawski Kamil IV 1400 4,5p.

  8. Krech Jan V 1200 5,5p.

  9. Hajdaś Olgierd bk 1000 4,0p.

  10. Sołtys Karolina IV 1250 4,0p.

     

Zwycięzcy 7 turnieju GP Gryfina 2012 – Piotr Kos Im. (7,0p.) i Greta Stołecka (IIm.) (6,0p.)

 

KLASYFIKACJA PO 7 TURNIEJACH

 

  1. Stołecka Greta Gim-1 Gryfino III 1400 1999 39,5p

  2. . Kruszewska Justyna Gim-1 Gryfino II 1600 1999 37,5p

  3. . Kos Piotr Gim-1 Gryfino IV 1400 1999 36,0p

  4. . Krawczyk Łukasz LO Szczecin IV 1400 1994 29,5p

  5. . Krech Szymon SP-2 Gryfino IV 1400 2000 29,0p

  6. . Kruszewska Ewelina LO Szczecin IV 1250 1994 29,0p

  7. . Hajdaś Olgierd SP-1 Gryfino bk 1000 2001 27.5p

  8. . Sołtys Karolina Gim-1 Gryfino IV 1250 1999 26,5p

  9. . Małolepszy Hubert SP-2 Gryfino V 1200 2000 26,0p

  10. .Kubowicz Zofia SP-2 Gryfino IV 1250 2000 25,5p

  11. .Malawski Kamil Gim-1 Gryfino IV 1400 1999 25,5p

  12. .Duda Miłosz SP-2 Gryfino bk 1000 2001 23,0p

  13. .Lebioda Dominik SP-2 Gryfino bk 1000 2001 22,0p

  14. .Krech Jan Gim-1. Gryfino V 1200 1998 22,0p

  15. .Hajdaś Adam SP-1 Gryfino bk 1000 2004 21,5p

  16. .Rynkiewicz Wiktoria SP-2 Gryfino bk 1000 2001 21,5p

  17. .Kurlej Oliwia SP-2 Gryfino IV 1250 2001 21,0p

  18. .Nędzarek Bartosz SP-3 Gryfino bk 1000 2003 19,0p

  19. .Golis Adam Gim-1 Gryfino V 1200 1998 18,0p

  20. .Budkiewicz Marta LO Gryfino V 1100 1995 18,0p

  21. .Nycz Kamil SP-1 Gryfino bk 1000 2004 17,0p

  22. .Howil Kornel SP-2 Gryfino IV 1400 2001 16,0p

  23. .Sokołowski Konrad SP-2 Gryfino bk 1000 2001 15,5p

  24. .Studenny Jakub SP-2 Gryfino bk 1000 2002 15,0p

  25. .Siarkiewicz Jakub SP-1 Gryfino bk 1000 2001 15,0p

  26. .Drożdżewski Marcin SP-1 Gryfino bk 1000 2004 13,5p

  27. .Juszczak Magda Gim-1 Gryfino IV 1250 1999 13,0p

  28. .Gniazdowski Tomasz Gim-1 Gryfino IV 1400 1999 13,0p

  29. .Kurlej Dorian SP-2 Gryfino bk 1000 2004 12,5p

  30. .Kucharska Wiktoria Gim x Szczecin bk 1000 1999 11,0p

  31. .Gadomski Paweł SP-2 Gryfino bk 1000 2002 10,5p

  32. .Dutkiewicz Kamil SP-2 Gryfino IV 1400 2000 9,5p

  33. .Knop Klaudiusz SP-2 Gryfino bk 1000 2001 9,0p

  34. .Jastrowicz Kacper SP-1 Gryfino bk 1000 2003 9,0p

  35. .Jabłońska Marta US Szczecin II 1600 1992 9,0p

  36. .Sobczyk Piotr SP-3 Gryfino bk 1000 2003 9,0p

  37. .Todorska Karolina Gim-1 Gryfino bk 1000 2000 8,5p

  38. .Tarczyńska Nel SP-1 Gryfino bk 1000 2004 8,5p

  39. .Kowalski Szymon Gim-1 Gryfino bk 1000 1999 8,0p

  40. .Domingos Oskar SP-2 Gryfino V 1200 2000 7,5p

  41. .Pruski Eryk SP-2 Gryfino bk 1000 2002 7,5p

  42. .Laskowski Cezary Gim-1 Gryfino IV 1400 1997 6,0p

  43. .Grzesiuk Konrad SP-2 Gryfino bk 1000 2002 5,0p

  44. .Magdziarz Robert ZUT Szczecin IV 1400 1992 5,0p

  45. .Kordowski Paweł SP-2 Gryfino bk 1000 2002 3,5p

  46. .Nowak Wiktoria SP-2 Gryfino bk 1000 2002 3,5p

  47. .Marmajewski Artur SP-2 Gryfino bk 1000 2002 3,5p

  48. .Zawierucha Grzegorz Gim-1 Gryfino bk 1000 1999 3,5p

