Szachowe
Grand Prix
Gryfina 2015
Edycja XVII /1999-2015/
Turniej – 4. (7-rund P’15)
Sobota: 11.04.2015 r.
GDK „Pałacyk pod Lwami”
Justyna wygrywa ale młodzież mocno naciska!
Bardzo ciasno w czołówce oraz emocjonująco przy szachownicach od pierwszej do siódmej rundy. Tak można krótko podsumować czwarty turniej eliminacyjny GP 2015 w którym zagrało w sobotę 31 szachistów.
Wygrała Justyna Kruszewska 6,0p. ale brawa należą się także Bartkowi Nędzarkowi, który jako jedyny zdołał pokonać liderkę w bezpośrednim starciu i również zdobył 6,0p. Tuż za nimi, uplasowała się pięcioosobowa grupa pościgowa, ze stratą tylko jednego punktu : Bartek Szpura; Nikodem Mróz; Mikołaj Turek; Adam Hajdaś; Kornel Howil – wszyscy po 5,0p. Nagrody dla najmłodszych uczestników turnieju odebrali: Dominik Mróz /r.2009/; Jaś Dejewski /r. 2008/ oraz Wojtek Sztylke /r.2007/. Ciekawie wygląda klasyfikacja generalna Grand Prix po czterech turniejach. Lideruje w dalszym ciągu, Szymon Krech /20,0p./, który o jeden punkt wyprzedza Bartka Szpurę /19,0p./. Justyna Kruszewska /18,5p./ sumiennie odrabia straty – i zajmuje już… trzecią pozycję na „pudle” . Blisko podium, ze stratą tylko 0,5 punktu: Adrian Paździor; Karol Olias i Nikodem Mróz /wszyscy po 18,0p/. W zawodach sklasyfikowano do tej pory 41 szachistów w tym 12 dziewcząt.
Pełną parą, trwają przygotowania do największego szachowego święta w Gryfinie w 2015 roku – Międzynarodowych Turniejów „Gryfino-Open” oraz „Gryfino-Open Junior”, które odbędą się 01. maja w C.W.”Laguna” podczas Dni Gryfina. Wśród potwierdzonych zgłoszeń na liście startowej między innymi: Nikolai Aliavdin, mistrz międzynarodowy z Białorusi oraz doskonale zapowiadający się młody talent niemieckich szachów: Christian Maetzkow z Eberswalde – ubiegłoroczny, srebrny medalista młodzieżowych mistrzostw Europy.
A już za tydzień w Centrum Aktywności Lokalnej „Pod Platanem” szachowy turniej w którym szczególne premiowana będzie „Rodzina przy Szachownicy”.
Zapraszamy wszystkich chętnych!!!
Sala gry GP 2015 T-4
Najlepsi i najmłodsi w turnieju: B.Nędzarek; J.Kruszewska; B.Szpura; M.Kuryło; N.Mróz oraz D.Mróz; W.Sztylke i J.Dejewski.
Przy szachownicy: Wojtek Sztylke /r.2007/ oraz Hania Sztylke /r.2010!!/
W Y N I K I:
1 | II | Kruszewska, Justyna | 1600 | 6.0 | 24.50 | 34.50 | 6 | 25.0 | |||
2 | V | Nędzarek, Bartosz | 1200 | 6.0 | 24.00 | 32.50 | 6 | 26.0 | |||
3 | IV | Szpura, Bartosz | 1400 | 5.0 | 24.00 | 32.00 | 5 | 21.0 | |||
4 | IV | Mróz, Nikodem | 1400 | 5.0 | 22.00 | 30.50 | 5 | 22.0 | |||
5 | V | Turek, Mikołaj | 1200 | 5.0 | 22.00 | 30.50 | 5 | 20.0 | |||
6 | IV | Hajdaś, Adam | 1400 | 5.0 | 20.50 | 27.50 | 5 | 21.0 | |||
7 | IV | Howil, Kornel | 1400 | 5.0 | 18.50 | 27.00 | 5 | 21.0 | |||
8 | IV | Olias, Karol | 1400 | 4.5 | 18.00 | 26.50 | 4 | 19.0 | |||
9 | IV | Krech, Szymon | 1400 | 4.0 | 20.50 | 29.50 | 4 | 18.0 | |||
10 | IV | Paździor, Adrian | 1400 | 4.0 | 20.00 | 27.50 | 4 | 17.0 | |||
