Jubileuszowe… XXV Międzynarodowe Spotkania Szachowe GRYFINO-ANGERMUNDE

Uroczyście uczcili swoje wieloletnie szachowe kontakty, młodzi pasjonaci „Królewskiej Gry” z Gryfina i Angermunde. W piękną słoneczną sobotę 9 kwietnia spotkali się w Gryfinie po raz 25! (pierwsze rozgrywki odbyły się w 1997 roku) i cały dzień upłynął im pod znakiem gier, zabaw i oczywiście… szachów.

Całość zaplanowano w trzech odsłonach… Na początek część oficjalna z tradycyjnym Meczem Miast, która odbyła się w sali posiedzeń Rady Miejskiej Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie. W obecności zaproszonych gości podsumowano ubiegłe lata, wspominając wiele pięknych, wspólnie przeżytych chwil oraz życząc sobie wzajemnie, dalszej owocnej kontynuacji. W rozegranym na zakończenie, oficjalnym meczu szachowym obu reprezentacji, zwyciężył zespół Gryfina 8:4. W drużynie Gryfina wystąpili:

Bartek Nędzarek – 8 lat

Zosia Kubowicz – 11 lat

Piotr Kos – 12 lat

Szymon Krech – 11 lat

Justyna Kruszewska – 12 lat

Kamil Malawski – 12 lat

Karolina Todorska – 11 lat

Ola Kwiecień – 11 lat

Marta Budkiewicz – 13 lat

Karolina Sołtys – 12 lat

Kornel Howil – 10 lat

Greta Stołecka – 12 lat

Na drugą część spotkania, uczestnicy udali się do przepięknego i uroczego Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej. Tutaj, odbył się otwarty turniej błyskawiczny w którym wzięło udział 38 zawodników oraz kolejna atrakcja… szachowe podchody po ścieżkach ogrodu, wśród pięknych roślinnych ekspozycji. Nad całością czuwała wspaniała ekipa rodziców młodych szachistów, która raczyła wszystkich potrawami z grilla, pieczonymi na ognisku kiełbaskami oraz wspaniałymi wypiekami.

Wyniki turnieju błyskawicznego (7 rund):

1. Kamil Poszepczyński 7,0p. Gryfino

2. Greta Stołecka 6,0p. Gryfino

3. Justyna Kruszewska 5,0p. Gryfino

4. Ewelina Kruszewska 5,0p. Gryfino

5. Cezary Laskowski 5,0p. Gryfino

6. Piotr Kos 5,0p. Gryfino

7. Boś Wiliam 5,0p. Gryfino

8. Heinrich Muller 5,0p. Angermunde

9. Kamil Dutkiewicz 4,5p. Gryfino

10.Hubert Małolepszy 4,0p.

Gryfino sklasyfikowano 38 zawodników. Na zakończenie bardzo bogatego w atrakcje i wrażenia dnia, obie reprezentacje udały się do C.W.”Laguna”, gdzie wśród wodnych rozrywek można było odpocząć oraz spokojnie zaplanować następne spotkanie.

Składam wszystkim, wielkie podziękowania za udział i pomoc w organizacji tego wspaniałego jubileuszu. Gościom uroczystości, p.Bożenie Górak Dyrektor OPS oraz p.Robertowi Wójcikowi Nadleśniczemu Gryfina a także wszystkim rodzicom, dziadkom i przyjaciołom gryfińskich szachów.

Zobacz GALERIĘ

Krzysztof Rudnicki