Grand Prix Gryfina 2018 Klasyfikacja Generalna

*Wielki Finał 2018

Sobota: 08.12.2018r.

GDK „Pałacyk pod Lwami”

WYNIKI:

Turniejem finałowym w sobotę 08 grudnia, podsumowano całoroczne zmagania w Jubileuszowym XX szachowym Grand Prix Gryfina na rok 2018. Rozgrywki, jak zawsze w naszym mieście, zgromadziły pokaźną grupę pasjonatów Królewskiej Gry. W zawodach wystartowało 39 szachistów. Walka przy szachownicach zacięta, trwała do ostatniej rundy a ostateczna kolejność po turniejach eliminacyjnych nie uległa dużym zmianom. Wygrał Szymon Soszka 5,0p. przed Mikołajem Turkiem 4,5p. oraz Jakubem Lewkiem; Bartoszem Nędzarkiem; Dominikiem Mrozem; Adamem Hajdasiem i Kingą Dejewską, wszyscy 4,0p.

W czołówce Klasyfikacji Generalnej Grand Prix 2018 faworyci, zawodnicy solidnie i równo grający przez cały rok. Zwyciężył Mikołaj Turek 63,0p. przed Bartoszem Nędzarkiem 59,0p. Adamem Hajdasiem 53,0p. Na czwartej pozycji uplasowała się najlepsza dziewczyna turnieju, Martyna Kuryło 46,5p. a na piątej zwycięzca klasyfikacji 10-latków turnieju Dominik Mróz 45,0p.

Klasyfikacji dziewcząt przewodzi wspomniana wyżej Martyna Kuryło przed Aleksandrą Kucharczyk 35,0p. i Kingą Dejewską 33,0p.

Puchary i nagrody odebrali również najmłodsi w klasyfikacjach do lat 10 i 8, Dominik Mróz i Aleksander Kaliński.
W zawodach sklasyfikowano 65 zawodników.

Podczas sobotnich rozgrywek, podsumowano i nagrodzono gromkimi brawami ostatnie sukcesy zawodników UKS Biały Pion w wojewódzkich zawodach szkół podstawowych w szachach drużynowych. Po raz pierwszy w historii mistrzostw, na podium tego szczebla rozgrywek znalazły się szkoły z tego samego miasta. Reprezentanci SP-2 Gryfino zdobyli srebrny a drużyna SP-3 Gryfino brązowy medal w kategorii IMS rocznik 2003-2005. BRAWO!!!

Srebrnymi medalistami zostali: Mikołaj Turek; Nikodem Mróz; Adam Hajdaś i Kinga Dejewska. Brązowe krążki zawisły na szyjach: Bartosza Nędzarka, Szymona Soszki; Gabriela Jazukiewicza i Martyny Kuryło.

Blisko podium, uplasowały się młodsze drużyny tych szkół w kategorii dzieci, rocznik 2006 i mł. Obie zdobyły w zawodach po 7,0 punktów i do trzeciego miejsca zabrakło jednego punktu.

Podsumowując całoroczne rozgrywki Grand Prix 2018, warto zwrócić uwagę na interesujące fakty. Odbyło się łącznie jedenaście turniejów, w których odnotowano 394 starty indywidualne. Rozegrano 1414 partii szachowych Najwięcej zwycięstw w turniejach eliminacyjnych zaliczył zwycięzca, Mikołaj Turek, cztery przed Bartoszem Nędzarkiem, trzy. Sklasyfikowano 65 zawodników. Najmłodszego i najstarszego uczestnika zmagań dzieli różnica jedenastu lat. Zuzia Pawlicz, najmłodsza uczestniczka urodziła się w 2014 roku!!! W turniejach wystąpiło 49 chłopców i 16 dziewcząt. Ogromnie cieszy bardzo liczny udział najmłodszych gryfinian w wieku do 10 lat. W rozgrywkach zagrało 36 zawodników rocznika 2008 i młodszych.

Organizatorzy turniejów wyrażają ogromne podziękowania wszystkim tym, którzy wsparli finansowo lub rzeczowo organizację tegorocznych rozgrywek. Specjalne, bardzo serdeczne podziękowania dla rodziców młodych szachistów, za wielkie serce, współpracę oraz niebiańsko pyszne wypieki które zawsze słodko uświetniają szachową rywalizację

Przed szachistami jeszcze jeden turniej i zasłużony świąteczny odpoczynek. W sobotę 15 grudnia rozegrany zostanie XI Gryfiński Turniej Rodzin Szachowych, którego formuła obejmuje start trzyosobowych drużyn w składzie których zagrać mogą dwaj juniorzy z seniorem. Zapowiada się świetna zabawa, Zapraszamy!!!