GRYFINO-OPEN 2016 Komunikat ZAPROSZENIE

 

Otwarte Międzynarodowe

Turnieje Szachowe

90 Turniejów na 90-lecie PZSzach”

 

XVIII GRYFINO-OPEN 2016”

IX Gryfino-Open Junior 2016”

Z Honorowym Patronatem

Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Pana Mieczysława Sawaryna

 

KOMUNIKAT

 

1. ORGANIZATORZY

  • Uczniowski Klub Sportowy „Biały Pion” 74-100 Gryfino PO box 10

Kontakt: Krzysztof Rudnicki 509 820 510 e-mail: gdk.lwy@wp.pl

  • Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie

  • Gryfiński Dom Kultury

2. TERMIN I MIEJSCE

1 maja 2016r. godz. 10.00 Szkoła Podstawowa Nr 1

Gryfino ul. Łużycka 22

3. SYSTEM GIER – ZGŁOSZENIA

Turnieje indywidualne rozgrywane niezależnie,systemem szwajcarskim 9-rund; P-15’

* Zgłoszenia www.chessarbiter.com

* W dniu zawodów po godz.9.30 – dopłata 5zł

  1. – „GRYFINO OPENotwarty bez ograniczeń wiekowych

Zgłoszenia online:

http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1599/

  1. GRYFINO OPEN Junior” – do lat 15 (najstarszy rocznik 2001)

Zgłoszenia online:

http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1600/

* W zawodach obowiązują przepisy FIDE

4. UCZESTNICY

Wszyscy amatorzy gry w szachy, bez względu na umiejętności,

posiadaną kategorię szachową i przynależność klubową – po opłaceniu wpisowego do turnieju

5. WPISOWE (w całości przeznaczone na fundusz nagród

i część organizacyjną turniejów)

Wysokość opłaty wpisowej wynosi: Dorośli 20,00, Juniorzy, emeryci 15,00

Członkowie UKS”Biały Pion”(składki 2016) – zwolnieni z wpisowego

6. NAGRODY

*PUCHARY Burmistrza Gryfina

„OPEN” Finansowe

*Im 750zł;/IIm 500zł;/ IIIm 300zł;/ IVm 200zł;/ Vm 150zł;/ VIm 100zł

*Nagrody specjalne (Senior, Junior do lat 18; Kobieta, Zaw. z Gryfina; Zagraniczny)

*Dyplomy, pamiątki szachowe.

„OPEN Junior→PUCHARY Burmistrza Gryfina oraz nagrody rzeczowe

  • Uczniowie PP; SP; Gimnazjim (do lat 15)

  • Zawodnicy zagraniczni (do lat 15)

Dyplomy, medale, pamiątki szachowe, słodycze

7. UWAGI OGANIZACYJNE

Prosimy o przywiezienie ze sobą zegarów szachowych

Na miejscu bufet oraz Kawiarenka „Biały Pion”

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora

 

Zapraszamy do Gryfina


GRYFINO-OPEN 2016 Komunikat

Otwarte Międzynarodowe Turnieje Szachowe

90 Turniejów na 90-lecie PZSzach”

 

XVIII GRYFINO-OPEN 2016”

IX Gryfino-Open Junior 2016”

Z Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Pana Mieczysława Sawaryna

 

KOMUNIKAT

 

1. ORGANIZATORZY

  • Uczniowski Klub Sportowy „Biały Pion” 74-100 Gryfino PO box 10

Kontakt: Krzysztof Rudnicki 509 820 510 e-mail: gdk.lwy@wp.pl

  • Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie

  • Gryfiński Dom Kultury

2. TERMIN I MIEJSCE

1 maja 2016r. godz. 10.00 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gryfinie ul. Łużycka 22

3. SYSTEM GIER – ZGŁOSZENIA

Turnieje indywidualne rozgrywane niezależnie,systemem szwajcarskim 9-rund; P-15’

* Zgłoszenia www.chessarbiter.com

* W dniu zawodów po godz.9.30 – dopłata 5zł

 

  1. – „GRYFINO-OPEN” – otwarty bez ograniczeń wiekowych

Zgłoszenia online: www.http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1599/

  1. „GRYFINO-OPEN Junior” – do lat 15 (najstarszy rocznik 2001)

Zgłoszenia online: www.http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1600/

* W zawodach obowiązują przepisy FIDE

4. UCZESTNICY

Wszyscy amatorzy gry w szachy, bez względu na umiejętności, posiadaną kategorię szachową i przynależność klubową – po opłaceniu wpisowego do turnieju

5. WPISOWE (w całości przeznaczone na fundusz nagród i część organizacyjną turniejów)

Wysokość opłaty wpisowej wynosi: Dorośli 20,00, Juniorzy, emeryci 15,00

Członkowie UKS”Biały Pion”(składki 2016) – zwolnieni z wpisowego

6. NAGRODY  Puchary Burmistrza Gryfina

XVIII „GRYFINO-OPEN” Finansowe

*Im 750zł;/IIm 500zł;/ IIIm 300zł;/ IVm 200zł;/ Vm 150zł;/ VIm 100zł

*Nagrody specjalne (Senior, Junior do lat 18; Kobieta, Zaw. z Gryfina i Zagr.)

*PUCHARY

*Dyplomy, pamiątki szachowe.

IX „GRYFINO-OPEN Junior*Puchary; statuetki oraz nagrody rzeczowe

  • Uczniowie PP; SP; Gimnazjim (do lat 15)

  • Zawodnicy zagraniczni (do lat 15)

Dyplomy, medale, pamiątki szachowe, słodycze

7. UWAGI OGANIZACYJNE

Prosimy o przywiezienie ze sobą zegarów szachowych

Na miejscu bufet oraz Kawiarenka „Biały Pion”

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora

 

Zapraszamy do Gryfina

 


Gryfino-OPEN 2015 WYNIKI

Arcymistrzowskie szachy w Gryfinie!

 

Wspaniałe szachowe wydarzenie za nami! Jak co roku na początku maja, gryfińscy szachiści na sportowo świętują dni swojego miasta. Tradycyjnie w C. W. „Laguna”, odbyły się Otwarte Międzynarodowe Turnieje Szachowe „Gryfino-Open” w ramach Dni Gryfina 2015. Zawody rozegrano w kategorii otwartej (Gryfino-Open) oraz młodzieżowej do lat 15 (Gryfino Open-Junior). Wystartowało 108 szachistów.

Wśród grających zawodników, po raz pierwszy w historii Gryfina, zagrało dwóch arcymistrzów szachowych. Doświadczony Vladymir Malaniuk z Ukrainy oraz młody Polak, Kamil Dragun z Gorzowa. Gość z Kijowa, to historia światowych szachów. W latach osiemdziesiątych XXw. był członkiem sztabu wspomagającego Anatolija Karpowa w zwycięskim meczu o mistrzostwo świata z Garii Kasparowem. Jego ówczesny ranking (ELO: 2655) był dziewiątym wynikiem na świecie! Sukcesy drugiego z obecnych na gryfińskim turnieju arcymistrzów /Kamila Draguna/, budzą nie mniejszy respekt i uznanie. Posiada on już w swoim dorobku tytuły, Mistrza Świata Juniorów do lat 16 i Europy do lat 14. A w ostatnim roku, zwycięstwa i czołowe miejsca prestiżowych seniorowskich turniejach w Londynie i Pattaja /Tajlandia/

Obok arcymistrzów, w turnieju głównym zagrało 49 szachistów reprezentujących cztery federacje /polską, niemiecką, ukraińską i białoruską/. Udział zawodników z tytułami mistrza międzynarodowego, mistrza FIDE oraz kandydatów na mistrza sprawił, że zacięta walka trwała do końcowych sekund ostatniej, dziewiątej rundy. Po ogłoszeniu wyników sensacja! Turniej wygrał mistrz FIDE, Robert Kula ze Szczecina który lepszą wartością punktacji pomocniczej, wyprzedził arcymistrza Kamila Draguna (obaj po 7,5pkt.). Trzecie miejsce dla Bartosz Pułki ze Szczecina /7,0pkt./. W ścisłej czołówce znaleźli się jeszcze: Hendrik Reichmann z Berlina i Nikolai Aliavdin z Białorusi /obaj po 6,5pkt/ oraz arcymistrz Vladymir Małaniuk 6,0p.

