25. Super-Blitz WOŚP 2023 WYNIKI

25. Orkiestrowy

Super-Blitz 2023

Szach-Mat dla sepsy”

Orkiestrowa licytacja z szachowymi akcentami!!!

Wystawa kompletów szachowych!!!

31. ♥ Finał WOŚP ♥

Sobota 28.01.2023r. GDK Pałacyk pod Lwami”

Zebraliśmy 2300

Po raz dwudziesty piąty !!!, „w szachowe nuty” zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gryfinie. W sobotni poranek 28 stycznia w Pałacyku pod Lwami odbył się turniej szachów błyskawicznych w ramach ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka.

Do zawodów przystąpiło 20 szachistów…. z Gryfina, Szczawna, Szczecina, Nowogardu, Goleniowa i Stargardu. Rozegrano 9 rund w iście błyskawicznym, 3′ minutowym tempem. Z tego też powodu, u każdego z graczy mającego na rozegranie całej partii tak mało czasu, trwało nieustanne zapotrzebowanie na skupienie oraz koncentrację uwagi od pierwszej do ostatniej rundy. Dla wszystkich wielkie brawa!!!

Zwycięzców wyłoniono po blisko trzech godzinach zmagań. Wygrał będący ostatnio w wybornej formie Krzysztof Chęś 8,0p. przed Adamem Witesem 7,0p. oraz Bogdanem Zielińskim; Markiem Mierzejewskim; Arturem Klimkiem i Bartoszem Szpurą (wszyscy po 6,0p.) Pucharami wyróżniono również najmłodszych zawodników Kalinkę Chęś i Bartosza Durkowskiego. Dodatkowo, każdy grający zawodnik otrzymał pamiątkowy medal oraz niespodziankę z gryfińskiego sztabu WOŚP – dyplom uczestnictwa z oryginalnym pamiątkowym magnesem orkiestrowego blitza. Wyniki w linku poniżej,

Cały dochód z wpisowego powędrował do puszki WOŚP. Ponadto, odbyła się ósma w historii tych turniejów, mini-aukcja „orkiestrowo-szachowych” gadżetów. Wśród licytowanych przedmiotów między innymi, pamiątki szachowe przekazane przez – firmę SILVER Trofea Sportowe p. Jarka Warchoła ze Szczecina i UKS Biały Pion oraz oryginalne drobiazgi ze sztabu głównego WOŚP. Krótka i dynamicznie przeprowadzona licytacja przyniosła nadspodziewane wyniki. Ogółem z aukcji, do puszki trafiła równie pokaźna sumka. Warto też wspomnieć o miłej tradycji turniejów orkiestrowych – wystawie kompletów szachowych z całego świata. Podczas rozgrywek można było podziwiać szachy z drewna, metalu, plastiku czy kamienia. Z Polski, Czech, Niemiec, Grecji oraz Kanady, Meksyku i USA a nawet Peru.

Dziękujemy sponsorom i fundatorom nagród. Dziękujemy mamom szachistów za ciasta i opiekę… a wszystkim grającym za odwagę! Dziękujemy wszystkim którzy z nami byli. SIE MA !!! !

Klasyfikacja indywidualna: 9 rund 3’+3”

 1. Chęś Krzysztof Gryfino 8,0pkt.

 2. Wites Adam Szczecin 7,0pkt.

 3. Zieliński Bogdan Szczawno 6,0pkt.

 4. Mierzejewski Marek Szczecin 6,0pkt.

 5. Klimek Artur Nowogard 6,0pkt.

 6. Szpura Bartosz Gryfino 6,0pkt.

 7. Hajdaś Adam Gryfino 5,0pkt.

 8. Kaliński Aleksander Gryfino 5,0pkt.

 9. Maciejewski Krzysztof Goleniów 5,0pkt.

 10. Jankowski Dawid Gryfino 4,5pkt.

 11. Ślusarczyk. Oliwier Gryfino 4,5pkt.

 12. Ocalewski Maciej Stargard 4,0pkt.

Sklasyfikowano 20 zawodników

Adres turnieju i pełne wyniki:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_7450/

DZIĘKUJEMY !!!