15. Gryfiński Turniej Rodzin Szachowych
Szachy rodzinne na początek 2023 roku!
Turniejem Rodzin Szachowych, który odbył się już po raz piętnasty w Gryfinie, szachiści UKS Biały Pion i ich przyjaciele – przywitali nowy, 2023 rok. Rodzinna atmosfera, oraz doskonałe humory zawodników sprawiły, że turniej od początku do samego końca, był wspaniałym familijnym świętem.
W zawodach wzięły udział 2 lub 3 osobowe drużyny. Turniej, rozegrano w formule otwartej a jego końcowy wynik, to suma punktów uzyskanych przez wszystkich członków zespołu. Wystartowało 9 ekip. Odbyło się siedem pasjonujących i zaciętych rund. Wiele emocji wśród kibiców, przyniosły pojedynki – junior kontra senior ale również i te, które były rozgrywane między seniorami, szczególnie, dopingowane i komentowane przez… juniorów.
Na uroczystym podsumowaniu, wszystkie zespoły nagrodzono pięknymi pucharami, statuetkami i nagrodą rzeczową a każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal i słodką niespodziankę. Wygrał zespół „Skoczki” w składzie: Karol Szymański; Liwia i Ida Babińskie 15,5p. przed zespołem „Żółwia Błoć” w składzie: Mariusz, Marcel i Mikołaj Maciejek 13,5p. oraz drużyną „KKM” w składzie: Marek, Krzysztof, Kalinka Chęś 12,0p. Nie obyło się, jak co roku, bez nagród specjalnych, które trafiły do zespołów 100% rodzinnych. W sobotnim turnieju wystartowały cztery takie drużyny. Oprócz wyżej wymienionych zespołów, dodatkową, pamiątkową statuetkę otrzymał zespół „Biały Koń” w składzie: tata Sebastian Stromidło z synami Marcelem i Kacprem.
W klasyfikacji indywidualnej najlepsi byli: Karol Szymański 6,0p. zwycięzca całego turnieju! przed Bogdanem Zielińskim 5,5p. i Krzysztofem Chęsiem 5,0p. Nagrodę otrzymała także najmłodsza uczestniczka zawodów: Kalinka Chęś urodzona w roku 2015! Specjalne brawa na koniec otrzymali także, odważna mama i jedyny startujący dziadek: Agnieszka Janicka i Marek Chęś!!! Gratulacje
Zawody i niezwykle pożytecznie spędzony czas, zaowocowały przede wszystkim pięknym międzypokoleniowym spotkaniem, i to nie tylko przy szachownicach…zwłaszcza, że w wielu sytuacjach, wśród kibiców można było zaobserwować gorąco dopingujące i mocno przeżywające każdą rundę mamy, ciocie i babcie… młodych szachistów. Familijny charakter dopełniły słodkie i pyszne ciasta, serwowane w przerwach między rundami. Dziękujemy!!!
Do zobaczenia za rok!
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_345/
15 Gryfiński Turniej Rodzin Szachowych
Wyniki drużynowe
1. „SKOCZKI” 15,5p.
-
Szymański Karol
-
Babińska Liwia
-
Babińska Ida
2. „ŻÓŁWIA BŁOĆ” 13,5p.
-
Maciejek Marek
-
Maciejek Marcel
-
Maciejek Mikołaj
3. „KKM” 12,0p.
-
Chęś Marek
-
Chęś Krzysztof
-
Chęś Kalina
4. „BIAŁY KOŃ” 9,0p.
-
Stromidło Sebastian
-
Stromidło Marcel
-
Stromidło Kacper
5. „ROSZADA” 8,0p.
-
Janicka Agnieszka
-
Janicki Hubert
-
Sawaryn Pascal
6. „CZARNE KONIE” 8,0p.
-
Jaksina Tomasz
-
Jaksina Marek
7. „SZCZAWNO” 8,0p.
-
Zieliński Bogdan
-
Bartczak Milan
8. „BIAŁE GOŃCE” 5,0p.
-
Słomczyński Szymon
-
Słomczyński Jan
9. „PANDA-TEAM” 5,0p.
-
Kamiński Rafał
-
Jędrzejewski Mateusz