Nagrody specjalne turnieju głównego odebrali:

* Bernhard Rinkau ze Schwedt – najstarszy zawodnik turnieju /84 lata!/

* Robert Zentgraf z Torgelov – najlepszy zawodnik zagraniczny

* Beate Pfau ze Schwedt – najlepsza kobieta turnieju

* Wojciech Śmieszek z Białegostoku – najlepszy junior do lat 18

* Stanisław Mielnik – najwyżej sklasyfikowany gryfinianin

 

W turnieju młodzieżowym /Gryfino-Open Junior/ do lat 15, wystartowało 59 szachistów z Polski i Niemiec. Wśród grających zawodnicy min. ze Szczecina, Koszalina, Kołobrzegu, Stargardu, Karlina, Sulęcina, Lubska oraz Angermunde, Schwedt, Eberswalde i Torgelow. Gryfińskie szachy reprezentowała 22 osobowa ekipa składająca się głównie z bardzo młodych szachistów. Zwyciężył Wojciech Popadowski /8,0p/ przed Filipem Byczakiem /7,5p./ – obaj ze Szczecina . Trzecie miejsce wywalczył Wiktor Raczyński ze Stargardu a czwarte dla gryfinianina Szymona Krecha /obaj po 7,0p./ Miejsca 5-7 podzielili: Tomaz Foryś z Kołobrzegu; Theo Wolfgram z Torgelov oraz Kacper Zieniuk ze Szczecina /wszyscy po 6,5p/

Bardzo pięknie zaznaczyli swój udział w turnieju pozostali gryfinianie: Kinga Dejewska /5,5p./; Adam Hajdaś; Bartosz Nędzarek; Karol Olias; Dawid Jankowski; Bartosz Szpura; Michał Nowaliński; Mikołaj Turek /wszyscy po 5,0p./; Adrian Paździor /4,5p./; Nel Tarczyńska; Martyna Kuryło; Szymon Wieligórka; Gabriel Jazukiewicz; Nikodem Mróz; Alan Piątek; Michał Iskra /wszyscy po 4,0p./; Kajetan Jędraszczyk; Hubert Jędraszczyk; Kacper Kożan; /po 3,0p/ i Ola Kucharczyk 2,5p.

Nagrody dla najmłodszych grających szachistów odebrali Dominik Mróz z Gryfina /r.2009/ oraz Paweł Musin z Sulęcina /r.2008/

Ceremonię otwarcia turnieju, swoją obecnością uświetnili: Burmistrz Gryfina p. Mieczysław Sawaryn, Z-ca Burmistrza p. Paweł Nikitiński oraz Sekretarz Gminy p. Ewa Sznajder.

Dziękujemy!

 

Dziękujemy bardzo serdecznie:

 

wszystkim organizatorom, współorganizatorom i sponsorom

  • UKS Biały Pion Gryfino

  • UMiG Gryfino

  • PGE GEK o/Dolna Odra

  • Gryfiński Dom Kultury

  • C.W. „Laguna”

  • NSZZ „Solidarność 80” Dolna Odra

  • NSZZ „Solidarność” Dolna Odra

  • FLIEGEL Textilservice

  • ALBATROS

  • SILVER Trofea sportowe Szczecin

  • Bank PEKAO S.A. o/Gryfino

  • Bank Spółdzielczy Gryfino

  • Bank BGŻ o/Gryfino

  • OSP Radziszewo

  • OSiR Gryfino

  • SP-1 Gryfino

  • SP-2 Gryfino

Szczególnie serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych rodziców młodych szachistów UKS Biały Pion. Wszystko udało się dzięki wspólnej pracy! Dziękujemy za pomoc, za ciasta i przede wszystkim za to że poświęciliście swój wolny czas!!!

 

Uroczyste otwarcie turnieju –  Burmistrz Gryfina p.Mieczysław Sawaryn

VII Gryfino-Open Junior – sala gry

XVII Gryfino-Open – sala gry

Pojedynek arcymistrzów

Arcymistrzowie: Kamil Dragun /Polska/ i Vladymir Malaniuk /Ukraina/

Zwycięzcy Gryfino-Open 2015: od lewej: Robert Kula /Mistrz FIDE/ Im.; Kamil Dragun /Arcymistrz/IIm.; Bartosz Pułka IIIm. Hendrik Reichman /Mistrz FIDE/ IVm.; Nikolai Aliavdin /Mistrz Międzynarodowy/ Vm.; Vladymir Malaniuk /Arcymistrz VIm.

Nagrody specjalne Gryfino-Open: Beate Pfau – najlepsza kobieta turnieju; Robert Zentgraf – najlepszy zawodnik zagraniczny; Bernhard Rinkau – najstarszy zawodnik; Wojciech Śmieszek – najlepszy junior do lat 18.

Zwycięzcy Gryfino-Open Junior: Wojciech Popadowski Im.; Byczak Filip IIm.; Wiktor Raczyński IIIm.; Szymon Krech IVm.

 

W Y N I K I:

 

XVII Gryfino-Open 2015

M-ce Nazwisko Imię Fed. Pkt.
1 FM Kula, Robert POL 2311 2300 7.5 41.50 53.00 7 38.5
2 GM Dragun, Kamil POL 2568 2600 7.5 40.00 51.50 6 39.5
3 I Pułka, Bartosz POL 2047 2047 7.0 38.50 50.50 7 35.0
4 FM Reichmann, Hendrik GER 2355 2355 6.5 41.50 52.50 5 34.0
5 IM Aliavdin, Nikolai BLR 2357 2357 6.5 40.00 50.50 6 33.0
6 GM Malaniuk, Vladimir UKR 2466 2466 6.0 43.50 55.00 6 38.0
7 k Śmieszek, Wojciech POL 2005 2200 6.0 38.00 50.00 5 31.5
8 I Czuchnicki, Adam POL 2022 2022 6.0 37.50 46.50 6 34.0
9 k Zentgraf, Robert GER 2195 2195 6.0 35.50 44.50 5 30.0
10 II Mironowicz, Karol POL 1742 1800 6.0 30.50 38.50 6 27.0
11 I Maetzkow, Maximilian Paul GER 2066 2066 5.5 39.00 50.00 5 30.5
12 II+ Dąbrowski, Damian POL 1611 1900 5.5 34.50 45.50 5 24.5
13 k Szyszyło, Rafał POL 2235 2235 5.5 34.50 44.50 5 29.5
14 I Mike, Patryk POL 1583 2000 5.5 32.50 41.00 5 27.0
15 k Pfau, Beate GER 2084 2084 5.0 34.50 46.00 4 27.0
16 II Walukiewicz, Cezary POL 1870 1870 5.0 34.50 44.50 4 25.5
17 II Gniazdowski, Marian POL 0 1800 5.0 33.50 43.00 5 27.0
18 Kowal, Andrzej POL 0 1000 5.0 33.50 42.00 4 25.5
19 I Bigalke, Steffen GER 2005 2005 5.0 33.00 43.50 4 23.5
20 I Krzywnicka, Maria POL 1473 1800 5.0 31.00 38.50 5 25.0
21 II Mielnik, Stanisław POL 0 1000 5.0 30.50 40.00 5 23.0
22 III Karliński, Grzegorz Robert POL 0 1600 5.0 28.00 34.50 5 19.0
23 k Czuchnicki, Jan POL 1875 2200 4.5 36.50 47.00 4 27.5
24 II Dzida, Kamil POL 1472 1800 4.5 34.00 44.50 4 22.0
25 II Szalewicz, Adam POL 1647 1800 4.5 33.00 43.00 4 22.0
26 Kiełbratowski, Maciej POL 0 1800 4.5 33.00 42.00 3 22.5
27 II Piotrowski, Daniel POL 1525 1800 4.5 31.50 39.00 4 27.0
28 II Nawrocki, Włodzimierz POL 0 1800 4.5 30.50 39.50 4 20.5
29 II Oszczyk, Michał POL 0 1800 4.5 30.50 39.00 3 20.5
30 V Goślinowski, Mateusz POL 0 1200 4.5 24.50 32.00 4 17.5
31 I Luckian, Mario GER 1851 1851 4.0 33.50 42.50 3 24.5
32 II Gregorz, Jan POL 1399 1800 4.0 33.50 41.00 3 21.5
33 k Maryczykanicz, Lubomir POL 0 2200 4.0 33.00 43.00 4 20.0
34 II Żądkowski, Zbigniew POL 1620 1800 4.0 30.50 38.00 4 22.0
35 II+ Chyży, Jakub POL 1568 1900 4.0 30.00 37.50 4 24.0
36 II Jemanowicz, Maciej POL 0 1800 4.0 27.00 35.00 3 16.0
37 II Kowalczyk, Michał POL 0 1800 3.5 30.00 38.00 3 18.5
38 Otto, Martin GER 0 1816 3.5 29.00 36.00 3 18.5
39 Schmekel, Matthias GER 0 1517 3.5 26.50 35.00 2 14.0
40 III Kos, Piotr POL 1091 1600 3.5 26.00 34.00 3 15.0
41 II Kruszewska, Justyna POL 1359 1600 3.5 19.00 27.00 2 9.0
42 II Raczyński, Marcin POL 0 1800 3.0 26.50 33.00 3 15.0
43 II Andrzejczak, Mariusz POL 0 1800 3.0 25.00 32.50 2 12.0
44 Orzeszek, Damian POL 0 1000 3.0 23.50 30.50 2 11.0
45 Rinkau, Bernhard GER 0 1000 3.0 23.50 29.50 1 12.5
46 Schulze, Maria GER 0 1000 2.5 23.00 29.00 1 10.5
47 Wolny, Adrian POL 0 1000 2.0 26.50 34.00 1 9.0
48 Wunsch, Eugen GER 0 1000 2.0 25.50 33.00 1 14.0
49 Poszepczyński, Kamil POL 0 1600 2.0 20.50 27.00 1 11.0

