TORGELOW 2012 Relacja

 

Torgelow 2012

Międzynarodowy Turniej Szachowy

17.11.2012r. (sobota)

 

 

Po raz piąty w historii klubu, młodzi gryfińscy szachiści wyjechali do Torgelow (Niemcy) na tradycyjny listopadowy turniej Torgelower Nachwuchsopen XXII. Wśród 27 osobowej reprezentacji Białego Piona sporo debiutantów i młodych zawodników. Na miejscu okazało się, że w turnieju jak w latach poprzednich, zagra wielu dobrych zawodników z Niemiec (Berlin, Poczdam, Eberswalde, Schwerin, Rostock itd.) oraz duża reprezentacja Szczecina. Razem ponad stu szachistów! Rozegrano siedem pasjonujących rund w trzech kategoriach: do lat 10; 14 i 20. Gryfiniacy radzili sobie zupełnie nieźle. I choć do szczęścia było bardzo niewiele… to występ należy uznać za udany. Piotr Kos przy wygranej w ostatniej rundzie, zostałby zwycięzcą w kategorii do lat 14. Podobną sytuację miała nasza najmłodsza zawodniczka Nel Tarczyńska. Zabrakło trochę umiejętności, może szczęścia. Jest w każdym razie, duży bodziec do dalszej pracy i… chęć rewanżu! Następny turniej w Torgelow za rok. Wcześniej jest szansa na spotkanie w Gryfinie podczas tradycyjnego majowego turnieju w Lagunie Wielu naszych szachowych przyjaciół już zapowiedziało swój przyjazd!

W turnieju najlepiej wypadli: Nel Tarczyńska IIm. Adaś Hajdaś VIIIm. Kamil Nycz Xm (do lat 8), Bartosz Nędzarek Xm (do lat 10), Miłosz Duda VIIm. Olgierd Hajdas VIIIm. Oskar Domingos Xm (Do lat 12) Piotr Kos IIm. Justyna Kruszewska VIIm. (do lat 14) oraz Ewelina Kruszewska VIm. Marta Budkiewicz VIIm. (do lat 20)

A już we wtorek, kolejne szachowe emocje. W Pałacyku pod Lwami rozegrana zostanie Powiatowa Olimpiada Młodzieży w Szachach Drużynowych w kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Startują czteroosobowe reprezentacje szkół powiatu gryfińskiego. Serdecznie zapraszamy kibiców, początek zawodów ok. 10.00.

 

Sala gry w Torgelow

 

Piotr Kos IIm (chł. do lat 14)

 

Nel Tarczyńska IIm (dz. do lat 8)

 

W Torgelow, podczas krótkiej przerwy w zawodach

============================================