  49. .Turek Mikołaj SP-3 Gryfino bk 1000 2004 3,0p

  50. .Kolczyński Jakub SP-2 Gryfino bk 1000 2002 2,0p

  51. .Szpyt Martyna SP-2 Gryfino bk 1000 2002 2,0p

  52. .Paździor Adrian SP-2 Gryfino bk 1000 2005 2,0p

 

Już za tydzień kolejny wyjazd! Tym razem do Angermunde…

Ekipę Białego Piona czeka międzynarodowy mecz szachowy w ramach

XXVIII Spotkań Szachowych GRYFINO-ANGERMUNDE.

 

Inauguracja Szachowego Roku Szkolnego „WITAMY PO WAKACJACH 2012”

Szachy w Pałacyku”

 

Inauguracja Szachowego

Roku Szkolnego 2012/2013

 

Otwarty Turniej Szachowy

 

 

Witamy po Wakacjach 2012”

 

15.09.2012 (Sobota) g. 10.00

GDK „Pałacyk pod Lwami

 

Wyniki (7-rund):

1. Krawczyk Łukasz 6,5p.

2. Malawski Kamil 5,5p.

3. Howil Kornel 5,0p.

4. Duda Miłosz 5,0p.

5 Lebioda Dominik 5,0p.

6. Gniazdowski Tomasz 4,5p.

7. Kruszewska Ewelina 4,5p.

8. Golis Adam 4,5p.

9. Sokołowski  Konrad 4,0p.

10.Sołtys Karolina 4,0p.

sklasyfikowano 31 zawodników

 

 

GRAND PRIX 2012 Turniej-6 WYNIKI

 

 

Szachy w Pałacyku”

GRAND PRIX

GRYFINA

2012

TURNIEJ 6

16.06.2012 (Sobota) g. 10.00

GDK„Pałacyk pod Lwami”


WYNIKI

Grand Prix 2012 Turniej 6

GDK Pałacyk pod Lwami 2012-06-16/2012-06-16
Tempo gry: P’15
Arbiter: Krzysztof Rudnicki

Wyniki – runda 7


M-ce Nr Tyt. Nazwisko Imię Elo Rank. Pkt. MBch. Bch. L.Z. Prog.
1 2 II Kruszewska, Justyna 0 1600 7.0 22.00 28.50 7 28.0
2 7 IV Krawczyk, Łukasz 0 1400 6.0 19.50 29.00 6 23.0
3 8 IV Kubowicz, Zosia 0 1250 5.0 21.50 31.00 5 24.0
4 11 IV Kruszewska, Ewelina 0 1250 5.0 18.00 26.50 5 17.0
5 21 Hajdaś, Olgierd 0 1000 4.5 19.00 25.50 3 15.5
6 10 IV Sołtys, Karolina 0 1250 4.5 17.50 26.00 4 16.5
7 5 IV Malawski, Kamil 0 1400 4.5 17.50 25.50 4 19.0
8 12 V Małolepszy, Hubert 0 1200 4.5 16.50 22.00 4 16.5
9 3 III Stołecka, Greta 0 1400 4.0 22.50 33.00 4 19.0
10 1 II Jabłońska, Marta 0 1600 4.0 21.50 31.00 4 20.0
11 6 IV Kos, Piotr 0 1400 4.0 21.00 31.00 4 20.0
12 27 Duda, Miłosz 0 1000 4.0 20.00 28.00 3 17.0
13 18 Kowalski, Szymon 0 1000 4.0 16.50 23.00 3 13.5
14 14 Lebioda, Dominik 0 1000 4.0 16.00 21.50 4 16.0
15 13 V Golis, Adam 0 1200 3.5 19.00 26.00 3 16.5
16 31 Hajdaś, Adam 0 1000 3.5 17.50 25.50 2 14.5
17 15 Nędzarek, Bartosz 0 1000 3.5 14.50 21.00 3 14.5
18 22 Todorska, Karolina 0 1000 3.0 21.50 30.50 3 14.0
19 24 Knop, Klaudiusz 0 1000 3.0 18.00 24.50 2 13.0
20 19 Siarkiewicz, Jakub 0 1000 3.0 16.50 21.50 2 12.0
21 4 IV Gniazdowski, Tomasz 0 1400 3.0 15.00 21.00 3 10.0
22 9 IV Kurlej, Oliwia 0 1250 3.0 14.50 19.50 3 9.0
23 20 Nycz, Kamil 0 1000 3.0 14.00 20.00 3 10.0
24 25 Sokołowski, Konrad 0 1000 3.0 13.50 18.50 2 9.5
25 23 Drożdżewski, Marcin 0 1000 3.0 12.50 18.00 2 7.0
26 28 Grzesiuk, Konrad 0 1000 2.5 17.00 23.50 1 10.5
27 16 Studenny, Jakub 0 1000 2.5 16.00 24.00 2 12.5
28 29 Jastrowicz, Kacper 0 1000 2.5 15.50 21.50 1 9.0
29 30 Pruski, Eryk 0 1000 2.0 17.50 23.50 0 10.0
30 26 Kurlej, Dorian 0 1000 2.0 13.50 19.00 1 8.0
31 17 Kolczyński, Jakub 0 1000 1.0 13.00 20.50 0 3.0

