MPJ 2014 Jastrzębia Góra

Mistrzostwa Polski Juniorów

Jastrzębia Góra 2014

Szachy klasyczne

 

Dobry występ Justyny i Grety

W dniach 23-30 marca 2014r. w Jastrzębiej Górze /woj. pomorskie/ odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach klasycznych do lat 16 i 18. W zawodach, po raz pierwszy w historii rozgrywek tej rangi, w jednej grupie wiekowej znalazły się dwie reprezentantki naszego klubu Justyna Kruszewska i Greta Stołecka. Start i rywalizacja w tak prestiżowej imprezie, wśród najlepszych 15 i 16-latek Polski możliwy był dzięki pozytywnie przebytym eliminacjom /Greta Stołecka/ oraz rankingowi FIDE /Justyna Kruszewska/.

Nasze dziewczyny wystąpiły w grupie wiekowej D-16 wśród 57 zawodniczek z ponad 40 najlepszych klubów szachowych Polski. Numery startowe, przydzielane zawodniczkom na początku rywalizacji ustalane były według aktualnie posiadanej kategorii szachowej i rankingu FIDE. Nasze zawodniczki znalazły się na pozycjach /54/ J.Kruszewska oraz /57/ G.Stołecka.

Mimo tak niskich miejsc startowych, nasze zawodniczki dzielnie podjęły walkę z teoretycznie lepszymi rywalkami. Justyna Kruszewska odniosła cztery przekonujące zwycięstwa /4,0pkt./, z przeciwniczkami posiadającymi zdecydowanie wyższe kategorie i rankingi. Greta Stolecka zdobyła 3,5pkt /dwa zwycięstwa i trzy remisy/. Obie nasze zawodniczki poprawiły swoje pozycje startowe, uzyskując również awans w międzynarodowym rankingu FIDE.

Opiekunem dziewcząt podczas mistrzostw był Michał Oszczyk.

Gratulujemy i dziękujemy