Szachowy styczeń BP – resume

Styczniowe starty….

          Styczeń za nami. Mimo trudnych czasów związanych z groźną i niebezpieczną pandemią Covid-19, szachowe życie toczyło się swoim rytmem. W Pałacyku pod Lwami odbyły się dwa sobotnie turnieje (Rodzinny oraz WOŚP) a w ciągu tygodnia, chętni wiedzy szachowej mogli wzbogacać swoje umiejętności w zajęciach grupowych. Teraz czas odpoczynku, przerwa feryjna do 15 lutego.  Aby zamknąć bilans miesięczny, należy jeszcze odnotować i zapisać w klubowych aktualnościach dwa starty szachistów Białego Piona w zawodach poza Gryfinem:

W Szczecinie: gdzie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego Amatorów 2022 a startował nasz zespół w składzie: Krzysztof Chęś, Bartosz Szpura i Liwia Babińska osiągając w stawce 11 drużyn solidne szóste miejsce. Brawo!

W Zielonej Górze: podczas turnieju szkoleniowo-klasyfikacyjnego „MAGNUSIK” gdzie kapitalnie zagrał nasz Szymon Soszka uzyskując w stawce 44 zawodników doskonałe drugie miejsce! Gratulacje dla Szymona! oraz duże brawa także dla Martyny Kuryło, która w tym turnieju zajęła 20 miejsce.

Miłych spokojnych ferii!!! Do zobaczenia!!!