ChessArbiter Pro (v.4.27) (C) A.Curyło

http://www.chessarbiter.com/
Lic:0284 Właściciel: Krzysztof Rudnicki

 

GRAND PRIX 2012

Klasyfikacja po 6 turniejach

 

  1. Kruszewska Justyna          SP-2 Gryfino II 1600 1999 37,5p

  2. Stołecka Greta                  SP-2 Gryfino III 1400 1999 33,5p

  3. Krawczyk Łukasz              LO Szczecin IV 1400 1994 29,5p

  4. Kos Piotr                        SP-1 Gryfino IV 1400 1999 29,0p

  5. Małolepszy Hubert            SP-2 Gryfino V 1200 2000 26,0p

  6. Krech Szymon                 SP-2 Gryfino IV 1400 2000 24,0p

  7. Kruszewska Ewelina          LO Szczecin IV 1250 1994 24,0p

  8. Hajdaś Olgierd                 SP-1 Gryfino bk 1000 2001 23.5p

  9. Sołtys Karolina                SP-2 Gryfino IV 1250 1999 22,5p

  10. Kubowicz Zofia                 SP-2 Gryfino IV 1250 2000 22,5p

  11. Malawski Kamil               SP-2 Gryfino IV 1400 1999 21,0p

  12. Duda Miłosz                     SP-2 Gryfino bk 1000 2001 19,5p

  13. Kurlej Oliwia                    SP-2 Gryfino IV 1250 2001 19,0p

  14. Hajdaś Adam                     SP-1 Gryfino bk 1000 2004 18,5p

  15. Lebioda Dominik              SP-2 Gryfino bk 1000 2001 18,5p

  16. Golis Adam                     Gim1 Gryfino V 1200 1998 18,0p

  17. Rynkiewicz Wiktoria          SP-2 Gryfino bk 1000 2001 17,5p

  18. Krech Jan                         Gim1. Gryfino V 1200 1998 17,5p

  19. Nędzarek Bartosz               SP-3 Gryfino bk 1000 2003 17,0p

  20. Budkiewicz Marta              LO Gryfino V 1100 1995 15,0p

  21. Nycz Kamil                       SP-1 Gryfino bk 1000 2004 14,5p

  22. Juszczak Magda                 SP-2 Gryfino IV 1250 1999 13,0p

  23. Drożdżewski Marcin            SP-1 Gryfino bk 1000 2004 13,0p

  24. Howil Kornel                     SP-2 Gryfino IV 1400 2001 12,5p

  25. Kurlej Dorian                      SP-2 Gryfino bk 1000 2004 12,5p

  26. Studenny Jakub                   SP-2 Gryfino bk 1000 2002 12,0p

  27. Siarkiewicz Jakub                SP-1 Gryfino bk 1000 2001 11,0p

  28. Sokołowski Konrad              SP-2 Gryfino bk 1000 2001 11,0p

  29. Gadomski Paweł SP-2 Gryfino bk 1000 2002 10,5p

  30. Dutkiewicz Kamil                SP-2 Gryfino IV 1400 2000 9,5p

  31. Gniazdowski Tomasz           SP-2 Gryfino IV 1400 1999 9,5p

  32. Kucharska Wiktoria              SP-1 Gryfino bk 1000 1999 9,0p

  33. Knop Klaudiusz                  SP-2 Gryfino bk 1000 2001 9,0p

  34. Jastrowicz Kacper                SP-1 Gryfino bk 1000 2003 9,0p

  35. Jabłońska Marta                   US Szczecin II 1600 1992 9,0p

  36. Kowalski Szymon               SP-2 Gryfino bk 1000 1999 8,0p

  37. Domingos Oskar                 SP-2 Gryfino V 1200 2000 7,5p

  38. Pruski Eryk                        SP-2 Gryfino bk 1000 2002 7,5p

  39. Sobczyk Piotr                     SP-3 Gryfino bk 1000 2003 6,5p

  40. Laskowski Cezary                Gim1 Gryfino IV 1400 1997 6,0p