 

VIII Gryfino-Open Junior

M-ce Nazwisko Imię Fed. Pkt.
1 II Popadowski, Wojciech POL 1306 1800 8.0 44.00 56.50 7 42.0
2 IV Byczak, Filip POL 0 1400 7.5 42.50 54.50 7 36.5
3 III Raczyński, Wiktor POL 0 1600 7.0 44.50 57.50 6 40.0
4 IV Krech, Szymon POL 0 1400 7.0 38.00 50.00 7 36.0
5 II Foryś, Tomasz POL 0 1800 6.5 42.50 55.00 6 38.0
6 Wolfgramm, Theo GER 0 1138 6.5 39.50 51.50 6 35.0
7 II Zieniuk, Kacper POL 1442 1800 6.5 37.50 48.50 6 33.0
8 IV Wolny, Maksymilian POL 0 1400 6.0 40.50 52.50 6 33.0
9 IV Sokołowski, Bartosz POL 0 1400 6.0 36.00 47.00 6 35.0
10 IV Musin, Oliwia POL 0 1250 6.0 36.00 45.50 6 30.0
11 IV Hamkało, Paweł POL 0 1400 6.0 33.50 42.50 6 27.0
12 Muller, Heinrich GER 0 1000 6.0 33.00 43.00 5 26.5
13 III Przybyłowicz, Justyna POL 0 1400 6.0 32.00 42.50 6 28.0
14 IV Żądkowski, Maciej POL 0 1400 5.5 38.50 50.00 5 29.5
15 IV Dejewska, Kinga POL 0 1250 5.5 36.00 46.00 5 27.5
16 IV Jastrzębski, Natan POL 0 1400 5.5 31.50 38.50 5 23.5
17 IV Nycz, Kamil POL 0 1400 5.0 38.00 48.50 5 31.0
18 IV Pułka, Gaweł POL 0 1400 5.0 36.00 46.00 5 31.0
19 IV Hajdaś, Adam POL 0 1400 5.0 35.50 45.00 5 26.0
20 Wolfgramm, Egon GER 0 1130 5.0 35.00 43.00 5 27.0
21 V Nędzarek, Bartosz POL 0 1200 5.0 34.50 45.00 5 25.0
22 IV Załóg, Aleksandra POL 0 1250 5.0 33.50 43.00 5 27.0
23 IV Olias, Karol POL 0 1400 5.0 32.50 43.50 4 25.0
24 V Jankowski, Dawid POL 0 1200 5.0 32.50 42.00 5 25.0
25 Muller, Frey GER 0 1000 5.0 31.50 40.50 5 20.0
26 IV Szpura, Bartosz POL 0 1400 5.0 30.50 39.00 5 23.0
27 IV Wolny, Zuzanna POL 0 1250 5.0 30.50 37.00 5 24.0
28 V Nowaliński, Michał POL 0 1200 5.0 30.00 38.50 5 23.0
29 Muller, Friedrich GER 0 1000 5.0 30.00 38.00 5 18.0
30 V Turek, Mikołaj POL 0 1200 5.0 28.00 37.50 5 18.0
31 IV Paździor, Adrian POL 0 1400 4.5 30.00 37.00 4 23.5
32 IV Tarczyńska, Nel POL 0 1250 4.0 36.00 45.50 3 25.0
33 Benkmann, Jakob GER 0 1000 4.0 34.50 45.00 3 22.0
34 V Kuryło, Martyna POL 0 1100 4.0 32.50 41.00 4 21.0
35 V Wieligórka, Szymon POL 0 1200 4.0 32.00 41.50 4 19.0
36 Jazukiewicz, Gabiel POL 0 1000 4.0 31.50 40.00 4 17.0
37 V Kazała, Jakub POL 0 1200 4.0 31.00 39.50 4 24.0
38 IV Mróz, Nikodem POL 0 1400 4.0 30.50 38.50 4 21.0
39 Piątek, Alan POL 0 1000 4.0 30.50 37.00 4 22.0
40 Stochła, Bartosz POL 0 1000 4.0 29.50 36.50 3 22.0
41 IV Strawa, Jakub POL 0 1400 4.0 29.00 38.00 4 20.0
42 Otrosenko, Robert GER 0 1000 4.0 29.00 36.50 3 18.0
43 Iskra, Michał POL 0 1000 4.0 28.00 35.50 4 16.0
44 V Musin, Paweł POL 0 1200 4.0 27.50 36.00 4 18.0
45 Rosler Dean, Leon GER 0 1000 4.0 24.50 31.00 4 15.0
46 Subocz, Gabriel POL 0 1000 3.5 27.50 34.50 3 19.0
47 Jędraszczyk, Kajetan POL 0 1000 3.0 32.00 38.50 3 15.0
48 Wąsik, Michał POL 0 1000 3.0 30.50 38.50 2 21.0
49 Jędraszczyk, Hubert POL 0 1000 3.0 30.00 39.00 3 16.0
50 Pyrek, Marcel POL 0 1000 3.0 26.50 34.00 3 16.0
51 Pułka, Mieszko POL 0 1000 3.0 24.50 30.50 2 13.0
52 Kożan, Kacper POL 0 1000 3.0 24.00 30.50 2 10.0
53 V Dąbrowski, Norbert POL 0 1200 3.0 22.50 29.50 3 16.0
54 V Mróz, Dominik POL 0 1200 3.0 22.00 29.00 3 16.0
55 Garbacewicz, Grzegorz POL 0 1000 3.0 19.50 25.00 2 8.0
56 Kucharczyk, Aleksandra POL 0 1000 2.5 22.50 29.00 1 10.0
57 Otrosenko, Johannes GER 0 1000 2.0 24.00 32.00 2 11.0
58 Cheba, Julia POL 0 1000 2.0 18.50 23.00 1 7.0
59 Jastrzębska, Estera POL 0 1000 1.0 23.50 30.50 0 5.0

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim

za udział w turniejach !!!

 

Gryfino-OPEN 2015 Organizacja turnieju

Komunikat !!!

Proszę o pomoc…

W organizacji turnieju:

30 kwietnia – Czwartek:

Godz. 15.30

GDK „Pałacyk pod Lwami”

/załadunek krzeseł, stołów, nagłośnienia itd./

Godz. 15.45

SP-1 ul. Łużycka 22

/załadunek ławek ok 50 szt./

 

Godz. 16.30

C.W. „Laguna”

/Dekoracja sali, ustawianie stołów do gry, banery, kawiarenka szachowa itd./

 

01 maja – Piątek:

Godz. 8.00

C.W. „Laguna”

* Przyjmowanie ciasta i wypieków

* Organizacja sali i biura turnieju

* Szachy plenerowe,

* Organizacja dyżurów


Godz. 8.30

ZAPISY DO TURNIEJU


ok Godz. 10.30

POCZĄTEK TURNIEJU

 


Gryfino-OPEN 2015 KOMUNIKAT

DNI GRYFINA 2015

Otwarte Międzynarodowe Turnieje Szachowe

XVII GRYFINO-OPEN 2015”

VIII Gryfino-Open Junior 2015”

Z Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Pana Mieczysława Sawaryna

 

KOMUNIKAT

 

1. ORGANIZATORZY

  • Uczniowski Klub Sportowy „Biały Pion” 74-100 Gryfino PO box 10

Kontakt: Krzysztof Rudnicki 509 820 510 e-mail: gdk.lwy@wp.pl

  • Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie

  • PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. O/Dolna Odra

  • Centrum Wodne „Laguna”

  • Gryfiński Dom Kultury

2. TERMIN I MIEJSCE

1 maja 2015r. godz. 10.00 Centrum Wodne „Laguna” Gryfino ul. Wodnika 1

3. SYSTEM GIER – ZGŁOSZENIA

Turnieje indywidualne rozgrywane niezależnie,systemem szwajcarskim 9-rund; P-15’

