Białego Piona

# Międzynarodowy Festiwal Szachowy

im. Akiby Rubinsteina Polanica Zdrój

GRYFINIANIN NA PODIUM!!!

Świetne wiadomości nadeszły do Gryfina z Polanicy Zdrój. W rozgrywanym w dniach 15-22 sierpnia 57. Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Akiby Rubinsteina doskonale spisał się młodziutki reprezentant naszego miasta Krzysztof Chęś. Nasz dziesięciolatek w grupie turniejowej do lat 12 zajął rewelacyjne III miejsce w klasyfikacji generalnej a wśród rówieśników do lat 10 stanął na najwyższym podium! Fantastyczna gra przez cały turniej (sześć zwycięstw i dwa remisy) oprócz pierwszorzędnych miejsc, zaowocowała również innymi szachowymi profitami. Zawodnik UKS Biały Pion zdobył punkty klasyfikacji FIDE i już wkrótce zawita na międzynarodowych listach. Ponadto, Krzysiu wypełnił normy rankingowe II kategorii szachowej.   GRATULACJE!!!               W festiwalowym turnieju szachów klasycznych wzięła udział także Liwia Babińska. Nasza zawodniczka po bardzo dobrym ale męczącym starcie w Mistrzostwach Polski Juniorów w Uniejowie, swój start potraktowała jako przygotowanie do czekających wkrótce naszych zawodników, turniejów eliminacyjnych mistrzostw Polski 2022, strefy wielkopolskiej. Trzymamy kciuki!

Tradycją zawodów w Polanicy są także turnieje szachów szybkich i błyskawicznych. Tutaj także mieliśmy swojego reprezentanta. Z dużym powodzeniem zagrał w nich gryfinianin Szymon Soszka. W szachach szybkich na 83 startujących zajął doskonałe X miejsce a w szachach błyskawicznych na 77 startujących XIV miejsce. W obu turniejach zdobył znaczną ilość punków rankingowych w międzynarodowej klasyfikacji FIDE. BRAWO!!!