„Szachiści grają dla Powodzian” Ogólnopolskie podsumowanie akcji Sejm RP (Warszawa 18.01.2011)

W dniu 18 stycznia 2011r. w Warszawie odbyło się ogólnopolskie podsumowanie akcji „Szachiści grają dla Powodzian”.

Na zaproszenie Marszałka Grzegorza Schetyny do stolicy zjechali się reprezentanci wszystkich miast w których odbywały się turnieje charytatywne.
Wśród nich gryfinianie: Justyna Kruszewska i Kamil Malawski (oboje SP-2 Gryfino) wraz z opiekunem Ewą Chludzińską Lewczuk.

Uroczyste spotkanie odbyło się w gmachu Sejmu RP przy ul. Wiejskiej. Młodzi szachiści odbyli długą i ciekawą wycieczkę po całym parlamencie, udzielali wywiadów radiowych, brali udział w spotkaniach z posłami i senatorami a także z Marszałkiem Grzegorzem Schetyną.

Podczas oficjalnego podsumowania, podziękowano organizatorom wszystkich turniejów, podkreślając, że najwięcej pieniędzy zebrano w Gryfinie (ponad 3 tys.). Łączna kwota z turniejów i wpłat od sponsorów przekroczyła 60 tys.zł co pozwoli na organizację wypoczynku letniego dla ponad 60 dzieci z terenów powodziowych.

Na zakończenie spotkania odbył się szachowy turniej błyskawiczny w którym oprócz zaproszonych dzieci zagrali posłowie i senatorowie z „Poselskiego Koła Szachowego” Warto odnotować tutaj ciekawostkę, że nasi szachiści w pokonanym polu pozostawili wielu posłów-szachistów: Marka Borowskiego (Socjaldemokracja RP), Andrzeja Derę (PiS), Łukasza Gibałę (PO) czy Tadeusza Iwińskiego (SLD). Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju w naszym mieście. O Gryfinie mówiono w Warszawie dużo i bardzo ciepło. To był kawał dobrej i bardzo pożytecznej pracy… DZIĘKUJEMY

Krzysztof Rudnicki