* Zgłoszenia www.chessarbiter.com

* W dniu zawodów po godz.9.30 – dopłata 5zł

  1. – „OPEN” – otwarty bez ograniczeń wiekowych

Zgłoszenia online: www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_2125/

  1. OPEN Junior” – do lat 15 (najstarszy rocznik 2000)

Zgłoszenia online: www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_2126/

* W zawodach obowiązują przepisy FIDE

4. UCZESTNICY

Wszyscy amatorzy gry w szachy, bez względu na umiejętności, posiadaną kategorię szachową i przynależność klubową – po opłaceniu wpisowego do turnieju

5. WPISOWE (w całości przeznaczone na fundusz nagród i część organizacyjną turniejów)

Wysokość opłaty wpisowej wynosi: Dorośli 20,00, Juniorzy, emeryci 15,00

Członkowie UKS”Biały Pion”(składki 2015) – zwolnieni z wpisowego

6. NAGRODY

*PUCHARY Burmistrza Gryfina

„OPEN” Finansowe

*Im-750zł; IIm-500zł; IIIm-300zł; IVm-200zł; Vm-150zł; VIm-100zł

*Nagrody specjalne (Senior, Junior do lat 18; Kobieta, Zaw. z Gryfina; Zagraniczny)

*Dyplomy, pamiątki szachowe.

„OPEN Junior→PUCHARY Burmistrza Gryfina oraz nagrody rzeczowe

  • Uczniowie PP; SP; Gimnazjim (do lat 15)

  • Zawodnicy zagraniczni (do lat 15)

  • Dyplomy, medale, pamiątki szachowe, słodycze

7. UWAGI OGANIZACYJNE

Prosimy o przywiezienie ze sobą zegarów szachowych

Na miejscu bufet, bar w CW Laguna oraz Kawiarenka „Biały Pion” na miejscu!

C.W”Laguna” czynne 7.00 – 22.00

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora

 

 

Zapraszamy do Gryfina

Gryfino-OPEN 2015 KOMUNIKAT

 

DNI GRYFINA 2015

Otwarte Międzynarodowe Turnieje Szachowe

XVII GRYFINO-OPEN 2015”

VIII Gryfino-Open Junior 2015”

Z Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Pana Mieczysława Sawaryna

 

KOMUNIKAT

 

1. ORGANIZATORZY

  • Uczniowski Klub Sportowy „Biały Pion” 74-100 Gryfino PO box 10

Kontakt: Krzysztof Rudnicki 509 820 510 e-mail: gdk.lwy@wp.pl

  • Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie

  • PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. O/Dolna Odra

  • Centrum Wodne „Laguna”

  • Gryfiński Dom Kultury

2. TERMIN I MIEJSCE

1 maja 2015r. godz. 10.00 Centrum Wodne „Laguna” Gryfino ul. Wodnika 1

3. SYSTEM GIER – ZGŁOSZENIA

Turnieje indywidualne rozgrywane niezależnie,systemem szwajcarskim 9-rund; P-15’

* Zgłoszenia www.chessarbiter.com

* W dniu zawodów po godz.9.30 – dopłata 5zł

  1. – „OPEN” – otwarty bez ograniczeń wiekowych

Zgłoszenia online: www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_2125/

  1. OPEN Junior” – do lat 15 (najstarszy rocznik 2000)

Zgłoszenia online: www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_2126/

* W zawodach obowiązują przepisy FIDE

4. UCZESTNICY

Wszyscy amatorzy gry w szachy, bez względu na umiejętności, posiadaną kategorię szachową i przynależność klubową – po opłaceniu wpisowego do turnieju

5. WPISOWE (w całości przeznaczone na fundusz nagród i część organizacyjną turniejów)

Wysokość opłaty wpisowej wynosi: Dorośli 20,00, Juniorzy, emeryci 15,00

Członkowie UKS”Biały Pion”(składki 2015) – zwolnieni z wpisowego

6. NAGRODY

*PUCHARY Burmistrza Gryfina

„OPEN” Finansowe

*Im-750zł; IIm-500zł; IIIm-300zł; IVm-200zł; Vm-150zł; VIm-100zł

*Nagrody specjalne (Senior, Junior do lat 18; Kobieta, Zaw. z Gryfina; Zagraniczny)

*Dyplomy, pamiątki szachowe.

„OPEN Junior→PUCHARY Burmistrza Gryfina oraz nagrody rzeczowe

  • Uczniowie PP; SP; Gimnazjim (do lat 15)

  • Zawodnicy zagraniczni (do lat 15)

  • Dyplomy, medale, pamiątki szachowe, słodycze

7. UWAGI OGANIZACYJNE

Prosimy o przywiezienie ze sobą zegarów szachowych

Na miejscu bufet, bar w CW Laguna oraz Kawiarenka „Biały Pion” na miejscu!

C.W”Laguna” czynne 7.00 – 22.00

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora

 

 

Zapraszamy do Gryfina

GRYFINO-OPEN 2014 WYNIKI

 

Mistrz z Białorusi i „Nasza” Justyna!

– zwycięzcami szachowego

„Gryfino-Open 2014′

Zwycięstwami Nikolaia Aliavdina z Białorusi w turnieju OPEN oraz gryfinianki Justyny Kruszewskiej w OPEN Junior, zakończyły się szachowe zawody w tegorocznym święcie miłośników „Królewskiej Gry” w Gryfinie.

Ponad 100 zawodników z Polski, Niemiec i Białorusi, uczestniczyło w rozegranych 01.05 w C.W Laguna, Międzynarodowych Turniejach Szachowych „XVI Gryfino-Open 2014” oraz „VII Gryfino-Open Junior 2014”. Wśród startujących gości, reprezentanci min. Szczecina, Stargardu, Świnoujścia, Barlinka, Dębna i Myśliborza oraz Torgelow, Angermunde, Eberswalde, Lieckermumde, Bremerhaven, Schwedt i Wilna. W turnieju „Open”, szachiści z międzynarodowymi tytułami i wysokimi rankingami FIDE oraz finaliści mistrzostw Polski i Niemiec w kategorii”junior”. Frekwencja dopisała także wśród reprezentantów naszego miasta. W obu turniejach wystąpiło 28 gryfinian – w tym aż 23 z UKS Biały Pion. Rozegrano dziewięć, bardzo zaciętych i pasjonujących rund. Szachiści starsi, zapewne z racji doświadczenia, grali często „do ostatnich sekund”. Co ciekawe, sporo takich partii można było zaobserwować również w pojedynkach juniorów a wielu z nich zaliczyło swoją pierwszą „międzynarodową grę”, zupełnie nie czując respektu przed rywalami.

„Gryfino-Open” to piękna i efektowna gra międzynarodowego mistrza z Białorusi – IM Nikolaia Aliavdina. Wynik 8,0pkt przy dwóch remisach, świadczy, że nikt z rywali nie zdołał zagrozić jego zwycięstwu. W czołówce turnieju znaleźli się także: mistrz FIDE Robert Kula II m. i Tomasz Majewski III m. /obaj po 7,0pkt./oraz Bartosz Pułka, Andrzej Maniocha i Krzysztof Buczak /wszyscy po 6,5pkt./

Nagrody specjalne „Gryfino-Open 2014” odebrali:

* Bernhard Rinkau ze Schwedt – 83-letni! najstarszy uczestnik zawodów

* Maximilian, Paul Maetzkow z Eberswalde – tegoroczny srebrny medalista juniorowskich mistrzostw Niemiec! – dla najwyżej sklasyfikowanego zawodnika zagranicznego,

* Łukasz Lanica ze Szczecina – najlepszy junior do lat 18

* Rafał Dogoda – najlepszy gryfinianin

* Dominika Walukiewicz ze Stargardu Szczecińskiego – najlepsza kobieta turnieju

Wielką niespodziankę w turnieju „Gryfino-Open Junior” sprawiła wszystkim Justyna Kruszewska z UKS Biały Pion. Przez całe zawody bardzo dzielnie i niesamowicie skutecznie walczyła z całą plejadą świetnych juniorów szczecińskich i nie tylko. Dość powiedzieć – nie przegrała /wzorem mistrza Aliavdina/ żadnej partii i zasłużenie, wygrała turniej!!!