  41. Todorska Karolina               SP-1 Gryfino bk 1000 2000 6,0p

  42. Tarczyńska Nel                    SP-1 Gryfino bk 1000 2004 5,0p

  43. Grzesiuk Konrad                   SP-2 Gryfino bk 1000 2002 5,0p

  44. Kordowski Paweł SP-2 Gryfino bk 1000 2002 3,5p

  45. Nowak Wiktoria                   SP-2 Gryfino bk 1000 2002 3,5p

  46. Marmajewski Artur               SP-2 Gryfino bk 1000 2002 3,5p

  47. Zawierucha Grzegorz              SP-2 Gryfino bk 1000 1999 3,5p

  48. Kolczyński Jakub                  SP-2 Gryfino bk 1000 2002 2,0p

  49. Szpyt Martyna                      SP-2 Gryfino bk 1000 2002 2,0p

  50. Paździor Adrian                     PP Gryfino bk 1000 2005 1,0p


GRAND PRIX 2012 t-5 WYNIKI

 

Szachy w Pałacyku”

GRAND PRIX

GRYFINA

2012

TURNIEJ 5

26.05.2012 (Sobota) g. 10.00

GDK„Pałacyk pod Lwami”


WYNIKI

 

GRAND PRIX 2012 Turniej – 5

GRYFINO Pałacyk pod Lwami 2012-05-26/2012-05-26
Tempo gry: P’15
Arbiter: Krzysztof Rudnicki

Wyniki – runda 7


M-ce Nr Tyt. Nazwisko Imię Elo Rank. Pkt. MBch. Bch. L.Z. Prog.
1 5 IV Krawczyk, Łukasz 0 1400 7.0 23.50 33.50 7 28.0
2 2 II Kruszewska, Justyna 0 1600 6.0 20.50 31.00 6 23.0
3 8 IV Kos, Piotr 0 1400 5.5 20.00 29.00 5 23.5
4 1 II Jabłońska, Marta 0 1600 5.0 21.00 29.00 5 21.0
5 3 III Stołecka, Greta 0 1400 4.5 23.00 32.50 4 21.5
6 9 IV Krech, Szymon 0 1400 4.5 20.50 29.50 4 19.0
7 16 V Golis, Adam 0 1200 4.5 20.00 28.00 4 18.0
8 24 Hajdaś, Olgierd 0 1000 4.5 18.00 27.00 3 17.5
9 23 Duda, Miłosz 0 1000 4.0 20.50 30.50 3 16.5
10 13 IV Sołtys, Karolina 0 1250 4.0 20.00 28.50 4 16.0
11 7 IV Malawski, Kamil 0 1400 4.0 20.00 28.50 3 18.5
12 14 V Krech, Jan 0 1200 4.0 19.50 28.50 3 17.5
13 4 IV Gniazdowski, Tomasz 0 1400 4.0 19.00 26.00 4 17.0
14 15 V Małolepszy, Hubert 0 1200 4.0 19.00 25.50 3 17.0
15 6 IV Howil, Kornel 0 1400 4.0 18.00 25.00 3 16.0
16 34 Hajdaś, Adam 0 1000 4.0 14.50 20.00 4 10.0
17 11 IV Kruszewska, Ewelina 0 1250 3.5 18.00 26.00 3 16.5
18 20 Lebioda, Dominik 0 1000 3.5 16.00 24.50 3 12.0
19 30 Zawierucha, Grzegorz 0 1000 3.5 15.50 22.00 3 13.5
20 36 Gadomski, Paweł 0 1000 3.5 11.00 16.00 3 11.5
21 29 Rynkiewicz, Wiktoria 0 1000 3.0 19.00 25.50 2 13.5
22 10 IV Kubowicz, Zosia 0 1250 3.0 17.50 24.50 3 14.0
23 12 IV Kurlej, Oliwia 0 1250 3.0 17.50 23.50 2 12.0
24 25 Knop, Klaudiusz 0 1000 3.0 17.00 23.50 1 11.5
25 31 Tarczyńska, Nel 0 1000 3.0 15.50 22.00 3 10.0
26 27 Sokołowski, Konrad 0 1000 3.0 13.50 19.00 1 11.5
27 32 Kucharska, Wiktoria 0 1000 3.0 13.00 18.00 2 7.5
28 17 V Budkiewicz, Marta 0 1100 2.5 17.50 24.00 2 13.5
29 21 Nędzarek, Bartosz 0 1000 2.5 17.00 24.00 2 11.5
30 28 Nycz, Kamil 0 1000 2.5 12.50 17.50 2 7.0
31 22 Studenny, Jakub 0 1000 2.0 16.50 23.00 2 10.0
32 18 Pruski, Eryk 0 1000 2.0 16.00 22.50 1 9.0
33 26 Drożdżewski, Marcin 0 1000 2.0 15.00 21.50 2 8.0
34 33 Kurlej, Dorian 0 1000 2.0 10.50 15.50 2 5.0
35 19 Pażdzior, Adrian 0 1000 1.0 15.00 21.00 0 2.5
36 35 Grzesiuk, Konrad 0 1000 1.0 12.00 16.50 0 4.0

