Szachowy MARZEC w BP – reasume

Marzec 2022 w BP….

Miesiąc marzec 2022 roku za nami. W Pałacyku pod Lwami rozegrano drugi turniej 24. edycji Grand Prix Gryfina… i mamy ogromną nadzieję, że kolejne też wkrótce się odbędą! Na zajęciach w grupach szkoleniowych oraz lekcjach w klasach szachowych atmosfera nauki i wiedzy szachowej niezmiennie optymistyczna! Bilans miesięczny zamykamy krótkimi relacjami ze startów Białego Piona w zawodach poza Gryfinem.

Z Wrocławia: „Turniej na Grobli do ELO” – rozgrywany tempem szachów klasycznych w którym uczestniczyła Liwia Babińska. Nasza zawodniczka, przygotowująca się do startu w Mistrzostwach Polski Juniorów, dzielnie stawiła czoła dolnośląskim szachistom zdobywając cenne doświadczenie i arcyważny materiał do analizy gry turniejowej. Brawo!

oraz Bierzwnika: gdzie rozegrano Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w szachach szybkich. Udział w zawodach wzięła Liwia Babińska (+3=4-2) uzyskując 5,0 pkt. oraz trzy ważne turniejowe trofea: pierwsze miejsce wśród juniorów do lat 14, miano najlepszej kobiety rozgrywek oraz 27 punktów międzynarodowej klasyfikacji FIDE.       Brawo! Liwia Brawo!

Rozpoczął się kwiecień… Do zobaczenia!!!