W czołówce zawodów znaleźli się:

1 .Justyna Kruszewska 7,5pkt. UKS Biały Pion Gryfino

2. Kacper Kwaśniak 7,5pkt. K.Sz. Pod Wieżą Szczecin

3. Raczyński Wiktor 7,5pkt, LKS Mechanik Stargard Szczeciński

4. Stolarski Adam 7,0pkt. K.Sz Gryf Szczecin

5. Dąbrowski Damian 7,0pkt. K.Sz. Pod Wieżą Szczecin

Świetnie radzili sobie także inni gryfinianie. Szymon Krech, Karol Olias /obaj po 6,0pkt./ Piotr Kos, Nel Tarczyńska /oboje po 5,5pkt./ oraz Kornel Howil, Konrad Sokołowski, Bartosz Nędzarek, Oliwia Kurlej, Bartek Szpura, Mikołaj Turek /wszyscy po 5,0pkt./.

Puchary i nagrody wręczał p. Janusz Korżak zastępca Burmistrza Gryfina – dziękujemy!

Dziękujemy również wszystkim sponsorom i współorganizatorom:

* UMiG w Gryfinie

* Gryfiński Dom Kultury

* PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna

* FLIEGEL TEKSTILSERVICE

* ALBATROS

* C.W”LAGUNA”

* Bank PEKAO o/Gryfino

* MOZ NSZZ „Solidarność” PGE Dolna Odra

* SILVER Trofea Sportowe p. J.Warchoł

* Bank Spółdzielczy Gryfino

* Sklep „Z PLUSEM” Gryfino p. A.Wielińska

* Ochotnicza Straż Pożarna Radziszewo

* Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gryfinie

* Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gryfinie

 

Szczególnie serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych rodziców młodych szachistów UKS Biały Pion. Wszystko udało się dzięki wspólnej pracy! Dziękujemy za pomoc, za ciasta i przede wszystkim za to że poświęciliście swój wolny czas!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie podziękowania…

Dla organizatorów i sponsorów,

zawodników i wszystkich gości

za wspaniałą, szachową atmosferę,

za Wasz udział i miłe słowa,

za pięknie spędzony czas…


Do zobaczenia !

 

Organizacja i Sponsoring

DZIĘKUJEMY !!!!!

* UKS Biały Pion

* UMiG w Gryfinie

* Gryfiński Dom Kultury

* PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna

* FLIEGEL TEKSTILSERVICE

* ALBATROS

* C.W”LAGUNA”

* Bank PEKAO o/Gryfino

* MOZ NSZZ „Solidarność” PGE Dolna Odra

* SILVER Trofea Sportowe p. J.Warchoł

* Bank Spółdzielczy Gryfino

* Sklep „Z PLUSEM” Gryfino p. A.Wielińska

* Ochotnicza Straż Pożarna Radziszewo

* Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gryfinie

* Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gryfinie


Dziękujemy bardzo – za użyczenie sprzętu szachowego:

* p. B. Pułce – GRYF Szczecin

* p. N. Aliawdinowi – HETMAN Myślibórz

* p. C.Walukiewiczowi – MECHANIK Stargard

WYNIKI KOŃCOWE

Turniej Szachowy

„Gryfino-Open 2014”

Wyniki – runda 9


Tyt. Nazwisko Imię Fed. Elo Rank.
1 IM Aliavdin, Nikolai BLR 2357 2357 8.0 40.00 51.50 7
2 FM Kula, Robert POL 2319 2319 7.0 41.50 53.00 6
3 I Majewski, Tomek POL 0 2000 7.0 38.50 49.50 7
4 I Pułka, Bartosz POL 2047 2047 6.5 40.00 50.50 6
5 k Maniocha, Andrzej POL 0 2200 6.5 39.50 50.00 5
6 k Buczak, Krzysztof POL 2130 2200 6.5 38.00 49.00 6
7 k Maj, Andrzej POL 0 2200 6.0 38.00 46.50 6
8 II Gregorz, Jan POL 1465 1800 6.0 32.50 42.50 6
9 k Szyszylo, Rafal POL 2221 2221 5.5 40.50 53.00 5
10 I Pawlicz, Adam POL 2027 2027 5.5 36.50 46.50 5
11 II+ Matul, Sebastian POL 0 1800 5.5 36.00 47.00 4
12 I Lanica, Łukasz POL 1688 2000 5.5 33.50 42.50 5
13 Tymrakiewicz, Jan POL 0 1000 5.5 33.00 43.00 5
14 II+ Niciński, Piotr POL 1889 1889 5.0 38.00 49.00 5
15 k Czuchnicki, Jan POL 1951 2200 5.0 37.00 47.50 4
16 k Jaworski, Maciej POL 2196 2196 5.0 36.50 47.00 4
17 I Czuchnicki, Adam POL 2086 2000 5.0 33.50 44.00 5
18 I Stecyk, Józef POL 1753 2000 5.0 33.00 43.00 5
19 Maetzkow, Maximilian Paul GER 1816 1000 5.0 32.50 44.00 4
20 Luckian, Mario GER 1791 1000 5.0 29.00 38.00 4
21 I Dogoda, Rafał POL 1895 1895 4.5 33.00 44.00 4
22 II Walukiewicz, Cezary POL 1870 1870 4.5 31.50 40.00 4
23 II Schattauer, Volker GER 0 1800 4.5 31.00 39.50 4
24 II Andrzejczak, Mariusz POL 0 1800 4.5 30.00 39.00 4
25 I Maryczkanicz, Lubomir POL 0 2000 4.5 29.00 40.00 4
26 V Kowal, Andrzej POL 0 1200 4.5 28.00 36.00 4
27 Zoll, Detlef GER 0 1000 4.5 27.00 35.00 1
28 II Bundyra, Zbigniew POL 0 1800 4.5 26.00 33.50 4
29 II Gniazdowski, Marian POL 0 1800 4.0 31.00 40.00 4
30 III Kogutowski, Marek POL 0 1600 4.0 31.00 40.00 3
31 III Henke, Andreas GER 0 1600 4.0 27.50 35.00 3
32 III Block, Daniel GER 0 1600 4.0 26.00 32.50 3
33 II Odwrot, Stanisław POL 0 1800 4.0 24.00 31.00 4
34 IV Bolnow, Alex GER 0 1400 3.5 31.00 40.00 3
35 II Mielnik, Stanisław POL 0 1800 3.5 31.00 37.50 3
36 Rinkau, Bernhard GER 1503 1000 3.5 30.50 41.00 2
37 II Kuźmiński, Jerzy POL 0 1800 3.5 29.50 37.00 3
38 II Ziemba, Teofil POL 0 1800 3.5 28.00 38.00 0
39 II Raczyński, Marcin POL 0 1800 3.5 27.50 35.00 2
40 II Walukiewicz, Dominika POL 0 1600 3.5 27.50 32.50 2
41 Daum, Jakob GER 1532 1000 3.5 26.00 34.50 2
42 III Fucks, Herbert GER 0 1600 3.5 24.00 29.00 2
43 II Piotrowski, Daniel POL 1537 1800 3.0 27.00 34.50 2
44 Wunsch, Eugeniusz GER 0 1000 3.0 24.50 31.50 2
45 IV Magdziarz, Robert POL 0 1400 3.0 24.00 30.00 1
46 III Poszepczyński, Kamil POL 0 1600 2.5 24.00 31.50 0
47 Wolny, Adrian POL 0 1000 1.0 22.50 29.00 0

WYNIKI KOŃCOWE

Turniej Szachowy

„Gryfino-Open Junior 2014”

