15. Gryfino-Open Junior 2024 do lat 18 WYNIKI

Szachowe Dni Gryfina 2024

15. Gryfino-Open Junior do lat 18

27.04.2024r. GDK ”Pałacyk pod Lwami”

Strona turniejowa:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_2629/

Gryfinianin Krzysztof Chęś – najlepszy!

            Od wielu lat, podczas Dni Gryfina, miłośnicy Królewskiej Gry na sportowo świętują dni swojego miasta. Tradycji szachowej, nie mogło zabraknąć również w 2024. Uznany i ceniony w środowisku szachowym turniej „Gryfino-Open” ma swój początek jeszcze w XX wieku. Rozgrywki, zapoczątkowane w 1999 roku, nieprzerwanie odbywają się w formule Open a od 2008 również w kategorii młodzieżowej jako „Gryfino-Open Junior”.  W maju, podczas Dni Gryfina grają juniorzy do lat 18 a w listopadzie podczas Narodowego Święta Niepodległości, rozgrywany jest turniej dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych.

            W szachowej inauguracji Dni Gryfina 2024 w Pałacyku pod Lwami wystartowało 28 szachistów. Wśród grających, goście ze Szczecina, Stargardu. Goleniowa, Chojny i Myśliborza. Gryfińskie szachy reprezentowała liczna ekipa składająca się głównie z zawodników UKS Biały Pion. Wśród nich 6-latkowie: Gromek Porzuczek i Mieszko Betka zaliczający pierwszy w życiu, prawdziwy turniej szachowy. Brawo!. Dobry humor gospodarzy kontynuował, i niewątpliwie podkreślił, zwycięzca turnieju, gryfinianin Krzysztof Chęś który w doskonałym stylu i formie, na siedem rozegranych partii wygrał wszystkie, uzyskując komplet 7,0p. Kolejne miejsca na podium zajęli: Maciej Ocalewski /Stargard/ i Zofia Hołubowska /Szczecin/ po 5,5p. Puchary turniejowe odebrały także czołowe juniorki: Zuzia Pawlicz /Szczecin/ Nina Lesiak /Gryfino/ oraz Iga Radziszewska /Myślibórz/ , Nagrody odebrali także najmłodsi zawodnicy: Mieszko Betka; Gromek Porzuczek oraz Wojtek Momot wszyscy rocznik 2018. Komplet wyników na stronie turniejowej…

           Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal; słodycz oraz nagrodę rzeczową. Ceremonię otwarcia turnieju, swoją obecnością uświetnił: Burmistrz Gryfina p. Mieczysław Sawaryn, który witając młodych szachistów i ich rodziców i opiekunów, życzył wszystkim dobrej gry i miłych wrażeń podczas wydarzeń Dni Gryfina 2024.

Dziękujemy!