11 | IV | Kurlej, Oliwia | 1250 | 4.0 | 19.50 | 27.00 | 4 | 17.0 | |||
12 | IV | Sokołowski, Konrad | 1400 | 4.0 | 19.00 | 26.00 | 4 | 18.0 | |||
13 | Jędraszczyk, Kajetan | 1000 | 4.0 | 18.50 | 25.00 | 4 | 14.0 | ||||
14 | V | Wieligórka, Szymon | 1200 | 4.0 | 17.50 | 23.50 | 4 | 16.0 | |||
15 | V | Kuryło, Martyna | 1100 | 4.0 | 15.50 | 22.00 | 4 | 12.0 | |||
16 | IV | Dejewska, Kinga | 1250 | 4.0 | 13.50 | 19.00 | 4 | 12.0 | |||
17 | V | Jankowski, Dawid | 1200 | 3.5 | 18.50 | 24.50 | 3 | 16.0 | |||
18 | Ossoliński, Łukasz | 1000 | 3.5 | 16.00 | 22.50 | 3 | 13.0 | ||||
19 | Jazukiewicz, Gabriel | 1000 | 3.0 | 17.50 | 25.00 | 3 | 13.0 | ||||
20 | Korsak, Dawid | 1000 | 3.0 | 16.50 | 23.00 | 2 | 13.0 | ||||
21 | V | Mróz, Dominik | 1200 | 3.0 | 15.50 | 21.50 | 3 | 15.0 | |||
22 | Iskra, Michał | 1000 | 3.0 | 14.50 | 21.50 | 2 | 10.0 | ||||
23 | Kożan, Kacper | 1000 | 2.5 | 19.50 | 25.50 | 2 | 10.0 | ||||
24 | Jędraszczyk, Hubert | 1000 | 2.5 | 17.00 | 23.00 | 2 | 10.5 | ||||
25 | Królak, Natalia | 1000 | 2.5 | 16.00 | 21.50 | 2 | 9.5 | ||||
26 | Sztylke, Wojtek | 1000 | 2.5 | 15.50 | 21.50 | 2 | 8.5 | ||||
27 | Janik, Adam | 1000 | 2.5 | 13.00 | 19.50 | 1 | 8.5 | ||||
28 | Kucharczyk, Ola | 1000 | 2.0 | 13.50 | 18.50 | 1 | 6.0 | ||||
29 | Helpa, Weronika | 1000 | 2.0 | 12.00 | 17.00 | 0 | 5.5 | ||||
30 | Felska, Julia | 1000 | 1.5 | 13.00 | 18.50 | 0 | 7.0 | ||||
31 | Dejewski, Jaś | 1000 | 1.5 | 11.00 | 17.00 | 0 | 3.5 |
Klasyfikacja po 4 turniejach
-
Krech Szymon Gim-1/2000 20,0 pkt.
-
Szpura Bartosz SP-2/2005 19,0 pkt.
-
Kruszewska Justyna Gim-1/1999 18,5 pkt.
-
Paździor Adrian SP-2/2005 18,0 pkt.
-
Olias Karol SP-2/2005 18,0 pkt.
-
Mróz Nikodem SP-2/2004 18,0 pkt.
-
Jankowski Dawid SP-2/2005 16,5 pkt.
-
Turek Mikołaj SP-2/2004 16,5 pkt.
-
Hajdaś Adam SP-1/2004 16,5 pkt.
-
Sokołowski Konrad Gim-1/2001 15,5 pkt.
-
Kuryło Martyna SP-2/2005 15,0 pkt.
-
Howil Kornel Gim-1/2001 15,0 pkt.
-
Wieligórka Szymon SP-2/2003 14,5 pkt.
-
Nędzarek Bartosz SP-3/2003 14,0 pkt.
-
Dejewska Kinga SP-2/2004 14,0 pkt.
-
Jędraszczyk Kajetan SP-1/2004 14,0 pkt.
-
Duda Miłosz Gim-1/2001 13,5 pkt.
-
Kurlej Oliwia Gim-1/2001 13,5 pkt.
-
Jazukiewicz Gabriel SP-2/2003 12,0 pkt.
-
Nowaliński Michał SP-2/2005 11,0 pkt.
-
Ossoliński Łukasz SP-2/2004 10,5 pkt.
-
Krech Jan LO/1998 9,5 pkt.
-
Makarewicz Piotr Sz-n/1997 9,5 pkt.
-
Kożan Kacper SP-2/2006 9,5 pkt.
-
Kupińska Julia SP-2/2004 9,0 pkt.
-
Tarczyńska Nel SP-1/2004 8,0 pkt.
-
Mróz Dominik PP/2009 8,0 pkt.
-
Kurlej Dorian SP-2/2004 7,5 pkt.
-
Jędraszczyk Hubert Gim-2/2000 7,5 pkt.
-
Sztylke Wojciech SP-2/2007 7,5 pkt.
-
Kucharczyk Ola SP-2/2006 7,0 pkt.
-
Iskra Michał SP-2/2006 7,0 pkt.
-
Janik Adam SP-1/2005 6,5 pkt.
-
Korsak Dawid SP-2/2003 5,0 pkt.
-
Piątek Alan SP-2/2006 4,5 pkt.
-
Dejewski Jaś SP-2/2008 3,0 pkt.
-
Królak Natalia SP-2/2003 2,5 pkt.
-
Helpa Weronika SP-2/2003 2,0 pkt.
-
Felska Julia SP-2/2003 1,5 pkt.
-
Misiak Patrycja SP-2/2007 1,0 pkt.
-
Pieczyńska Wiktoria SP-2/2004 1,0 pkt.