Wyniki – runda 9


M-ce Nazwisko Imię Fed. Rank. Pkt.
1 II Kruszewska, Justyna POL 1600 7.5 44.50 55.00 6 40.0
2 II Kwaśniak, Kacper POL 1800 7.5 44.00 54.50 7 42.5
3 III Raczyński, Wiktor POL 1600 7.5 40.00 52.50 7 37.5
4 II Stolarski, Adam POL 1800 7.0 42.00 53.50 7 38.0
5 II+ Dąbrowski, Damian POL 1800 7.0 40.50 52.50 7 34.0
6 II Żukowska, Aleksandra POL 1600 6.5 38.00 49.00 6 35.0
7 III Pawłowicz, Jan POL 1600 6.0 43.50 55.00 5 34.5
8 III Kaup, Grzegorz POL 1600 6.0 41.50 52.00 6 35.0
9 II Abratański, Wojciech POL 1800 6.0 41.50 52.00 5 33.5
10 IV Chyliński, Dominik POL 1400 6.0 37.50 48.00 6 31.0
11 IV Bress, Aaron GER 1400 6.0 37.00 47.50 6 31.0
12 IV Krech, Szymon POL 1400 6.0 35.00 45.00 5 29.5
13 IV Luchowski, Michał POL 1400 6.0 35.00 44.00 6 31.0
14 Olias, Karol POL 1000 6.0 34.00 42.50 6 30.0
15 III Kos, Piotr POL 1600 5.5 36.00 44.00 5 29.5
16 Muller, Heinrich GER 1000 5.5 34.00 43.50 5 25.0
17 Tarczyńska, Nel POL 1000 5.5 30.00 36.50 5 24.5
18 IV Howil, Kornel POL 1400 5.0 38.50 49.50 5 29.0
19 IV Czupowski, Oskar POL 1400 5.0 37.50 48.50 5 29.0
20 III Urban, Szymon POL 1600 5.0 36.50 46.50 5 31.0
21 V Sokołowski, Konrad POL 1200 5.0 36.00 46.00 5 26.0
22 V Nędzarek, Bartosz POL 1200 5.0 34.50 45.00 5 25.0
23 IV Pułka, Gaweł POL 1400 5.0 34.50 44.50 5 26.0
24 Benkman, Jakob GER 1000 5.0 33.00 42.50 5 25.0
25 IV Kurlej, Oliwia POL 1250 5.0 32.00 42.00 4 23.5
26 V Hamkało, Paweł POL 1200 5.0 31.50 41.50 5 25.0
27 IV Szpura, Bartosz POL 1400 5.0 30.50 41.00 5 23.0
28 Ozga, Kacper POL 1000 5.0 29.00 37.00 5 20.0
29 Turek, Mikołaj POL 1000 5.0 29.00 37.00 4 23.5
30 Wolny, Maksymilian POL 1000 5.0 23.50 28.00 5 17.0
31 IV Paździor, Adrian POL 1400 4.5 35.00 45.50 4 27.0
32 Wolny, Zuzanna POL 1000 4.5 30.50 39.50 4 23.0
33 Hajdaś, Adam POL 1000 4.5 29.50 39.00 3 21.5
34 Ganschiwietz, Max GER 1000 4.0 34.50 43.50 4 25.0
35 Muller, Friedrich GER 1000 4.0 33.00 42.00 4 19.0
36 Bress, Amy GER 1000 4.0 32.00 40.50 4 22.0
37 Nowaliński, Michał POL 1000 4.0 31.00 39.50 4 18.0
38 Muller, Freya GER 1000 4.0 31.00 39.00 4 20.0
39 Roseler, Dean GER 1000 4.0 30.00 38.50 4 21.0
40 Mróz, Nikodem POL 1000 4.0 29.50 36.00 3 16.0
41 Wieligórka, Szymon POL 1000 4.0 28.00 34.00 3 21.5
42 Otrosenko, Robert GER 1000 4.0 26.00 32.50 4 19.0
43 Jazukiewicz, Gabriel POL 1000 4.0 25.50 34.50 4 15.0
44 Strawa, Jakub POL 1000 4.0 25.00 30.50 4 15.0
45 Żukowski, Mateusz POL 1000 3.5 29.00 37.50 2 20.0
46 V Dąbrowski, Norbert POL 1200 3.5 28.00 37.50 3 16.5
47 Roseler, Dave GER 1000 3.5 25.00 32.50 3 14.5
48 Kuryło, Martyna POL 1000 3.5 24.50 33.00 3 14.5
49 Jankowski, Dawid POL 1000 3.0 30.50 41.00 2 18.0
50 Kurlej, Dorian POL 1000 3.0 29.50 40.00 2 15.5
51 Narodzonek, Kacper POL 1000 3.0 27.50 34.00 3 12.0
52 Otrosenko, Kristina GER 1000 3.0 26.50 34.00 3 14.0
53 Schober, Maria GER 1000 3.0 26.00 33.00 2 15.0
54 Janik, Adam POL 1000 3.0 26.00 32.50 3 12.0
55 Łukomski, Filip POL 1000 3.0 25.00 31.50 3 11.0
56 Otrosenko, Igor GER 1000 3.0 25.00 31.50 2 12.0
57 Rickmann, Paul GER 1000 3.0 22.50 29.00 3 15.0
58 Dejewska, Kinga POL 1000 2.5 30.50 38.50 2 17.0
59 Gornig, Lilli GER 1000 2.5 19.50 26.00 2 6.5
60 Wąsik, Michał POL 1000 2.0 25.00 31.00 2 9.0
61 Marquart, Leon Frank GER 1000 0.5 25.00 31.00 0 2.5
62 IV Sokołowski, Bartosz POL 1400 0.5 22.50 27.00 0 2.5

 



Edycja XVI /1999-2014/

Szachowe Grand Prix

GRYFINA 2014

Turniej – 5 (7-rund P’15)

26.04.2014 g.10.00

GDK „Pałacyk pod Lwami”

Wyniki:

1 II Kruszewska, Justyna 1600 7.0 21.00 30.50 7 28.0
2 IV Krech, Szymon 1400 6.0 22.00 31.00 6 25.0
3 Wieligórka, Szymon 1000 5.0 19.50 26.00 4 19.0
4 Hajdaś, Olgierd 1000 5.0 19.00 25.50 5 19.0
5 IV Kurlej, Oliwia 1250 4.5 22.00 31.00 4 20.5
6 IV Duda, Miłosz 1400 4.5 20.50 30.50 4 21.5
7 IV Paździor, Adrian 1400 4.5 18.50 28.00 4 19.5
8 Olias, Karol 1000 4.0 21.50 31.50 4 18.0
9 IV Kruszewska, Ewelina 1250 4.0 19.50 28.50 3 17.0
10 Tarczyńska, Nel 1000 4.0 19.50 27.00 4 15.0
11 V Nędzarek, Bartosz 1200 4.0 18.00 24.50 4 14.0
12 Jazukiewicz, Gabriel 1000 4.0 17.50 26.00 4 12.0
13 V Sokołowski, Konrad 1200 4.0 17.00 25.50 3 16.5
14 Jankowski, Dawid 1000 4.0 15.50 20.00 4 14.0
15 V Krech, Jan 1200 3.5 22.00 30.50 3 18.5
16 Turek, Mikołaj 1000 3.5 21.00 28.50 3 18.0
17 Łukomski, Filip 1000 3.5 16.00 21.50 2 10.5
18 IV Szpura, Bartosz 1400 3.0 17.50 24.50 3 14.0
19 Dejewska, Kinga 1000 3.0 17.50 23.50 3 13.0
20 Korsak, Dawid 1000 3.0 17.00 22.00 3 13.0
21 Mróz, Nikodem 1000 3.0 15.00 21.00 3 10.0
22 Kuryło, Martyna 1000 3.0 14.50 19.00 3 11.0
23 Janik, Adam 1000 2.5 15.50 21.50 2 10.0
24 Kupińska, Julia 1000 2.5 14.50 22.00 1 8.5
25 Kurlej, Dorian 1000 2.5 14.50 20.50 2 10.0
26 Sołtys, Marcelina 1000 2.5 10.50 14.00 1 7.5
27 Nowaliński, Michał 1000 2.0 15.00 19.50 1 5.0
28 Ossoliński, Łukasz 1000 2.0 12.50 18.00 1 6.0
29 Sztylke, Wojciech 1000 1.0 13.50 19.00 0 6.0

GRAND PRIX GRYFINA W SZACHACH

EDYCJA XVI – 2014

Klasyfikacja Generalna po 5 turniejach:

 

  1. Kruszewska Justyna 21,0p+12,0MPJ.Gim1/99

  2. Krech Szymon 27,5p. Gim1/00

  3. Duda Miłosz 25,0p. SP-2/01

  4. Hajdaś Olgierd 23,5p. SP-1/01

  5. Krech Jan 22,0p. Gim1/98

  6. Sokołowski Konrad 20,5p.SP-2/01

  7. Olias Karol 20,0p. SP-2/05

  8. Kurlej Oliwia 19,5p. SP-2/01

  9. Hajdaś Adam 18,5p. SP-1/04

  10. Turek Mikołaj 18,0p. SP-2/04

  11. Tarczyńska Nel 18,0p. SP-1/04

  12. Jankowski Dawid 18,0p. SP-2/05

  13. Jazukiewicz Gabriel 18,0p.SP-2/03

  14. Nędzarek Bartosz 17,5p. SP-3/03

  15. Kruszewska Ewelina 17,5p.US/94

  16. Mróz Nikodem 17,0p. SP-2/04

  17. Paździor Adrian 17,0p. SP-2/05

  18. Howil Kornel 16,5p. SP-2/01

  19. Szpura Bartosz 16,5p. SP-2/05

  20. Wieligórka Szymon 15,5p.SP-2/03

  21. Nowaliński Michał 14,0p. SP-2/05

  22. Dejewska Kinga 14,0p. SP-2/04

  23. Kurlej Dorian 14,0p. SP-2/04

  24. Kuryło Martyna 13,0p. SP-2/05

  25. Golis Adam 12,0p. Gim1/98

  26. Janik Adam 11,5p. SP-1/05

  27. Stołecka  Greta 10,5p.MPJ Gim-1/99

  28. Ossoliński Łukasz 10,5p. SP-2/04

  29. Łukomski Filip 6,5p. SP-1/05

  30. Korsak Dawid 6,0p. SP-2/03

  31. Kupińska Julia 5,5p. SP-2/04

  32. Nowak Wiktoria 5,0p. SP-2/02

  33. Sztylke Wojciech 4,0p. P.P./07

  34. Norko Wiktor 3,0p. SP-2/03

  35. Sołtys Marcelina 2,5p SP-2/04

  36. Podfigórna Kalina 1,0p. SP-2/05

  37. Misiuna Dawid 1,0p. SP-2/03

  38. Pieczyńska Wiktoria 1,0p.SP-2/04

  39. Grabowska Martyna 0,5p.SP-3/0

Najlepsi w turnieju nr 5: J.Kruszewska; O.Kurlej; E.Kruszewska – dziewczęta
Sz.Krech;Sz.Wieligórka; O.Hajdaś – chłopcy oraz W.Sztylke – najmłodszy

GRYFINO-OPEN 2014 Komunikat.