ChessArbiter Pro (v.4.27) (C) A.Curyło

http://www.chessarbiter.com/
Lic:0284 Właściciel: Krzysztof Rudnicki

 

Następny turniej GRAND PRIX – 16.06.2012r.

Cztery Pory Roku ZIMA 2012 Turniej „Zimowo-Wiosenny”

„CZTERY PORY ROKU 2012”

Turniej…

ZimowoWiosenny !

z handicap’em (bk-10; V-8; IV-7; III,II-6)

Sobota 24.03.2012r.

Wyniki – runda 7


M-ce Nr Tyt. Nazwisko Imię Elo Rank. Pkt. MBch. Bch. L.Z. Prog.
1 11 V Magdziarz, Robert 0 1200 6.5 22.00 30.50 6 26.5
2 4 IV Krawczyk, Łukasz 0 1400 6.0 20.00 29.50 6 22.0
3 3 IV Kos, Piotr 0 1400 5.0 20.00 29.50 5 22.0
4 5 IV Krech, Szymon 0 1400 4.5 23.00 32.00 3 21.0
5 2 II Kruszewska, Justyna 0 1600 4.5 21.00 31.00 4 20.5
6 8 IV Kruszewska, Ewelina 0 1250 4.5 19.50 28.50 4 20.0
7 21 Duda, Miłosz 0 1000 4.5 18.50 23.00 4 14.0
8 16 Golis, Adam 0 1000 4.0 21.00 29.00 4 17.0
9 13 Hajdaś, Olgierd 0 1000 4.0 18.00 26.50 2 16.5
10 24 Sobczyk, Piotr 0 1000 4.0 18.00 25.00 3 13.5
11 19 Siarkiewicz, Jakub 0 1000 4.0 17.50 22.50 3 13.5
12 7 IV Sołtys, Karolina 0 1250 4.0 17.00 25.50 4 18.0
13 28 Sokołowski, Konrad 0 1000 4.0 15.50 22.50 3 14.5
14 6 IV Howil, Kornel 0 1400 4.0 15.00 21.50 4 16.0
15 10 V Małolepszy, Hubert 0 1200 3.5 21.50 32.00 2 16.5
16 18 Hajdaś, Adam 0 1000 3.5 17.00 24.50 2 9.0
17 9 V Krech, Jan 0 1200 3.5 16.50 25.00 3 14.0
18 23 Szpyt, Martyna 0 1000 3.5 16.50 22.00 3 11.5
19 25 Nowak, Wiktoria 0 1000 3.0 18.00 27.00 2 13.0
20 12 Kucharska, Wiktoria 0 1000 3.0 18.00 24.50 2 15.5
21 22 Todorska, Karolina 0 1000 3.0 17.00 23.00 2 12.0
22 17 Tarczyńska, Nel 0 1000 3.0 14.50 20.00 3 11.0
23 27 Pruski, Eryk 0 1000 2.5 17.50 24.00 2 13.5
24 14 Nycz, Kamil 0 1000 2.5 15.50 21.50 1 10.0
25 26 Grzesiuk, Konrad 0 1000 2.5 13.50 19.00 0 8.5
26 20 Kurlej, Dorian 0 1000 2.5 13.50 18.00 1 8.5
27 15 Kolczyński, Jakub 0 1000 2.5 13.00 17.50 1 10.0
28 29 Drożdżewski, Marcin 0 1000 2.0 13.50 18.00 1 9.0
29 1 I+ Wiosna, Marzanna 0 1900 1.0 13.00 18.00 0 3.0

