Grand Prix 2013 T-4 WYNIKI

Grand Prix Gryfina 2013

Turniej 4

 

Greta wygrała… Justyna prowadzi,

 

Tegoroczne Grand Prix Gryfina w szachach nabiera tempa. I choć za oknami mroźno i zimowo, szachiści w wiosennych humorach rozegrali czwarty już turniej eliminacyjny. Przy szachownicach zasiadło 34 zawodników. Ponieważ stawiła się cała czołówka, rozgrywki były zacięte w każdej z 7 rund, na wszystkich 17 szachownicach. Bezapelacyjnie najlepsze w turnieju okazały się dziewczyny, które nie przegrały żadnej partii! Greta Stołecka Im. 6,5p. (1 remis) i Justyna Kruszewska 6,0p. IIm (2 remisy). Na czołowych miejscach znaleźli się także: Piotr Kos IIIm. 5,5p. oraz Adam Golis; Dominik Lebioda; Olgierd Hajdaś – wszyscy po 5,0p. IV-VIm.

Warto też wspomnieć o pewnej ciekawostce, która ma miejsce w gryfińskich rozgrywkach. Młodsi szachiści, oraz ci mniej doświadczeni, z wielką uwagą i coraz częściej, obserwują pojedynki swoich starszych kolegów na najwyższych stołach. Wprawdzie przepisy nie pozwalają na bezpośrednią ingerencję w partię turniejową, jednak wielu z kibiców stara się w nich uczestniczyć na swój sposób. Emocjonalne reakcje, ciche dyskretne komentarze czy prognozowanie ruchów to niezła metoda na poprawę swoich umiejętności szachowych.

Greta i Justyna w bezpośrednim pojedynku,

GP 2013 T-4 (J.Krech i M.Duda – na pierwszym planie)

GP 2013 T-4  (K.Sołtys i P.Sobczyk – na pierwszym planie)

Turniej 4 Najlepsze wyniki:

 1. Stołecka Greta 6,5p.

 2. Kruszewska Justyna 6,0p.

 3. Kos Piotr 5,5p.

 4. Golis Adam 5,0p.

 5. Lebioda Dominik 5,0p.

 6. Hajdaś Olgierd 5,0p.

 7. Malawski Kamil 4,5p.

 8. Duda Miłosz 4,5p.

  Sklasyfikowano 34 zawodników,

  J,Kruszewska IIm; P.Kos IIIm; G.Stołecka Im.

W klasyfikacji generalnej, prowadzi Justyna Kruszewska 24p. Przed Szymonem Krechem 22,0p. i Piotrem Kosem 20,0p. Greta Stołecka, ubiegłoroczna tryumfatorka, mimo dwóch przekonujących zwycięstw, sklasyfikowana jest dopiero na piętnastym miejscu. Dwie nieobecności w rozgrywkach mocno oddaliły jej szanse na zwycięstwo. Nie pozostaje jednak bez szans. Do końca rozgrywek eliminacyjnych jest jeszcze sześć turniejów. Walka zapowiada się bardzo ciekawie…