760 LAT GRYFINA

Otwarte Międzynarodowe

Turnieje Szachowe

XVI GRYFINO-OPEN 2014”

VII Gryfino-Open Junior 2014”

Z Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Pana Henryka Piłata

 

KOMUNIKAT

 

1. ORGANIZATORZY

  • Uczniowski Klub Sportowy „Biały Pion” 74-100 Gryfino PO box 10

Krzysztof Rudnicki 509 820 510 e-mail: gdk.lwy@wp.pl

  • Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie

  • PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. O/Dolna Odra

  • Centrum Wodne „Laguna”

  • Gryfiński Dom Kultury

2. TERMIN I MIEJSCE

1 maja 2014r. godz. 10.00 Centrum Wodne „Laguna” Gryfino ul. Wodnika 1

3. SYSTEM GIER – ZGŁOSZENIA

Turnieje indywidualne rozgrywane niezależnie,systemem szwajcarskim 9-rund; P-15’

* Zgłoszenia www.chessarbiter.com

* W dniu zawodów po godz.9.30 – dopłata 5zł

  1. – „OPEN” – otwarty bez ograniczeń wiekowych

Zgłoszenia: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_1914/

  1. OPEN Junior” – do lat 15 (najstarszy rocznik 1999)

Zgłoszenia: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_1915/

* W zawodach obowiązują przepisy FIDE

4. UCZESTNICY

Wszyscy amatorzy gry w szachy, bez względu na umiejętności, posiadaną kategorię szachową i przynależność klubową – po opłaceniu wpisowego do turnieju

5. WPISOWE (w całości przeznaczone na fundusz nagród!)

Wysokość opłaty wpisowej wynosi: Dorośli 20,00, Uczniowie, emeryci 15,00

Członkowie UKS”Biały Pion”(składki 2014) – zwolnieni z wpisowego

6. NAGRODY

*PUCHARY Burmistrza Gryfina

„OPEN” Finansowe

*Im 700zł;/IIm 300zł;/ IIIm 200zł;/ IVm 150zł;/ Vm 100zł;/ VIm 50zł

*Specjalne (Senior, Kobieta, Zaw. z Gryfina)

*Dyplomy, pamiątki szachowe.

„OPEN JuniorRzeczowe w kategoriach:

  • Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum (Open +Gryfino)

  • Zawodnicy zagraniczni

Dyplomy, puchary, medale i pamiątki szachowe, słodycze

7. UWAGI OGANIZACYJNE

Prosimy o przywiezienie ze sobą szachów i zegarów

Na miejscu bufet, bar, kawiarenka BP

C.W”Laguna” czynne 7.00 – 22.00

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora

 

Zapraszamy do Gryfina

GRYFINO-OPEN 2014 Komunikat

760 LAT GRYFINA

Otwarte Międzynarodowe

Turnieje Szachowe

XVI GRYFINO-OPEN 2014”

VII Gryfino-Open Junior 2014”

Z Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Pana Henryka Piłata

 

KOMUNIKAT

 

1. ORGANIZATORZY

  • Uczniowski Klub Sportowy „Biały Pion” 74-100 Gryfino PO box 10

Krzysztof Rudnicki 509 820 510 e-mail: gdk.lwy@wp.pl

  • Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie

  • PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. O/Dolna Odra

  • Centrum Wodne „Laguna”

  • Gryfiński Dom Kultury

2. TERMIN I MIEJSCE

1 maja 2014r. godz. 10.00 Centrum Wodne „Laguna” Gryfino ul. Wodnika 1

3. SYSTEM GIER – ZGŁOSZENIA

Turnieje indywidualne rozgrywane niezależnie,

systemem szwajcarskim 9-rund; P-15’

* Zgłoszenia www.chessarbiter.com

* W dniu zawodów po godz.9.30 – dopłata 5zł

  1. OPEN „otwarty bez ograniczeń wiekowych

Zgłoszenia online: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_1914/

  1. OPEN Junior” – do lat 15 (najstarszy rocznik 1999)

Zgłoszenia online: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_1915/

* W zawodach obowiązują przepisy FIDE

4. UCZESTNICY

Wszyscy amatorzy gry w szachy, bez względu na umiejętności,

posiadaną kategorię szachową i przynależność klubową

– po opłaceniu wpisowego do turnieju

5. WPISOWE (w całości przeznaczone na fundusz nagród w turniejach!)

Wysokość opłaty wpisowej wynosi: Dorośli 20,00, Uczniowie, emeryci 15,00

Członkowie UKS”Biały Pion”(składki 2014) – zwolnieni z wpisowego /ciasto/

6. NAGRODY

*PUCHARY Burmistrza Gryfina

„OPEN” Finansowe

*Im 700zł;/IIm 300zł;/ IIIm 200zł;

/ IVm 150zł;/ Vm 100zł;/ VIm 50zł

*Specjalne (Senior, Kobieta, Zaw. z Gryfina)

*Dyplomy, pamiątki szachowe.

„OPEN JuniorRzeczowe w kategoriach:

  • Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum (Open +Gryfino)

  • Zawodnicy zagraniczni

Dyplomy, puchary, medale i pamiątki szachowe, słodycze

7. UWAGI OGANIZACYJNE

Prosimy o przywiezienie ze sobą szachów i zegarów

Na miejscu bufet, bar, kawiarenka BP

C.W”Laguna” czynne 7.00 – 22.00

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora

 

Zapraszamy do Gryfina


Gryfino-Open 2013 WYNIKI

Otwarte Międzynarodowe

Turnieje Szachowe

XV GRYFINO-OPEN 2013”

VI Gryfino-Open Junior 2013”

HONOROWY PATRONAT

* Burmistrza Gryfina p. Henryka Piłata

* Starosty Gryfińskiego p. Wojciecha Konarskiego

 

WYNIKI KOŃCOWE

XV M.T.Sz. GRYFINO-OPEN 2013

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_2357/

VI M.T.Sz. GRYFINO-OPEN JUNIOR 2013

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_2358/

 

Wspaniałe szachowe święto za nami. Jak co roku na początku maja, gryfińscy szachiści na sportowo uświetniają dni swojego miasta. W gościnnym C. W. „Laguna” odbył się tradycyjny, już po raz piętnasty! Otwarty Międzynarodowy Turniej Szachowy „Gryfino-Open 2013” w ramach tegorocznych Dni Gryfina.

Zawody rozegrano osobno dla dorosłych (Gryfino-Open) oraz juniorów do lat 15 (Gryfino Open-Junior). Do rozgrywek zgłosiło się ponad 130 zawodników, ukończyło 127. Wspomnieć w tym miejscu należy też, o dużym udziale kibiców (ponad 100!) oraz wielkim rodzinnym zainteresowaniu wśród opiekunów najmłodszych szachistów. Emocjonalny udział mam, ojców, dziadków widać było w każdej z 9 rozegranych rund.

Międzynarodową obsadę zawodów zapewnili goście z Niemiec (Schwedt, Torgelow, Angermunde, Eberswalde, Pasewalk) oraz Białorusi (Mińsk). Z Polski gościliśmy szachistów min. z Gorzowa, Poznania, Szczecina, Stargardu, Lipna, Stęszewa, Myśliborza, Polic, Barlinka itd.