GRAND PRIX 2012 Turniej-3 WYNIKI

 

Szachy w Pałacyku”

GRAND PRIX

GRYFINA

2012

TURNIEJ 3

Trzecia odsłona – szachowego Grand Prix Gryfina 2012.

W ciepłą ale i deszczową sobotę rozegrano kolejny turniej Grand Prix 2012.
I choć w samej grze aura nie przeszkadzała, to niestety w przerwach między rundami ani nosa za drzwi trudno było wystawić…
Ale cóż to dla zaprawionych w bojach młodych gryfińskich szachistów.
Na starcie zameldowało się 34 zawodników. Wśród nich najliczniejsza grupa to uczniowie i absolwenci klas szachowych z SP-2. Z szachami są na bieżąco więc trudno się dziwić że w pierwszej dziesiątce zawodów znalazło się ich aż siedmioro.
Turniej wygrała Greta Stołecka (ze 100% skutecznością – 7pkt. z 7 partii!) przed Łukaszem Krawczykiem 6,0pkt. oraz Piotrem Kosem, Karoliną Sołtys, Justyną Kruszewska i Magdą Juszczak (wszyscy po 5,0pkt.)
W klasyfikacji generalnej po trzech turniejach, na samodzielne prowadzenie wysunęła się zwyciężczyni sobotnich zmagań Greta Stołecka (19pkt.), która wyprzedza Justynę Kruszewską (17pkt.) oraz Piotra Kosa (14,0pkt.)
Przed świętami szachiści rozegrają jeszcze dwa turnieje.
Za dwa tygodnie (24 marca) w cyklu „Cztery Pory Roku” nastąpi szachowe powitanie Wiosny 2012. Tydzień później, kolejny czwarty turniej Grand Prix 2012.
A w planach poświątecznych… 14 kwietnia – XXVII Międzynarodowe Spotkania Szachowe Gryfino-Angermunde oraz zbliżająca się dużymi krokami majówka szachowa czyli znany i prestiżowy w świecie zachodniopomorskich szachistów „Gryfino-OPEN” podczas Dni Gryfina 2012″.
Pracowici ci nasi szachiści…

WYNIKI:
Grand Prix 2012 Turniej – 03
Pałacyk pod Lwami
(10.03.2012 7 rund)
1. Stołecka Greta 7,0p.
2. Krawczyk Łukasz 6,0p.
3. Kos Piotr 5,0p.
4. Sołtys Karolina 5,0p.
5. Kruszewska Justyna 5,0p.
6. Juszczak Magda 5,0p.
7. Kruszewska Ewelina 4,5p.
8. Krech Szymon 4,0p.
9. Kubowicz Zosia 4,0p.
10.Howil Kornel 4,0p.
sklasyfikowano 34 zawodników

GRAND PRIX 2012
Klasyfikacja Generalna po 3 turniejach
1. Stołecka Greta 19,0p.
2. Kruszewska Justyna 17,0p.
3. Kos Piotr 14,0p.
4-5 Krech Szymon 13,5p.
4-5 Małolepszy Hubert 13,5p.
6. Kruszewska Ewelina 12,5p.
7. Kubowicz Zosia 12,0p.
8. Duda Miłosz 11,5p.
9-10 Krawczyk Łukasz 11,0p.
9-10 Nędzarek Bartek 11,0p.
11-12 Rynkiewicz Wiktoria 10,5p.
11-12 Hajdaś Olgierd 10,5p.
13. Budkiewicz Marta 10,0p.
14-15 Sołtys Karolina 9,5p.
14-15 Kurlej Oliwia 9,5p.
sklasyfikowano 46 zawodników