25. Jubileuszowe GP Gryfina Turniej-2 WYNIKI

25. Jubileuszowe GP Gryfina 2023

Turniej 2.

11 III 2023 Pałacyk pod Lwami WYNIKI:

Skupienie i precyzja…szachiści w Pałacyku

          Tegoroczne, jubileuszowe XXV Grand Prix Gryfina w szachach nabiera turniejowego tempa. Z wiosenną nadzieją pięknej i ciepłej pogody, młodzi pasjonaci królewskiej gry, rozegrali drugi turniej eliminacyjny tych renomowanych rozgrywek. Przy szachowych stołach w Pałacyku pod Lwami, zasiadło 27 zawodników. Wśród nich, oprócz gryfinian goście ze Szczecina i Goleniowa. Gracze z dużym szachowym doświadczeniem, ale też i wielu, stawiających swoje pierwsze turniejowe kroki na prawdziwych zawodach. Z tego też powodu, emocji w każdej z siedmiu rozegranych rund, jak zawsze, było sporo. Najlepszy w sobotnich zmaganiach okazał się reprezentant Szczecina Filip Pawlicz, który bez porażki, wygrał turniej uzyskując 7,0p. Gatulacje! Kolejne miejsca na podium wywalczyli gryfinianie: Krzysztof Chęś 6,0p. i Filip Lewandowski 5,0p. . Wśród dziewcząt najwyższe miejsca zdobyły gryfinianki Zosia Hołubowska i Ida Babińska oraz Hania Grochała ze Szczecina; wszystkie po 4,0p. Zgodnie z turniejową tradycją specjalne nagrody otrzymali także najmłodsi uczestnicy: Karol Durkowski rocznik 2017 i Przemek Pawlicz r. 2016 oraz Kalinka Chęś i Bartek Durkowski r. 2015 BRAWO! Wyniki poniżej…

Bardzo ciekawie zaczyna wyglądać klasyfikacja generalna Grand Prix. Po dwóch turniejach na liście sklasyfikowano już 37 zawodników a wśród nich 8 dziewcząt. Prowadzi Krzysztof Chęś 11,5p. przed Bartoszem Szpurą 10,0p.,a trzecie miejsce dzielą: Dawid Jankowski i Jacek Kacała obaj po 9,5p. Wielki ścisk i małe różnice punktowe na dalszych pozycjach, zapowiadają wiele emocji do samego końca rozgrywek eliminacyjnych.

Warto też wspomnieć o ciekawym szachowym zwyczaju, który ma już stałe miejsce podczas gryfińskich rozgrywek. Młodsi szachiści, oraz ci mniej doświadczeni, z wielką uwagą obserwują pojedynki swoich starszych kolegów na wyższych stołach. Wprawdzie przepisy nie pozwalają na bezpośrednią ingerencję w partię turniejową, jednak wielu z kibiców stara się w nich uczestniczyć na swój sposób. Emocjonalne reakcje, ciche dyskretne komentarze czy prognozowanie ruchów to niezła metoda na poprawę swoich umiejętności szachowych. Tak trzymać!!!

Następny turniej 25. Grand Prix Gryfina za dwa tygodnie.

ZAPRASZAMY!!!

25. Grand Prix Gryfina 2023

WYNIKI Turniej – 2

   1. Pawlicz Filip Szczecin 7,0p.

   2. Chęś Krzysztof Gryfino 6,0p.

   3. Lewandowski Filip Gryfino 5,0p.

   4. Jankowski Dawid Gryfino 5,0p.

   5. Szpura Bartosz Gryfino 5,0p.

   6. Kacała Jacek Gryfino 5,0p.

   7. Jamro Hubert Szczecin 4,0p.

   8. Hołubowska Zosia Gryfino 4,0p.

   9. Babińska Ida Gryfino 4,0p.

   10. Stromidło Marcel Gryfino 4,0p.

   11. Łęcki Stefan Szczecin 4,0p.

   12. Jaksina Marek Gryfino 4,0p.

   13. Grochała Hanna Szczecin 4,0p.

   14. Ślusarczyk Oliwier Gryfino 3,5p.

Sklasyfikowano 27 zawodników

Pełne wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_1420/