Udział znakomitych zawodników w turnieju głównym, („Gryfino-Open”) sprawił, że pojedynki stały na bardzo wysokim poziomie. Wśród uczestników min., arcymistrz Kamil Dragun z Gorzowa, mistrz międzynarodowy Nikolai Aliawdin z Mińska czy mistrz FIDE Robert Kula ze Szczecina. O dobry poziom turnieju młodzieżowego zadbali tegoroczni finaliści mistrzostw Polski juniorów, Damian Dąbrowski, Aleksandra Żukowska (oboje ze Szczecina) czy Justyna Kruszewska z Gryfina. Rozegrano ponad pół tysiąca partii szachowych, nawiązano wiele szachowych i nie tylko znajomości…

Sukces organizacyjny, niewątpliwy, zwłaszcza że w zawodach dopisała również frekwencja miejscowych szachistów. W turnieju głównym zagrało 16 zawodników z Gryfina a w juniorowskim aż 26.

Turnieje, zakończyły się po blisko sześciogodzinnych zmaganiach:

GRYFINO-OPEN 2013

Wyniki Końcowe (9 rund P’15)

  1. GM Dragun Kamil 7,5p. (Gorzów Wlkp)

  2. IM Aliavdin Nikolai 7,5p. (Mińsk)

  3. Maj Andrzej 7,0p. (Szczecin)

  4. FM Kula Robert (Szczecin)

  5. Bajerlein Dawid 6,5p. (Poznań)

  6. Ispirjan Mikael 6,5p. (Torgelow)

  7. Korbal Arkadiusz 6,5p (Szczecin)

  8. Szyszyło Rafał 6,0p. (Police)

  9. Maniocha Andrzej 6,0 (Szczecin)

  10. Pułka Bartosz 6,0p. (Szczecin)

  11. Rudnicki Miłosz 5,5p. (Gryfino)

  12. Niciński Piotr 5,5p. (Barlinek)

  13. Lewandowski Dawid 5,5p. (Gryfino)

  14. Dogoda Rafał 5,5p. (Gryfino)

  15. Półtorzycki Dżemil 5,5p. (Szczecin)

  16. Stecyk Józef 5,5p. (Stargard)

  17. Lichtward Marcus 5,5p. (Eberswalde)

  18. Kuźmiński Jerzy 5,5p. (Szczecin)

  19. Kupsik Joanna 5,5p. (Stęszew)

  20. Matzlow Maximilian 5,0p. (Eberswalde)

      Zawody ukończyło 64 zawodników

       

Nagrody specjalne:

 

* Kazimierz Karchut (Szczecin) – Najstarszy zawodnik turnieju (89 lat!!!)

* Lichtwardt Markus (Eberswalde) – Najlepszy zawodnik zagraniczny

* Rudnicki Miłosz – Najlepszy zawodnik z Gryfina

* Kupsik Joanna  (Stęszew) – Najlepsza kobieta w turnieju

* Promiński Piotr  (Szczecin) – Najlepszy Junior do lat 18

* Ostrosenko Robert (Schwedt) i Nowaliński Michał (Gryfino) – Najmłodsi zawodnicy turnieju

 

GRYFINO-OPEN JUNIOR 2013

Wyniki Końcowe (9 rund P’15)

  1. Dabrowski Damian 9,0p. (Pod Wieżą Szczecin)

  2. Żukowska Aleksandra 7,5p. (Pod Wieżą Szczecin)

  3. Zieniuk Kacper 7,0p. (Gryf Szczecin)

  4. Kwaśniak Kacper 6,5p. (Pod Wieżą Szczecin)

  5. Gregorz Jan 6,5p. (Pałac Młodzieży Szczecin)

  6. Piotrowski Daniel 6,5p. (Pałac Młodzieży Szczecin)

  7. Abratański Wojciech 6,0p. (Hetman Myślibórz)

  8. Kruszewska Justyna 6,0p. (Biały Pion Gryfino)

  9. Stolarski Adam 6,0p. (Szczecin)

  10. Sołtys Karolina 6,0p. (Biały Pion Gryfino)

  11. Dębski Jan 6,0p. (Pałac. Młodzieży Szczecin)

  12. Kos Piotr 6,0p. (Biały Pion Gryfino)

  13. Traczyk Michał 5,5p. (Mechanik Stargard)

  14. Raczyński Wiktor 5,5p. (Mechanik Stargard)

  15. Bress Aaron 5,5p. (SAV Torgelow)

  16. Krech Szymon 5,5p. (Biały Pion Gryfino)

  17. Howil Kornel 5,5p. (Biały Pion Gryfino)

  18. Urban Szymon 5,0p. (Pod Wieżą Szczecin)

  19. Luchowski Michał 5,0p. (Hetman Myślibórz)

  20. Chyliński Dominik 5,0p. (Gryf Szczecin)

    Zawody ukończyło 63 zawodników


Miejsca pozostałych zawodników UKS Biały Pion:

  • Krech Jan 5,0p. (21m.)

  • Sokołowski Konrad 5,0p. (24m.)

  • Golis Adam 5,0p. (25m.)

  • Nycz Kamil 5,0p.(27m.)

  • Mróz Nikodem 5,0p. (28m.)

  • Hajdaś Olgierd 4,5p. (30m.)

  • Hajdaś Adam 4,5p. (31m.)

  • Duda Miłosz 4,5p. (32m.)

  • Nędzarek Bartosz 4,5p. (33m.)

  • Kurlej Oliwia 4,5p. (35m.)

  • Rynkiewicz Wiktoria 4,5p. (36m.)

  • Paździor Adrian 4,5p. (37m.)

  • Tarczyńska Nel 4,0p. (38m.)

  • Lebioda Dominik 4,0p. (39m.)

  • Turek Mikołaj 4,0p. (40m.)

  • Kowalczyk Tomek 3,5p (49m.)

  • Wieligórka Szymon 3,0p. (51m.)

  • Dejewska Kinga 3,0p. (52m.)

  • Kuryło Martyna 2,5p. (60m.)

  • Kurlej Dorian 2,0p. (62m.)

 

 

Składamy wielkie podziękowania wszystkim sponsorom i darczyńcom

oraz współorganizatorom naszych turniejów,

Jest nam bardzo miło że cały czas jesteście z nami…

Szachy, to wspaniała „Królewska Gra”. Uczą jak walczyć, jak iść na kompromis.

Jak się wycofać by potem ruszyć do ataku. Szachy uczą życia…”

DZIĘKUJEMY;

  • UMiG w Gryfinie p. Burmistrz Henryk Piłat

  • Starostwo Powiatowe p. Starosta Wojciech Konarski

  • Centrum Wodne „Laguna” p. Edyta Zart

  • Gryfiński Dom Kultury

  • Firma IDEE p. Bogdan Brzeziński

  • Albatros FLIEGEL p. Daniel Tarczyński

  • DURABLE sp. z o.o. p. Jarosław Tarczyński

  • MOZ NSZZ „Solidarność” PGE o/Dolna Odra

  • SILVER Trofea Sportowe p. Jarosław Warchoł

  • Sklep „Z PLUSEM” p. Arleta Wielińska

  • SP-2 Gryfino p. Elżbieta Wnuk

  • SP-1 Gryfino p. Jolanta Kroczak

 

Osobne, ale bardzo gorące i szczególne, podziękowania dla wszystkich zaangażowanych rodziców młodych szachistów UKS Biały Pion.

Za cały poświęcony czas,

za przepyszne ciasta,

oraz wszystkie piękne i pożyteczne chwile spędzone wspólnie

Dziękujemy, Dziękujemy, Dziękujemy.


 

=======================

Gryfino-Open2013
Gryfino-Open JUNIOR 2013
Gryfino-Open JUNIOR 2013
Gryfino-Open 2013. Na pierwszym planie Jakob Daum-Schwedt (z prawej)
Gryfino-Open 2013
Gryfino-Open 2013 Od lewej: Kamil Dragun (Gorzów), Andrzej Maj (Szczecin)
Nikolai Aliawdin (Mińsk) i Miłosz Rudnicki (Gryfino)
Najstarszy uczestnik turnieju: p.Kazimierz Karchut (Szczecin) – 89 lat!!!
Szachy plenerowe
Gryfino-Open 2013 Zwycięzcy:
GM Kamil Dragun (Gorzów) Im; IM Nikolai Aliawdin (Mińsk) IIm; Andzej Maj (Szczecin)IIIm;
FM Robert Kula (Szczecin) IVm; Bajerlein Dawid (Poznań) Vm; Ispirjan Mikael (Torgelow) VIm
Arkadiusz Korbal (Szczecin) VIIm.
Gryfino-Open JUNIOR 2013 Zwycięzcy;
Dawid Dąbrowski Im; Aleksandra Żukowska IIm; Kacper Zieniuk IIIm;
Kacper Kwaśniak IVm; Jan Grzegorz Vm.
Najmłodsi zawodnicy Gryfino-Open 2013
Robert Ostrosenko (Schwedt) i Michał Nowaliński (Gryfino)
* * * * * * * * * *
UKS Biały Pion w akcji…